Import dronów z Chin – stawki celne

W ostatnim czasie na całym świecie stają się coraz bardziej popularne i dostępne małe bezzałogowe drony cywilne sterowane radiem lub smartfonem zwane także quadrocopterami. Rynek dronów „rekreacyjnych” rośnie bardzo dynamicznie, pojawia się coraz więcej firm produkujących urządzenia tego typu. Większość z nich jest produkowana w Chinach. Warto jednak sprawdzić stawki celne na drony z Chin.

stawki celne na drony

W przyszłości małe drony będą miały wiele zastosowań, takich jak np. transport małych paczek na krótkich odcinkach. Dziś jeszcze najczęściej zastosowanie znajdują przy kręceniu filmów czy robieniu zdjęć, stał się to popularny gadżet nie tylko wśród profesjonalnych fotografów ale także hobbystów – amatorów.

eksport do chin

Poniżej potencjalne zastosowanie quadrocoptera do szybkich dostaw kurierskich w prezentacji Amazon’a:

Stawki celne na drony z Chin

Wiele osób zapewne zechce importować drony z Chin, nic dziwnego, gdyż nisza rynkowa ma spory potencjał wzrostu i daje duże możliwości do zarobku. Dobrą wiadomością, która zapewne zachęci potencjalnych importerów jest 0% stawka celna na import dronów z Chin. Warunki jakie muszą być spełnione to : „Bezzałogowe, niedużych rozmiarów, o małej masie, zdalnie sterowane śmigłowce wyposażone w kilka wirników napędzanych silnikami elektrycznymi zasilanymi z akumulatorów, służące do obserwacji, nagrywania lub fotografowania terenu, obiektów, wydarzeń itp., popularnie nazwane „dronami” lub „quadrocopterami”. Trzeba pamiętać, że cały czas należy opłacić podatek 23%VAT.

Jak w każdej szybko rosnącej gałęzi chińskich produktów taki i w przypadku dronów w internecie aż roi się od fałszywych ofert. W szczególności jeżeli przeszukuję się portale B2B jak chociażby Alibaba (czytaj o Alibaba Gold Supplier) dlatego jak zawsze zalecamy weryfikację chińskiej firmy i dokładne badanie rynku przed importem.

ShipHub.pl

Planujesz import innych produktów? Zapoznaj się z cłem na inne produkty z Chin!

Cło na zabawki z Chin

Cło na elektronikę z Chin

Cło na drobną elektronikę z Chin

Cło na akcesoria do telefonów z Chin

Cło na odzież z Chin

Cło na drony z Chin

Cło na części samochodowe z Chin

Cło na akcesoria rowerowe

Cło na odczynniki chemiczne z Chin

Cło na produkty chemiczne z Chin

Cło na panele fotowoltaiczne z Chin

Cło na meble z Chin
Szkolenie: Import z Chin