Bez wizy do Chin z Polski

Od pewnego czasu poszczególne europejskie narodowości miały możliwość krótkiego wyjazdu do Chin bez wizy. Polacy także będą mieli możliwość podróżowania bez wizy do Chin. Na jaki okres można wyjechać bez zbędnych formalności do Chin?

Bez wizy do Chin

Bez wizy do Chin – co musisz wiedzieć?

Dzięki temu, że wyjeżdżając do Chin nie będzie obowiązku aplikowania o wizę przy podróży do 15 dni, kierunek ten wzrósł na popularności. Nie trzeba będzie już wypełniać wniosku, robić fotografii zgodnej z wytycznymi do wizy czy stać w kolejce w ambasadzie – wystarczy kupić bilet lotniczy i przygotować się do ekscytującej podróży do Chin.

Zniesione wizy z Polski do Chin – do kiedy?

Według oficjalnych wiadomości, ruch bezwizowy dla osób z polskim paszportem będzie obowiązywał od 1 lipca 2024 r. do końca 2025 r.

Podróżując bez wizy do Chin, pamiętaj o ważności Twojego paszportu oraz terminie powrotu do Polski. Ważne jest również, abyś upewnił się, że Twój paszport będzie ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu, a także posiadał wystarczającą liczbę wolnych stron na ewentualne pieczątki.

Podróż do Chin i Hongkongu bez wizy

Polacy mogą przebywać turystycznie w Hongkongu bez wizy do 90 dni. Wcześniej osoby podróżujące między Chinami kontynentalnymi i Hongkongiem musiały aplikować o wizę wielokrotną. Na szczęście przez jakiś czas nie trzeba się tym przejmować, gdyż ruch jest całkowicie bezwizowy.

Loty z Chin do Polski

Częstotliwość lotów do Chin jest wysoka, a wiele linii lotniczych oferuje dogodne połączenia z Polski do głównych chińskich miast, takich jak Pekin, Kanton czy Szanghaj.

Ruch bezwizowy dla Polaków do Chin

Podróżowanie bez wizy do Chin to świetna okazja do poznania fascynującej kultury, historii i krajobrazów tego olbrzymiego kraju nie martwiąc się o formalności.

Przepisy wjazdowe ulegają zmianom, więc pamiętaj, żeby sprawdzić aktualne informacje dotyczące wymogów wizowych i podróży do Chin oraz planować swoją podróż z wyprzedzeniem. Życzymy bezpiecznych i niezapomnianych wojaży do Państwa Środka!

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1