Kontrola jakości w Chinach

O usłudze

ChinskiRaport.pl poza usługą weryfikacji chińskiej firmy (raportem handlowym) oferuje usługę audytu fabryki w Chinach (inspekcji fizycznej chińskiej firmy) oraz kontroli jakości towaru wyprodukowanego w Chinach.

Dzięki inspekcji fabryki w Chinach można pozyskać niezbędne informacje potrzebne do podjęcia decyzji o współpracy z potencjalnym dostawcą z Chin. Natomiast kontrola jakości na kolejnych etapach procesu produkcyjnego pozwoli upewnić się, że towar, który zostanie wysłany z Chin, będzie zgodny z zamówieniem i spełni wszystkie narzucone przez importera wymagania jakościowe.

Inspekcja w fabryce w Chinach – rodzaje kontroli

Audyt fabryki / Kontrola przed produkcją

Audyt fabryki rekomendowany jest dla wszystkich importerów, którym zależy na szczegółowej weryfikacji fabryki w postaci wizji lokalnej. Na tej podstawie importer może poznać warunki jakie będą panowały w zakładzie podczas produkcji towaru i podjąć decyzję co do rozpoczęcia współpracy i zlecenia produkcji danej firmie.

Podczas inspekcji fabryki sprawdzamy strukturę organizacyjną i historię firmy, lokalizację fabryki, pomieszczenia produkcyjne, zaplecze, siłę roboczą, zdolność produkcyjną, główny rynek zbytu i doświadczenie w eksporcie, system zarządzania jakością. Weryfikujemy firmowe dokumenty i wykonujemy szczegółowe zdjęcia z pomieszczeń produkcyjnych i magazynu.

Kontrola w trakcie produkcji

Jest wykonywana gdy 20-30% towaru jest gotowe. Pozwala to na wykrycie i wyeliminowanie błędów na wczesnym etapie produkcji, a tym samym uniknięcie przeróbek dużych partii gotowych produktów, co wygenerowałoby opóźnienia i dodatkowe koszty.

Inspektor przeprowadza kontrolę surowca, komponentów, procesu produkcyjnego, zdolności produkcyjnej fabryki, opakowania, oznakowania i etykietowania, konstrukcji wyrobu, półproduktu. Kontroler dokonuje również testów produktów gotowych i przygotowuje szczegółową dokumentację zdjęciową z kontroli.

Kontrola przed wysyłką (kontrola po produkcji)

Jest to najpopularniejsza forma kontroli towaru w Chinach. Jest przeprowadzana, gdy 80-100% towarów jest wyprodukowane i gotowe do eksportu. Inspekcja polega na fizycznym sprawdzeniu losowo wybranych wyrobów zgodnie z normą AQL. Kontrola przed wysyłką jest zalecana przed zapłatą drugiej transzy za towar. W przypadku ewentualnych defektów i niezgodności jest jeszcze możliwość wyeliminowania ich przed wysyłką towaru z Chin.

Kontrola jest przeprowadzana zgodnie z wymaganiami klienta, na podstawie dostarczonej specyfikacji lub kontraktu handlowego oraz międzynarodowych standardów dla danego produktu. Inspekcja obejmuje kontrolę wizualną, przeprowadzenie testów na miejscu, sprawdzenie wymiarów, opakowania, oznakowania i etykietowania, jakości wykonania. Otrzymują Państwo szczegółowy raport na kilkadziesiąt stron wraz z oceną inspektora oraz dokumentacją zdjęciową i video.

Kontrola przy załadunku kontenera

Pozwala upewnić się, że do importera zostanie dostarczony właściwy ładunek. Jest zalecana również w przypadku, gdy towary muszą być ułożone w kontenerze w szczególny sposób lub dodatkowo zabezpieczone. Dzięki temu można mieć pewność, że dotrą do miejsca docelowego bez uszkodzeń.

W ramach inspekcji przy załadunku, kontroler sprawdzi czy są to właściwe towary we właściwych ilościach oraz jak zostały zapakowane. Sprawdzany jest stan kontenera, a następnie towar ładowany jest do kontenera pod nadzorem inspektora. Inspektor jest świadkiem zaplombowania kontenera. Po kontroli dostarczamy raport z załadunku wraz z dokumentacją zdjęciową / video.

Dlaczego warto przeprowadzić kontrolę w Chinach?

Warto sprawdzać zarówno skomplikowane wyroby takie jak linie produkcyjne, jak i proste produkty typu maty do jogi. Niestety częste są sytuacje, gdy dostarczony towar okazuje się wadliwy, zniszczony lub niezgodny z zamówieniem. Słabej jakości wykonanie, brakujące części, nieodpowiednie oznakowanie czy nawet niewłaściwy kolor – w momencie, gdy produkt jest już odprawiony i w naszym magazynie, bardzo ciężko jest ubiegać się od Chińczyków o zwrot pieniędzy lub wymianę towaru. Generuje to duże straty finansowe, dodatkowo zostajemy z bezużytecznym towarem.

Tych problemów można jednak z łatwością uniknąć stosując regularnie kontrole jakości w trakcie lub po produkcji. Dzięki temu możesz mieć pewność, że towar, który zostanie do Ciebie wysłany z Chin, będzie zgodny z zamówieniem i wymaganiami. Dodatkowo zostaniesz odebrany jako profesjonalny kupujący, dzięki czemu chiński partner będzie z większą dbałością przygotowywał Twoje produkty.

Audyt w Chinach pozwala także na uniknięcie potencjalnych oszustów. Można ich wykryć już na etapie wizyty w fabryce przed rozpoczęciem produkcji, dlatego warto zlecić szczegółową weryfikację firmy przed podjęciem współpracy. Natomiast inspekcja przy załadunku do kontenera pozwoli upewnić się, że zamówiony towar na pewno zostanie do nas wysłany. Niestety zdarzają się sytuacje, gdy nieuczciwi dostawcy z Chin zamiast właściwego towaru ładują do kontenera np. worki z piaskiem lub śmieci. Po przybyciu takiego kontenera do miejsca docelowego, odzyskanie pieniędzy jest praktycznie niemożliwe. Warto więc przeprowadzić inspekcję przed zapłatą drugiej transzy chińskiemu dostawcy.

Przypominamy też, że warto dodatkowo zabezpieczyć się poprzez podpisanie prawnie wiążącego kontraktu handlowego z chińską firmą.

Dlaczego my?

 • Szybko otrzymasz raport, 1-2 dni po kontroli
 • Szczegółowa dokumentacja zdjęciowa i wideo z inspekcji
 • Z góry otrzymujesz pełną wycenę zawierającą wszystkie koszty (bez dodatkowych kosztów)
 • Inspektorzy dostępni w większości miast/prowincji Chin
 • Przeprowadzamy kontrole dla różnych branż i produktów

Najczęściej zadawane pytania

W jakich miastach/prowincjach jesteście w stanie przeprowadzić kontrolę?
W większości chińskich miast i prowincji posiadamy swoich inspektorów – w celu potwierdzenia możliwości inspekcji proszę przesłać wcześniej dokładny adres.

Firma ma siedzibę w Hongkongu, czy jesteście w stanie ją skontrolować?
Tak.

Firma ma siedzibę na Tajwanie, czy jesteście w stanie ją skontrolować?
Tak.

Co dokładnie zawiera usługa?
 • przeprowadzenie fizycznej inspekcji w chińskiej firmie
 • kontakt z osobą wyznaczoną do komunikacji poprzez chińską firmę
 • wszystkie koszty dojazdów, noclegów kontrolera
 • sporządzenie dokładnej dokumentacji zdjęciowej i wideo
 • przygotowanie raportu z kontroli
 • możliwość konsultacji telefonicznych i mailowych po raporcie

Jakie muszę przygotować informacje przed wyceną inspekcji fabryki/firmy?
Pełną nazwę i adres fabryki, do której ma udać się nasz kontroler oraz termin w jakim ma odbyć się inspekcja.
W przypadku kontroli jakości – rodzaj i ilość towaru / specyfikacja.
(Upewnij się, że fabryka zgadza się na przeprowadzenie kontroli jakości.)

Zaufali nam

Jesteś zainteresowany kontrolą chińskiej fabryki? Wypełnij poniższy formularz:

Napisz do nas: