Kalkulator Amazon - prowizje Amazon Polska

Koszty sprzedaży w serwisie Amazon zależą m.in. od planu sprzedaży oraz rodzaju produktu. Nasz autorski kalkulator Amazon pomoże Ci w obliczeniu opłat i prowizji z jakimi będziesz musiał się liczyć przy sprzedaży na Amazon Polska.

Kalkulator jest uniwersalny i bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy wpisać cenę sprzedaży (w PLN) oraz ilość sprzedanych sztuk. Z listy należy również wybrać produkt, który będziemy sprzedawać. Następnie kalkulator sam obliczy dwa warianty opłat przy dwóch planach sprzedaży oferowanych przez Amazon (Indywidualny i Profesjonalny). Dzięki temu możesz porównać, który z planów jest korzystniejszy dla Ciebie.

Kalkulator wysokości prowizji pobieranej przez Amazon
Cena sprzedaży
Ilość sprzedanych sztuk szt.
Wartośc sprzedaży
Rodzaj produktu

Plan Indywidualny

Prowizja Amazon
Prowizja od produktu %
Prowizja ze sprzedaży / sztuka
Przychód / sztuka
Prowizja Amazon od produktu
Przychód ze sprzedaży

Plan Profesjonalny

Prowizja Amazon
Prowizja od produktu %
Prowizja ze sprzedaży / sztuka
Przychód / sztuka
Prowizja Amazon od produktu
Przychód ze sprzedaży

Plany sprzedażowe w serwisie Amazon dają możliwość opłacenia określonej stawki za jeden sprzedany produkt lub uiszczania ryczałtowej opłaty miesięcznej. Plan Indywidualny to koszt 4 zł za każdą sprzedaną sztukę produktu, a Plan Profesjonalny to koszt 165,91 zł (bez VAT) miesięcznie bez względu na liczbę sprzedanych sztuk.

Plan Indywidualny może być dla Ciebie odpowiedni jeżeli sprzedajesz na Amazon mniej niż 40 przedmiotów miesięcznie. Natomiast Plan Profesjonalny będzie dla Ciebie bardziej opłacalny przy sprzedaży większej ilość produktów (więcej niż 40 sztuk miesięcznie), sprzedaży towarów w dodatkowych kategoriach czy chęci reklamowania swojego produktu w serwisie.

Kalkulator Amazon - EXCEL

Chcesz otrzymać kalkulator w Excelu do obliczeń prowizji na Amazon Polska? Zostaw swój adres e-mail, a my prześlemy Ci nasz darmowy kalkulator.