Webinary

Chcesz zacząć importowanie towarów z Chin? Trzeba wziąć pod uwagę, że handel z Chinami to nie lada wyzwanie. Jest wiele spraw, o których musisz pamiętać.

Podczas naszych darmowych webinariów omawiamy kwestie związane z importem z Chin.
Zwracamy uwagę importerów na to co najważniejsze i przestrzegamy przed pułapkami, które niestety często zdarzają się w biznesie z Chinami.

Przegapiłeś nasze webinary? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych pytań od uczestników wraz z odpowiedziami naszych ekspertów.
Po więcej wartościowej wiedzy zapraszamy na nasze szkolenia nt. importu z Chin, które przygotują importerów do samodzielnego i bezpiecznego importu.

Wykup dostęp do poprzednich webinarów

Cło przy imporcie

Importujesz lub masz zamiar zacząć i nie wiesz jak sprawdzić i obliczyć cło na swój produkt? Pokażemy Ci jak to zrobić!

Import z platformy Alibaba.com

Alibaba to najczęściej wybierany sposób wyszukania zdalnie dostawców w Chinach, ale czy najbezpieczniejszy?

Certyfikaty przy imporcie i eksporcie

Nie wiesz jakie certyfikaty muszą być na twoim importowanym produkcie?
Rozszyfrujemy dla Ciebie: CE, ROHS, WEEE i inne!
Nauczysz się jak błyskawicznie zweryfikować ich autentyczność za darmo.

Odprawa celna

Jeśli sprowadzasz towary z państwa trzeciego na terytorium Unii Europejskiej, stajesz się importerem. W związku z tym pojawia się obowiązek odprawienia towaru, czyli przejścia przez procedurę celną.
Do odprawy celnej należy dobrze się przygotować, zebrać potrzebne dokumenty i upewnić się, że towar i opakowanie spełniają wymagania europejskie, a także opłacić należności celno-skarbowe.

Oznakowanie i certyfikacja CE

Jedną z kluczowych kwestii w procesie importu jest rozpoznanie, czy interesujący nas towar jest objęty dyrektywami oraz jakie normy powinien spełniać. Brak odpowiednich dokumentów poświadczających o spełnianiu wyszczególnionych norm prowadzi do zatrzymania towaru przez urząd celny i w konsekwencji braku możliwości wprowadzenia go na rynek. Przygotowaliśmy webinarium, które rozwieje Wasze wątpliwości co do oznakowania i certyfikacji CE.

Incoterms 2020

Incoterms (International Commercial Terms) stanowią zbiór międzynarodowych reguł, określających warunki sprzedaży, których stosowanie jest szeroko przyjęte na całym świecie. Reguły te dzielą koszty i odpowiedzialność pomiędzy nabywcę i sprzedawcę oraz odzwierciedlają rodzaj uzgodnionego transportu. Podczas webinaru omawiamy poszczególne reguły Incoterms i jak je stosować.

Serwisy B2B poza Alibabą

Prowadzenie interesów z chińskimi firmami za pośrednictwem Internetu może wydawać się wielką szansą. Jest to duża oszczędność czasu i pieniędzy, gdyż nie musimy osobiście spotykać się z kontrahentami oddalonymi od nas o tysiące kilometrów. Oczywiście w handlu z Chinami zawsze istnieje ryzyko, na które trzeba być przygotowanym. Jak zabezpieczyć swoje transakcje w Internecie?

Yiwu - hurtownia świata

Market Yiwu to największe centrum handlu na świecie. Każdego dnia przyciąga tysiące importerów z Europy i nie tylko. Kupić można tam wszystko. Na webinarze opowiedzieliśmy jak kupować w markecie Yiwu i nie dać się oszukać.

Opinie o poprzednich webinarach

Pytania i odpowiedzi z poprzednich webinarów

Import z Chin - pułapki i kontrakt handlowy

Kontrakt handlowy jest niezbędny w przypadku importu z Chin. Wykonany w wersji angielsko-chińskiej kontrakt powinien zawierać wszystkie istotne warunki transakcji. Spisanie kontraktu handlowego pozwala nam na dochodzenie swoich praw w Chinach oraz zmniejsza ryzyko licznych zagrożeń, takich jak otrzymanie towaru bez właściwych dokumentów czy utrata pieniędzy.

Import z Alibaby

Alibaba to chiński portal B2B (ang. business-to-business). Skrót ten oznacza transakcje między przedsiębiorcami, w przeciwieństwie do transakcji między biznesami a ich klientami. Polscy importerzy mogą znaleźć na Alibabie chińskich dostawców wszelkich towarów, należy jednak uważać na oszustów.

Cło przy imporcie

Planując import z Chin wiele osób zapomina o jednej z kluczowych opłat związanych z całym procesem importu. Kalkulując import z Chin trzeba pamiętać o obowiązku opłacenia nie tylko VAT’u, ale również cła. Wszystkie produkty z Chin po tym jak zostaną przywiezione do Polski podlegają obowiązkowi odprawy celnej.

Metody płatności przy imporcie

Na webinarze omówiliśmy sposoby płatności, przedstawiliśmy najczęstsze oszustwa oraz prezentowaliśmy sposoby jak się przed tym chronić. Przedstawiamy zestawienie najciekawszych pytań i odpowiedzi od uczestników webianru.

Import - Certyfikaty i oznaczenia

Jedną z najważniejszych kwestii przy imporcie z Chin, która przysparza wielu problemów importerom jest temat certyfikacji i oznaczeń przy imporcie.