Webinary

Chcesz zacząć importowanie towarów z Chin? Trzeba wziąć pod uwagę, że handel z Chinami to nie lada wyzwanie. Jest wiele spraw, o których musisz pamiętać.

Podczas naszych darmowych webinariów omawiamy kwestie związane z importem z Chin.
Zwracamy uwagę importerów na to co najważniejsze i przestrzegamy przed pułapkami, które niestety często zdarzają się w biznesie z Chinami.

Przegapiłeś nasze webinary? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych pytań od uczestników wraz z odpowiedziami naszych ekspertów.
Po więcej wartościowej wiedzy zapraszamy na nasze szkolenia nt. importu z Chin, które przygotują importerów do samodzielnego i bezpiecznego importu.

Wykup dostęp do poprzednich webinarów

Opinie o poprzednich webinarach

Pytania i odpowiedzi z poprzednich webinarów

Import z Chin - pułapki i kontrakt handlowy

Kontrakt handlowy jest niezbędny w przypadku importu z Chin. Wykonany w wersji angielsko-chińskiej kontrakt powinien zawierać wszystkie istotne warunki transakcji. Spisanie kontraktu handlowego pozwala nam na dochodzenie swoich praw w Chinach oraz zmniejsza ryzyko licznych zagrożeń, takich jak otrzymanie towaru bez właściwych dokumentów czy utrata pieniędzy.

Import z Alibaby

Alibaba to chiński portal B2B (ang. business-to-business). Skrót ten oznacza transakcje między przedsiębiorcami, w przeciwieństwie do transakcji między biznesami a ich klientami. Polscy importerzy mogą znaleźć na Alibabie chińskich dostawców wszelkich towarów, należy jednak uważać na oszustów.

Cło przy imporcie

Planując import z Chin wiele osób zapomina o jednej z kluczowych opłat związanych z całym procesem importu. Kalkulując import z Chin trzeba pamiętać o obowiązku opłacenia nie tylko VAT’u, ale również cła. Wszystkie produkty z Chin po tym jak zostaną przywiezione do Polski podlegają obowiązkowi odprawy celnej.

Metody płatności przy imporcie

Na webinarze omówiliśmy sposoby płatności, przedstawiliśmy najczęstsze oszustwa oraz prezentowaliśmy sposoby jak się przed tym chronić. Przedstawiamy zestawienie najciekawszych pytań i odpowiedzi od uczestników webianru.

Import - Certyfikaty i oznaczenia

Jedną z najważniejszych kwestii przy imporcie z Chin, która przysparza wielu problemów importerom jest temat certyfikacji i oznaczeń przy imporcie.