Sprawdzenie wiarygodności chińskiej firmy przy eksporcie do Chin, czy to ma sens?

Przez lata aktywności serwisu ChisnkiRaport.pl obserwujemy wzrost świadomości polskich przedsiębiorców na obszarze importu z Chin. To zdecydowanie cieszy. Importerzy co raz rozważniej podchodzą to procesu handlu z Państwem Środka, coraz rzadziej wysyłają pieniądze „w ciemno”. Oczywiście do ideału jeszcze dużo brakuje i wciąż stoi przed nami i naszymi klientami wiele wyzwań. Często dopiero porażka jest impulsem do rozpoczęcia weryfikacji chińskiego kontrahenta czy wprowadzenia kontraktu z chińczykami przy następnych transakcjach. Weryfikacja chińskiej firmy jest bardzo rozsądną decyzją, która pozwoli zapobiec potencjalnym oszustwom i utracie pieniędzy.

Weryfikacja chińskiej firmy przy eksporcie do Chin

Weryfikacja chińskiej firmy przy eksporcie do Chin

Polem na którym jest naprawdę źle to eksport, w tym przypadku przedsiębiorca często zakłada, że nie czyhają na niego żadne zagrożenia i momentalnie traci czujność.

Pułapek niestety jest wciąż sporo, warto tu przytoczyć chociażby takie oszustwo jak „Wyłudzenie na duże zamówienie„. Proceder powtarza się nadzwyczaj często. Nie jest to jedyny sposób w jaki możemy stracić pieniądze, ostatnio często spotykamy się z próbą wyłudzenia pieniędzy „na certyfikat”. Schemat działań wygląda tak: chińska firma twierdzi, że na wybrany produkt, który rzekomo chce od Polaków kupić potrzebny jest certyfikat, który oczywiście Chińczycy za odpowiednią opłatą chętnie pomogą nam załatwić. Po przelaniu pieniędzy (często na prywatne konto osoby trzeciej co jest kolejnym kardynalnym błędem, a jakże często powtarzanym przez Polaków) do żadnego eksportu nie dochodzi. To tylko dwa z wielu przypadków wyłudzenia pieniędzy od potencjalnych eksportów. Warto sprawdzić firmę, która chce kupować nasze produkty. Czy ma prawną rejestrację? Czy ma licencję importową? Kto stoi za spółką? To niektóre z pytań na, które warto znać odpowiedź przed podjęciem negocjacji, a odpowiedzi na nie da wyłącznie pełen audyt chińskiej firmy.

Weryfikacja chińskiej firmy to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli zapobiec potencjalnym oszustwom. Dzięki podjęciu tej decyzji unikniemy niepotrzebnej straty pieniędzy i czasu. Warto przemyśleć tę kwestię zanim zdecydujemy się na eksport towarów do Państwa Środka.

Webinar: Eksport do Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 5