Import zabawek z Chin. Stawki celne.

Jedną z popularnych kategorii wśród przedsiębiorców prowadzących import z Chin są różnego rodzaju zabawki. Nic dziwnego, na zabawki zawsze jest popyt, jest to towar często lekki i nie zajmujący dużej przestrzeni w kontenerze a jednocześnie potrafi być dochodową kategorią.
Import zabawek z Chin jest bardzo popularny, gdyż Chiny są jego największym producentem na świecie, a ceny zabawek są bardzo niskie.Nie ważne czy będziemy chcieli importować proste pluszowe zabawki, czy dziecięce drony – wszystkich producentów znajdziemy w Chinach. Jednym z największych zagłębi produkcyjnych zabawki w Chinach jest prowincja Guangdong i miasto Dongguan (położone w połowie drogi pomiędzy Hongkongiem z Guangzhou).

import zabawek z Chin

W przypadku importu zabawek z Chin warto jednak rozważyć pewne zagadnienia i zdecydować czy to na pewno produkt, na którym chcemy oprzeć swój biznes importowy. Trzeba zwrócić uwaga na poniższe zagadnienia:

  • Wysokość cła na import zabawek z Chin
  • Wymagane certyfikaty (CE, RoHS i inne)
  • Wymagane licencje (w przypadku zabawek markowych)
Import zabawek z Chin

Przy imporcie jakiegokolwiek towaru z Chin konieczne jest sprawdzenie wysokości stawek celnych i przygotowanie się na stosowne opłaty. Tu z pomocą przychodzi oficjalny portal Służba Celna Rzeczypospolitej Polskiej: System ISZTAR – Informacja Taryfowa. Serwis jest dla wszystkich użytkowników bezpłatny.

Import zabawek z Chin – jak sprawdzić cło?

Aby sprawdzić wysokość cła na konkretny produkt, musimy znać jego kod HS. Na tej podstawie, będziemy w stanie sprawdzić jaka stawka celna obowiązuje na konkretny produkt, w tym przypadku zabawki.

Warto wiedzieć, że konkretne produkty mogę podlegać rożnym klasyfikacjom i stawkom celnym. System ISZTAR z początku może nie być najłatwiejszym w obsłudze narzędziem, ale każdy importer powinien się z nim zapoznać i nauczyć z niego korzystać.

Import zabawek z Chin

Zabawki znajdują się Sekcji XX (Wyroby różne) w Dziale 95 (ZABAWKI, GRY I ARTYKUŁY SPORTOWE; ICH CZĘŚCI I AKCESORIA). Kod produktów sklasyfikowanych w tym dziale będą miały kod rozpoczynający się od cyfr „95”. Co ciekawe na przykład „Konsole i urządzenia do gier wideo” też podpadają pod tą kategorie. W razie problemów ze znalezieniem konkretnego produktu można telefonicznie skontaktować się z Urzędem Celnym i poprosić o pomoc. Ważne, aby znać cło na interesujący nas produkt przed rozpoczęciem importu.

Szkolenie: Import z Chin

Przykładowe stawki celne na zabawki z Chin

Przeszukując stawki celna na zabawki importowane z Chin zauważyliśmy, że wysokość cła wynosi maksymalnie kilka procent, a w większości przypadków jest zerowe. Nie mniej każdy produkt należy sprawdzić. Poniżej przykładowe stawki cła na zabawki z Chin:

  • Zabawki imitujące broń – 0%
  • Konsole i urządzenia do gier wideo – 0%
  • Zabawki z tworzyw sztucznych – 4,7%
  • Rowery trzykołowe, skutery, samochodziki poruszane pedałami i podobne zabawki na kołkach, wózki dla lalek – 0%
ShipHub

Planujesz import innych produktów? Zapoznaj się z cłem na inne produkty z Chin!

Cło na zabawki z Chin

Cło na elektronikę z Chin

Cło na drobną elektronikę z Chin

Cło na akcesoria do telefonów z Chin

Cło na odzież z Chin

Cło na drony z Chin

Cło na części samochodowe z Chin

Cło na akcesoria rowerowe

Cło na odczynniki chemiczne z Chin

Cło na produkty chemiczne z Chin

Cło na panele fotowoltaiczne z Chin

Cło na meble z Chin

Zajmujesz się importem? - bądź na bieżąco!