Chiński nowy rok 2015 – jaki ma wpływ na import z Chin

Chiński Nowy Rok 2015 (mowa o roku księżycowym) wypada 19 lutego 2015. Warto jednak wcześniej się do niego przygotować. Jest to najważniejsze święto w Chinach. Jego obchody niosą konsekwencje biznesowe dla reszty świata.

Chiński Nowy Rok 2015 a import z Chin

Chiński Nowy Rok 2015

W czasie obchodów święta, wielu pracowników fabryk i biur podróżuje do domów by ten czas spędzić z najbliższymi, skutkuje to przerwą w pracy na około tydzień w większości chińskich firm.

W tym czasie roku praktycznie niczego nie załatwimy ani w chińskich firmach, ani w urzędach czy bankach. Należy liczyć się z tym,że przerwa może przedłużyć i do dwóch tygodni, często zdarza się też, że pracownicy do wielu fabryk porostu nie wracają, szukają nowej pracy.

eksport do chin

W takim wypadku właściciel musi zatrudnić nowych pracowników, tak więc należy liczyć się z dłuższym termin dostaw zamówionych produktów. Ponadto istnieje reakcja łańcuchowa obchodów Księżycowego Nowego Roku; wielu zamawiających wie o przestoju w fabrykach, wcześniej więc tworzy się nawis popytu nad podażą na rynku spedycyjnym, więc ciężko o wolne miejsce na statku na nasz kontener. Tak więc jeżeli planujesz dostawy z Chin na styczeń lub luty zaplanuj je już teraz. I pamiętaj, że Chiński Nowy Rok 2015 to nie jeden dzień tak jak w Polsce.

Z wyżej wymienionych powodów warto uwzględnić to i inne święta planując import z Chin.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

3 / 5. Ilość głosów: 6