Shenzhen. Region produkcji elektroniki w Chinach

Wydaje się, że w dzisiejszym, tak szybko zmieniającym się świecie, niekorzystanie z nowinek technologicznych ogranicza. Zdecydowana większość chińskich telefonów komórkowych, notebooków, wyświetlaczy i innych produktów elektronicznych jest eksportowana, co czyni Chiny globalną bazą produkcyjną. Shenzhen będąc bezkonkurencyjnym zagłębiem produkcyjnym elektroniki jest miejscem, które cię nie zawiedzie. Warto wziąć udział w targach handlowych oraz osobiście zawitać w fabryce, by dobić udanego targu. Warto mieć na uwadze, aby wizyty tego typu nie kolidowały z najważniejszymi chińskimi świętami, które z reguły są świętami ruchomymi. Sprawdź, dlaczego Shenzhen to główny region produkcji elektroniki w Chinach.

Shenzhen Region produkcji elektroniki w Chinach

Gdzie produkuje się elektronikę w Chinach? O Shenzhen

Shenzhen znajduje się w prowincji Guangdong i bezpośrednio graniczy z Hongkongiem. Ludność miasta wynosi ponad 10 mln ludzi, stanowiąc 1/10 całkowitej liczby populacji metropolii Delty Rzeki Perłowej. To właśnie tutaj w 1980 r. powstała pierwsza w Państwie Środka specjalna strefa ekonomiczna, intensywnie stymulując wzrost gospodarczy. Miasto leży nad jednym z największych na świecie portem morskim.

Ciekawostką jest, że Shenzhen jest siostrzanym miastem z Poznaniem.

Shenzhen region produkcji elektroniki w Chinach położenie

Shenzhen – region produkcji elektroniki w Chinach

Shenzhen jest obecnie jednym z najbogatszych miast świata, i to głównie dzięki wpływom z przemysłu elektronicznego. Samo miasto i jego okolice przepełnione są niezliczonymi producentami i sprzedawcami elektroniki. Poniżej przedstawiamy niektóre z miejsc położone w Shenzhen z bogatą ofertą elektroniki. To właśnie między innymi te skupiska sprawiły, że Shenzhen to główny region produkcji elektroniki w Chinach.

North Huaqiang to teren skoncentrowania wielu centrów oraz punktów sprzedaży elektroniki. Obejmuje obszar wynoszący około 70 mln m2. Do centrów łatwo i wygodnie dostać się dzięki rozbudowanej linii metra.

  • Seg Electronic Plaza 

Znane centrum o wielkości prawie 170 tys. m2 i wysokości ponad 300 metrów, które ze względu na swoje wymiary stało się punktem orientacyjnym miasta. Uznaje się, że produkty z tego centrum są lepsze niż w innych. Tutaj na ośmiu piętrach znajdziesz najróżniejszą elektronikę jak komputery, laptopy czy kamery oraz gadżety. Centrum zostało nazwane „numerem jeden wśród centrów Azji”.

Lokalizacja: Huaqiang Bei, Futian, Shenzhen, Guangdong, Chiny

Strona internetowa: seg.com.cn/Product/product_100000000869976.html

Wieżowiec w Shenzhen
Źródło: williamlong.info/google/archives/415.html
  • Huaqiang Electronic World

Powstałe w 1998 r, jest obecnie drugim największym centrum oferującym elektronikę w Shenzhen. Wśród proponowanych produktów można znaleźć komponenty, akcesoria, oświetlenie LED, urządzenia elektroniczne z drugiej ręki. W obiekcie działają placówki oferujące naprawę elektroniki.

Lokalizacja: 1015 Huaqiang Bei, Futian, Shenzhen, Guangdong, Chiny

Strona internetowa: hq-mart.com/Index.html

Szkolenie: Import z Chin

Shenzhen – region produkcji elektroniki w Chinach

  • Yuanwang Digital Mall

Jeden z największych rynków hurtowych oferujący odnowione telefony komórkowe oraz z nieoficjalnych źródeł. Na 30 tys. m2 oferowane są także aparaty cyfrowe, kamery, systemy stereo, odtwarzacze MP3 i DVD, kino domowe, krótkofalówki, telefony bezprzewodowe, laptopy, produkty sieciowe, a także drukarki, skanery, monitory komputerowe i wiele innych.

Lokalizacja: 2006 Huaqiang Bei, Futian, Shenzhen, Guangdong, Chiny

Strona internetowa: pf.53shop.com/pifashichang/show2685.html

Shenzhen Region produkcji elektroniki w Chinach producenci
  • SED Electronic Communication Market 

Miejsce oferuje smartfony i tablety z androidem, jak i również ochraniacze na telefony, iPady i wiele innych.

Lokalizacja: Sangda Building Podium, Huaqiang Bei, Futian, Shenzhen, Guangdong, Chiny

Strona internetowa: cloud.redsuntech.net/build/34

Shenzhen Region produkcji elektroniki w Chinach producenci
  • Zhongdian Digital Mall

To centrum znajduje się w innej dzielnicy miasta niż te opisane wcześniej. Oferowane są tam między innymi odtwarzacze MP3 i MP4, urządzenia USB, a piętra od 3 do 6 piętra dedykowane są słuchawkom dousznym i nausznym oraz głośnikom.

Lokalizacja: Tiegangxi 1, Baoan, Shenzhen, Guangdong, Chiny

Strona internetowa: cec-sct.com

Shenzhen region produkcji elektroniki w Chinach zagłębie

Region produkcji elektroniki w Chinach – targi handlowe w Shenzhen

W Shenzhen odbywa się wiele targów handlowych urządzeń elektronicznych i ich komponentów, za każdym razem prezentując nowinki technologiczne, inspirując konkurencję do polepszania swoich produktów. To one promują Shenzhen jako ważny region produkcji elektroniki w Chinach. Poniżej przedstawiamy wybrane targi.

  • China International Optoelectronic Exposition

Lokalizacja: Shenzhen Convention & Exhibition Center, Shenzhen, Chiny

Strona internetowa: cioe.cn/en

Na targach znajdować się będą topowe produkty optoelektroniczne i ich komponenty. Odpowiadać będą one na wymagania użytkowników w nawiązaniu do rozwoju sieci 5G oraz Internetu rzeczy.

  • Elexcon

Lokalizacja: Shenzhen Convention & Exhibition Center, Shenzhen, Chiny

Strona internetowa: elexcon.com

Targi przedstawiające nowe technologie z obszaru inteligentnego domu, sztucznej inteligencji, Internetu rzeczy, oferując różnego rodzaju smart pojazdy oraz komponenty elektroniczne, sensory i bezprzewodowe moduły.

  • Sign China

Lokalizacja: Shenzhen Convention & Exhibition Center, Shenzhen, Chiny

Strona internetowa: signchinashow.com

Na targach będą prezentowane takie produkty jak grawery laserowe, tradycyjne i cyfrowe oznakowanie, wielkoformatowe drukarki i materiały do drukowania wewnątrz i na zewnątrz, drukarki atramentowe, wyświetlacze reklamowe, wyświetlacze LED, oświetlenie LED, OLED i cyfrowe oznakowanie.

  • International Signs & Led Exhibition

Lokalizacja: Shenzhen World Exhibition & Convention Center, Shenzhen, Chiny

Strona internetowa: en.isle.org.cn

Targi mają na celu zbudowanie profesjonalnych rozwiązań inteligentnych reklam oraz LED dla całego łańcucha przemysłowego. Dążą do stania się kompleksową platformą do transakcji zakupu topowych produktów.

  • International Touch & Flexible Display / Full Screen Exhibition

Lokalizacja: Shenzhen Convention & Exhibition Center, Shenzhen, Chiny

Strona internetowa: touchchinaexpo.com/index.html

Na targach prezentowane będą takie produkty jak zakrzywione szkło 3D, elastyczne wyświetlacze dotykowe bezprzewodowo ładowane, inteligentne urządzenia medyczne, technologia VR/AR oraz wiele innych.

Region produkcji elektroniki w Chinach. Przewodnik

Miasto Shenzhen w Chinach
Źródło: supermedia.hk/12706/深圳趕超香港的真實原因

Jak się dostać do Shenzhen?

Shenzhen położony jest w strategicznym miejscu – odległość do Hongkongu wynosi około 50 km, a Kantonu – 100 km.

Z lotniska Bao’an w Shenzhen do centrum miasta można dostać się metrem, autobusem, taksówką oraz autobusem wahadłowym. Metro operuje od 6 do północy, podróż trwa 30 min i kosztuje od 2 do 30 RMB. Autobusy kursują w podobnych godzinach do wielu punktów w mieście. Przejazd autobusem wahadłowym kosztuje 20 RMB.

Aby dostać się z Kantonu do Shenzhen, możesz wybrać autobus, autokar lub pociąg szybkiej prędkości. Czas przejazdu autobusem wynosi w przybliżeniu 2 godziny i kosztuje około 60 RMB. Autobus międzymiastowy z lotniska w Kantonie dociera do Shenzhen w 3 godziny. Opłata za przejazd wynosi około 100 RMB. Podróż pociągiem trwa od pół godziny do półtorej godziny; pociąg kursuje codziennie od około 6 do 22. Ceny biletów wahają się od 80 do 100 RMB, w zależności od kategorii zarezerwowanego miejsca.

Odległość z lotniska w Hongkongu do Shenzhen można pokonać promem, pociągiem, autobusem oraz taksówką. Przejazd taksówką to koszt ok. 150 HKD. Promem w około pół godziny można dostać się do Shenzhen Shekou i Fuyong. Autokary także dojeżdżają do Shenzhen. Podróż pociągiem trwa około 80 min i kosztuje około 60 HKD. Najszybszą opcją jest pociąg szybkich prędkości, którego cena różni się w zależności od wybranej klasy. Najtańsze jest wybranie autobusu (ok. 30 HKD), podróż zajmuje ok. 1.5 godziny.

Jeśli chcesz uniknąć kłopotu z wyrabianiem sobie ogólnej wizy do Chin, zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat specjalnej wizy na pobyt w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Shenzhen.

Shenzhen region produkcji elektroniki w Chinach miasto

Jak poruszać się po Shenzhen?

Po Shenzhen najprościej i najwygodniej jest poruszać się metrem. Kursuje co 3 minuty i jest otwarte do 23. W zależności od odległości, taryfa wynosi od 2 do 10 RMB.

Niewielu taksówkarzy mówi po angielsku, trzeba więc przygotować informację o destynacji w znakach chińskich. Taryfy zaczynają się od 10 RMB na pierwszych 2 km, a następnie 0,65 RMB za każde 250 m. W nocy taryfa jest wyższa.

Koszt biletu na autobus to od 1 RMB za kurs do 10 RMB. Działa ponad 900 linii, a stacje ogłaszane są także w języku angielskim.

Stawki celne na elektronikę

Chcąc importować dobra z Chin, trzeba pamiętać o należnym cle. W przypadku importowania elektroniki stawki nie są wysokie – wynoszą od 0 do paru procent. Należność oraz ważne informacje na temat importowania elektroniki zostały przedstawione w artykule elektronika użytkowa. Skompilowaliśmy także listę targów handlowych urządzeń elektronicznych odbywających się w całych Chinach.

Sprawdź inne zagłębia produkcyjne w Chinach.

Import z Chin w 2021

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 3