Elektronika – Import z Chin, stawki celne na elektronikę użytkową

Planując rozpoczęcie importu towarów z Chin, importerzy, zaraz po określeniu własnych potrzeb, analizują opłacalność zakupu. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wybór takich dóbr, które są na terenie Chin produkowane masowo. Jedną z najczęściej wybieranych przez naszych klientów grup produktów jest drobna elektronika, znajdująca się na liście preferencji za pozycjami takimi jak np. półprodukty i części zamienne.

elektronika z Chin

Import elektroniki z Chin

Jak wiemy, elektronika obok odzieży jest jednym z główny produktów eksportowych Państwa Środka a dodatkowo charakteryzuje się bardzo dobrą jakością. Okazuje się, że kupując taki sam produkt, jak zamawiają popularne firmy, które dodają do niego tylko swoje logo, możemy zapłacić cenę min. 50% niższą. Co więcej, dobrym pomysłem jest też import produktów chińskich marek, np. smartfony OnePlus One, OPPO, PIPO czy Vivo, konkurujące ze znanymi zachodnimi markami.

Szkolenie: Import z Chin

Przykładowe stawki celne na elektronikę z Chin:

  • klawiatury 2.7%
  • power banki 3.3%
  • smartfony 0%
  • słuchawki 2%

Trzeba pamiętać o jednej niezwykle ważnej kwestii – przy imporcie elektronika wymaga oznaczenia CE mówiącego o spełnieniu przez produkt wymagań dyrektyw Unii Europejskiej i należy upewnić się, że dobra nie zostaną zatrzymane z powodu jego braku. Co więcej, Chiny posiadają swój własny znak CE oznaczający China Export, który w wyglądzie łudząco przypomina ten europejski, ale absolutnie nie oznacza tego samego, dlatego ważne jest, aby ich nie pomylić.

Warto zwrócić również uwagę na gwarancję oraz warunki zwrotu towaru, co może być istotne w przypadku zawodnej elektroniki, a także upewnić się, czy nie zapłacimy za wysyłkę więcej, niż za sam produkt, co uczyni nasz zakup mniej opłacalnym.

ShipHub

Planujesz import innych produktów? Zapoznaj się z cłem na inne produkty z Chin!

Cło na zabawki z Chin

Cło na elektronikę z Chin

Cło na drobną elektronikę z Chin

Cło na akcesoria do telefonów z Chin

Cło na odzież z Chin

Cło na drony z Chin

Cło na części samochodowe z Chin

Cło na akcesoria rowerowe

Cło na odczynniki chemiczne z Chin

Cło na produkty chemiczne z Chin

Cło na panele fotowoltaiczne z Chin

Cło na meble z Chin

Zajmujesz się importem? - bądź na bieżąco!