Import akcesoriów do telefonów z Chin

Obecnie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na import akcesoriów do telefonów z Chin. Uwagę przedsiębiorców przyciąga są niskie ceny i całkiem dobra jakość produktów, a przede wszystkim duży popyt na tego typu gadżety. Planując import i sprzedaż produktów z Chin należy pamiętać o opłatach związanych z obowiązkowym cłem. Stawki ceł różnią się od siebie w zależności od kategorii do której należą akcesoria. Pomocnym narzędziem jest prowadzony przez Służbę Celną Rzeczpospolitej Polskiej system ISZTAR. Za jego pomocą można bezpłatnie, uzyskać informacje na temat wysokości cła na konkretne artykuły.

Import akcesoriów do telefonów z Chin

Import akcesoriów do telefonów z Chin

Aby ustalić wysokość cła, niezbędna jest dobra znajomość materiałów wykorzystanych przy produkcji, a także wiedza, do czego służy dany produkt. Zdarza się, że z pozoru całkowicie nieistotne szczegóły mogą mieć bardzo duże znaczenie na wysokość cła.

Na przykład etui na telefon wyposażone w klapkę na magnesy jest objęte cłem w wysokości 9.7%. Natomiast za plastikowe etui na telefon bez magnesów trzeba zapłacić już nieco mniej bo 6.5%. Różne będzie również cło na etui wykonane z innych materiałów takich jak bambus, drewno, materiał czy metal.

Na przykładzie prostego produktu widać, że na wyskokość cła może mieć wpływ sam materiał z jakiego wykonany jest produkt.

Niestety wyszukiwarka ISZTAR nie jest intuicyjna i aby odszukać stawki cła na poszukiwane produkty, bardzo często będziemy musieli szukać pod innymi słowami kluczowymi. Popularne etui na telefon znajdziemy pod hasłem”osłony ochronne z tworzywa stucznego”. Natomiast etui wykonane z materiału pod hasłem „artykuły w rodzaju zwykle noszonych w kieszeni lub w torebce”.

Import akcesoriów do telefonów - system Isztar

Chiny - import akcesoriów do telefonów

Szkolenie: Import z Chin

Poniżej prezentujemy ustalone przez nas stawki celne na najpowszechniejsze akcesoria. Każdy może sprawdzić aktualne stawki na importowane akcesoria do telefonów w
systemie urzędu celnego
.

Nazwa produktu Stawka celna
Słuchawki do telefonu 1%
Etui na telefon z tworzyw sztucznych 9.7%
Ładowarka do telefonu 2%
Opaska na ramię do smartfona 2.7%
Folia ochronna do telefonu komórkowego 6.5%
Zewnętrzny zasilacz (Powerbank) 2.7%
Karta pamięci 0%
Pamięć USB (pendrive) 0%
Etui na telefon plastikowe 6.5%
Etui na telefon materiałowe 0%
Samochodowa ładowarka do telefonu 3.3%
ShipHub.pl