Jak korzystać z Alipay?

Liczba użytkowników korzystających z systemu bezpiecznych płatności Alipay należącej do chińskiej Grupy Alibaba stale wzrasta. Obecnie jest to ponad 570 milionów ludzi, którzy według statystyk z 2016 roku, dziennie za jej pomocą dokonują około 175 milionów transakcji.
W Polsce przyczyną coraz większego zainteresowania platformą jest fakt, że za jej pomocą płaci się za zakupy na popularnej, chińskiej stronie internetowej Aliexpress. Poza Chinami i Hongkongiem usługi Alipay są dostępne w lokalnych walutach (RMB/HKD), na całym świecie jest on rozliczany w dolarach amerykańskich (USD). W jaki sposób dokonywać płatności aby koszty związane z wymianą waluty były możliwie jak najniższe?

Alipay

Alipay – połączenie karty bankowej

Jedną z najczęściej wybieranych opcji korzystania z serwisu jest połączenie go ze swoją kartą płatniczą, w szczególności przydatną przy zakupach na Aliexpress. Ze względów bezpieczeństwa nie powinna być to główna karta z dostępem do naszych wszystkich środków. Niektórzy użytkownicy decydują się na korzystanie z karty kredytowej, która jest powszechnie akceptowana jako środek płatniczy na całym świecie. Jednak w takim przypadku wysokość przewalutowania na dolary zależy od konkretnego banku i nie mamy gwarancji korzystności kursu. Podobnie wygląda sytuacja z kartą debetową w złotówkach, dlatego zaleca się korzystanie z konta walutowego. Można w ten sposób uniknąć straty na wysokich kursach walutowych banku. Jak donoszą internauci, najtańszą opcją jest wymiana złotówek w kantorach internetowych i opłacanie zakupów z konta prowadzonego w dolarach.

Każde konto na platformie Alipay może zostać połączone z maksymalnie pięcioma kartami. Aby dodać kartę należy podać:

  • typ karty (Visa lub Master Card)
  • numer karty
  • datę ważności
  • imię i nazwisko, adres
  • kod CVV.

Płatności są dokonywane przez zweryfikowanie hasła Alipay ustawionego przez użytkownika podczas otwierania konta na platformie. Działa ono na tej samej zasadzie co numer PIN i nie powinno być udostępniane osobom trzecim. W celu zapewnienia bezpieczeństwa należy podać swój numer telefonu który może być potrzebny w razie jakichkolwiek problemów.

Alipay

Na wielu forach internetowych można natknąć się na wpisy, dotyczące trudności w połączeniu swojej karty z Alipay. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności należy upewnić się, czy nie upłynął termin ważności karty. Ewentualnie skierować pytanie bezpośrednio do Alipay.

Alipay Tourpass

Opcja Tour Pass w aplikacji Alipay pozwala na płatności mobilne przy pomocy europejskiej karty.
W przypadku opcji Tour Pass aplikacja Alipay działa jak karta przedpłacona, którą można doładować wybraną kwotą z podanej przy rejestracji karty (w ciągu 90 dni, podczas których tour pass jest aktywny, można maksymalnie przelać łączną sumę w wysokości 10 000 juanów).

Serwis płatności Alipay cieszy się coraz większym uznaniem na całym świecie. Jest postrzegany jako bezpieczny i prosty w obsłudze, dlatego warto się do niego przekonać zwłaszcza jeśli interesują nas kontakty handlowe z Chinami.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Alipay zajrzyj na stronę: sale.aliexpress.com/iF3nc5xsvz.htm

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

4.5 / 5. Ilość głosów: 30