Jak korzystać z Alipay?

Liczba użytkowników korzystających z systemu bezpiecznych płatności Alipay należącej do chińskiej Grupy Alibaba stale wzrasta. Obecnie jest to ponad 570 milionów ludzi, którzy według statystyk z 2016 roku, dziennie za jej pomocą dokonują około 175 milionów transakcji.
W Polsce przyczyną coraz większego zainteresowania platformą jest fakt, że za jej pomocą płaci się za zakupy na popularnej, chińskiej stronie internetowej Aliexpress.com. Poza Chinami i Hongkongiem usługi Alipay są dostępne w lokalnych walutach (RMB/HKD), na całym świecie jest on rozliczany w dolarach amerykańskich (USD). W jaki sposób dokonywać płatności aby koszty związane z wymianą waluty były możliwie jak najniższe?

Alipay

Alipay – połączenie karty bankowej

Jedną z najczęściej wybieranych opcji korzystania z serwisu jest połączenie go ze swoją kartą płatniczą, w szczególności przydatną przy zakupach na Aliexpress. Ze względów bezpieczeństwa nie powinna być to główna karta z dostępem do naszych wszystkich środków. Niektórzy użytkownicy decydują się na korzystanie z karty kredytowej, która jest powszechnie akceptowana jako środek płatniczy na całym świecie. Jednak w takim przypadku wysokość przewalutowania na dolary zależy od konkretnego banku i nie mamy gwarancji korzystności kursu. Podobnie wygląda sytuacja z kartą debetową w złotówkach, dlatego zaleca się korzystanie z konta walutowego. Można w ten sposób uniknąć straty na wysokich kursach walutowych banku. Jak donoszą internauci, najtańszą opcją jest wymiana złotówek w kantorach internetowych i opłacanie zakupów z konta prowadzonego w dolarach.

Każde konto na platformie Alipay może zostać połączone z maksymalnie pięcioma kartami. Aby dodać kartę należy podać:

  • typ karty (Visa lub Master Card)
  • numer karty
  • datę ważności
  • imię i nazwisko, adres
  • kod CVV.

Płatności są dokonywane przez zweryfikowanie hasła Alipay ustawionego przez użytkownika podczas otwierania konta na platformie. Działa ono na tej samej zasadzie co numer PIN i nie powinno być udostępniane osobom trzecim. W celu zapewnienia bezpieczeństwa należy podać swój numer telefonu który może być potrzebny w razie jakichkolwiek problemów.

Alipay

Na wielu forach internetowych można natknąć się na wpisy, dotyczące trudności w połączeniu swojej karty z Alipay. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności należy upewnić się czy nie upłynął termin ważności karty. Ewentualnie skierować pytanie bezpośrednio do Alipay.

Serwis płatności Alipay cieszy się coraz większym uznaniem na całym świecie. Jest postrzegany jako bezpieczny i prosty w obsłudze, dlatego warto się do niego przekonać zwłaszcza jeśli interesują nas kontakty handlowe z Chinami.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Alipay zajrzyj na stronę: sale.aliexpress.com/iF3nc5xsvz.htm

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

4.5 / 5. Ilość głosów: 21