Cła na panele słoneczne – nowe ustalenia Komisji Europejskiej

Na naszym blogu omawialiśmy już kwestie ceł antydumpingowych, przyjętych przez Unię Europejską w ramach ochrony rodzimego rynku przed tanimi produktami z Chin. Zachodni przedsiębiorcy obawiają się, że poprzez niskie ceny chińskie produkty zaleją europejski rynek. Na wczorajszej konferencji prasowej, Komisja poinformowała, że najwyższą stawką cła zostaną objęte firmy, które nie przystąpiły do zawartego w lipcu porozumienia dotyczącego minimalnej ceny. Nowe ustalenia Komisji Europejskiej obowiązują również na panele słoneczne z Chin. Zapraszamy do zapoznania się z ustaleniami.

panele słoneczne

Wcześniejsze ustalenia dot. paneli solarnych

Wcześniej, w wyniku bilateralnych negocjacji Chiny-UE, utworzono listę 131 chińskich firm, które zgodziły się nie sprzedawać swoich produktów po sztucznie zaniżonych cenach. Obecnie, większa część eksportu do UE jest prowadzona właśnie przez te firmy. Stawki celne dla nich nie będą przekraczać 30%, podczas gdy stawki dla producentów niewspółpracujących osiągną nawet 67,9%.

Szkolenie: Import z Chin

Firmy objęte nowymi założeniami – panele słoneczne z Chin

Cła ustalono na okres dwóch lat. Lista firm objętych preferencyjnym traktowaniem jest dostępna w Decyzji Komisjii Europejskiej (sygn. L 209/26), należą do nich m.in. Jiangsu Aide Solar Energy Technology Co., Delsolar (Wujiang) Ltd., ERA Solar Co., Jiangsu Green Power PV Co., oraz Konca Solar Cell Co. Jak same nazwy wskazują przedsiębiorstwa te w swojej ofercie miały również panele słoneczne. Import takich produktów z Chin może okazać się aktualnie nieco utrudniony.

Planujesz import innych produktów? Zapoznaj się z cłem na inne produkty z Chin! Poniżej prezentujemy listę artykułów na temat stawek celnych na wybrane produkty.

Cło na zabawki z Chin

Cło na elektronikę z Chin

Cło na drobną elektronikę z Chin

Cło na akcesoria do telefonów z Chin

Cło na odzież z Chin

Cło na drony z Chin

Cło na części samochodowe z Chin

Cło na akcesoria rowerowe

Cło na odczynniki chemiczne z Chin

Cło na produkty chemiczne z Chin

Cło na panele fotowoltaiczne z Chin

Cło na meble z Chin

Import z Chin w 2021

Oceń post

2.8 / 5. Ilość głosów: 11