Cła na odczynniki chemiczne – import z Chin

Chiński przemysł chemiczny rozwinął się dynamicznie w ciągu ostatnich trzydziestu lat, można śmiało przyjąć, że Chiny generują jedną trzecią światowego popytu na chemikalia (więcej niż Europa). Rząd dość ściśle kontroluje zagraniczne inwestycje w Chinach i stara się rozwijać przede wszystkim państwowe przedsiębiorstwa, które nie są jednak w stanie zaspokoić rosnącego popytu. Odczynniki chemiczne są produktem coraz częściej importowanym z Chin do Polski.

odczynniki chemiczne

Przemysł chemiczny w Chinach

Jak wiadomo, znaczenie produktów przemysłu chemicznego w rozwoju budownictwa czy też produkcji dóbr konsumpcyjnych i samochodów jest kluczowe. Chiny importują niektóre z produktów swojego przemysłu chemicznego, takim przykładem są choćby odczynniki chemiczne – substancje używane w pracy laboratoryjnej. Warto przyjrzeć się zatem stawkom celnym, którymi objęte są odczynniki.

Stawki celne

Odczynniki diagnostyczne lub laboratoryjne na podłożach oraz gotowe odczynniki diagnostyczne lub laboratoryjne objęte są cłem w wysokości 0%. W przeciwieństwie do gotowych produktów medycznych, odczynniki diagnostyczne są jednak objęte prawodawstwem weterynaryjnym dotyczącym przywozu (w myśl aktu prawnego Komisji Europejskiej o sygnaturze L116/9). Przywóz tego rodzaju odczynników wymaga także zezwolenia importowego na substancje przyczyniające się do niszczenia powłoki ozonowej (Ozone-depleting substances, ODS). Wniosek o wydanie takiego zezwolenia można wysłać online za pomocą systemu internetowego Komisji Europejskiej.

Do innej kategorii należą jeszcze odczynniki do oznaczania grupy krwi oraz preparaty kontrastowe do badań rentgenowskich, które jednak także objęte są cłem w wysokości 0%. Warto pamiętać, że produkty tego rodzaju powinny posiadać oznaczenie CE.

Tutaj znajdziecie: Wszystkie stawki celne na produkty chemiczne z Chin

ShipHub.pl

Planujesz import innych produktów? Zapoznaj się z cłem na inne produkty z Chin!

Cło na zabawki z Chin

Cło na elektronikę z Chin

Cło na drobną elektronikę z Chin

Cło na akcesoria do telefonów z Chin

Cło na odzież z Chin

Cło na drony z Chin

Cło na części samochodowe z Chin

Cło na akcesoria rowerowe

Cło na odczynniki chemiczne z Chin

Cło na produkty chemiczne z Chin

Cło na panele fotowoltaiczne z Chin

Cło na meble z Chin
Szkolenie: Import z Chin