Import dronów z Chin – stawki celne

W ostatnim czasie na całym świecie stają się coraz bardziej popularne i dostępne małe bezzałogowe drony cywilne sterowane radiem lub smartfonem zwane także quadrocopterami. Rynek dronów „rekreacyjnych” rośnie bardzo dynamicznie, pojawia się coraz więcej firm produkujących urządzenia tego typu. Większość z nich jest produkowana w Chinach.

import z Chin dronów

W przyszłości małe drony będą miały wiele zastosowań, takich jak np. transport małych paczek na krótkich odcinkach. Dziś jeszcze najczęściej zastosowanie znajdują przy kręceniu filmów czy robieniu zdjęć, stał się to popularny gadżet nie tylko wśród profesjonalnych fotografów ale także hobbystów – amatorów.

eksport do chin

Poniżej potencjalne zastosowanie quadrocoptera do szybkich dostaw kurierskich w prezentacji Amazon’a:

 

Wiele osób zapewne zechce importować drony z Chin, nic dziwnego, gdyż nisza rynkowa ma spory potencjał wzrostu i daje duże możliwości do zarobku. Dobrą wiadomością, która zapewne zachęci potencjalnych importerów jest 0% stawka celna na import dronów z Chin. Warunki jakie muszą być spełnione to : „Bezzałogowe, niedużych rozmiarów, o małej masie, zdalnie sterowane śmigłowce wyposażone w kilka wirników napędzanych silnikami elektrycznymi zasilanymi z akumulatorów, służące do obserwacji, nagrywania lub fotografowania terenu, obiektów, wydarzeń itp., popularnie nazwane „dronami” lub „quadrocopterami”. ” Trzeba pamiętać, że cały czas należy opłacić podatek 23%VAT.

Jak w każdej szybko rosnącej gałęzi chińskich produktów taki i w przypadku dronów w internecie aż roi się od fałszywych ofert. W szczególności jeżeli przeszukuję się portale B2B jak chociażby Alibaba (czytaj o Alibaba Gold Supplier) dlatego jak zawsze zalecamy weryfikację chińskiej firmy i dokładne badanie rynku przed importem.

Planujesz import innych produktów? Zapoznaj się z cłem na inne produkty z Chin!

Cło na zabawki z Chin

Cło na elektronikę z Chin

Cło na drobną elektronikę z Chin

Cło na akcesoria do telefonów z Chin

Cło na odzież z Chin

Cło na drony z Chin

Cło na części samochodowe z Chin

Cło na akcesoria rowerowe

Cło na odczynniki chemiczne z Chin

Cło na produkty chemiczne z Chin

Cło na panele fotowoltaiczne z Chin

Cło na meble z Chin

 

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedIn

Komentarze

 • Mikaelo

  Niestety nie jest tak kolorowo. Podajcie kod celny wg,ktorego stawka cla jest 0%. Wg ISZTAR kod celny na modele RC to:
  9503007590 czyli stawka celna 4,7%. Istotne jest to licząc sobie VAT 23% trzeba uwzglednic, ze w kwote vatu wlicza sie dostawa i cło.

 • joo

  racja nawet przy zakupie przeze mnie ledów – tzw ruchomych głów na własny prywatny użytek musiałam zapłacić opłatę celną i ten zakichany VAT nie tylko od wartości towaru ale od wartości całej faktury łącznie z transportem i jak się nie mylę od transakcji wymiany i przelewu bankowego. Wyszło nie mało ;-( Celnik rząda skanu faktury i podanej ceny ofertowej na tej podstawie wystawiają opłaty celne i VAT-u, policzcie dwa razy wszystkie opłaty zanim kupicie 😉

 • chinskiraport

  Niestety przy imporcie z Chin, trzeba się liczyć z kontrolą celną i doliczeniem do zamówionego towaru ewentualnego cła i VAT’u. Niestety u nas nadal urząd celny działa według „uznania celnika”, gdyż przesyłki oznaczone jako „gifts” czy „samples” jak również towaru do 45Euro są zwolnione z dodatkowych opłat.

 • koldre

  Bzdura, po co mieszasz, nie wiesz a piszesz, drony mają kod 88021100, w opisie jest czarno na białym: popularnie nazwane „dronami”, jest nawet zdjęcie. Więc co Ci nie jest tak kolorowo?
  Nie słuchać Mikaelo, a nawet jak będą chcieli oclić to się odwoływać (bo Polska to dziki kraj i może celnik być niedouczony albo złośliwy).
  link:
  http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/witdoc_PL?id=01106&year=2014&version=23560&Year=2015&Month=04&Day=30
  Więc cło 0%
  VAT 23%

 • jimmi

  Moja agencja celna twierdzi, że zabawkowe drony są objęte stawką celną 4,7% (9503007590). Czy może to ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć. Najlepiej ktoś kto miał kontrolę. Bo oclić można wszystko.