Pozyskiwanie partnera biznesowego z Chin

Pozyskiwanie partnera biznesowego z Chin jest jednym z najważniejszych wyzwań, jakim powinien sprostać importer. Wymaga to nie tylko czasu, ale również dokładnego sprawdzenia wiarygodności kontrahenta. Istnieje wiele sposobów na znalezienie właściwych partnerów biznesowych i jednym z nich jest wyszukanie ich przez chińskie serwisy internetowe. Oprócz powszechnie znanej Alibaby do takich serwisów należą również między innymi DHgate, HKTDC, Made-in-China oraz Global Sources.

pozyskiwanie partnera biznesowego

Jak znaleźć chińskiego partnera biznesowego?

Pozyskiwanie partnera biznesowego z Chin często odbywa się przez serwisy B2B. B2B, czyli „business to business”, to system sprzedaży towarów pomiędzy firmami, która odbywa się za pośrednictwem Internetu. Jednym z najpopularniejszych serwisów B2B jest Alibaba.com. Poniżej przedstawiamy inne tego typu serwisy, na których można pozyskać partnera biznesowego z Chin.

Szkolenie: Import z Chin

DHgate (敦煌网)

Jest to chiński serwis aukcyjny, stworzony w 2004 roku z myślą o klientach biznesowych robiących zakupy hurtowe. Oferuje szeroki wybór produktów z małych i średnich przedsiębiorstw, w tym m.in. elektronikę, oświetlenie, odzież, biżuterię czy też kosmetyki.

Adres internetowy serwisu to: https://www.dhgate.com/

HKTDC

To globalny serwis marketingu hongkońskich przedsiębiorców i producentów, należący do Rady Rozwoju Handlu Hongkongu. Głównie zajmuje się działaniami marketingowymi, wywiadem rynkowym oraz kojarzeniem partnerów. Ułatwia także międzynarodowe kontakty handlowe z małymi i średnimi hongkońskimi firmami. W ich serwisie można m.in. wyszukać interesujących nas dostawców, skorzystać z usługi Business Matching czy też platformy handlowej. Ponadto serwis Rady Rozwoju Handlu Hongkongu udostępnia również informacje dotyczące targów odbywających się w Hongkongu oraz przydatne informacje dla odwiedzających targi.

Adres internetowy serwisu to: http://www.hktdc.com/en-buyer/

Made-in-China.com

Jest to serwis typu B2B należący do firmy Focus Technology Co., Ltd., założony w 1996 roku. Zajmuje się pośrednictwem pomiędzy zagranicznymi importerami a chińskimi producentami. Na ich stronie można zdobyć informacje dotyczące handlu, produktów oraz sprzedawców. Oferuje różnorodne produkty, w tym elektronikę, maszyny, części do maszyn, oświetlenie oraz środki transportu.

Strona internetowa serwisu to: https://www.made-in-china.com/

Global Sources

Jest to hongkoński serwis typu B2B, zajmujący się handlem pomiędzy Chinami a pozostałymi krajami. Należy do firmy o tej samej nazwie, założonej w 1970 roku. Ich serwis oferuje usługi typu e-commerce, a także konkretne informacje dotyczące sprzedawanych produktów, do których należą m.in. drony, maszyny i ich części, elektronika, sprzęty domowe czy też odzież. Za pośrednictwem serwisu można również zapisać się na organizowane przez firmę targi, na których można poznać bezpośrednio dostawcę, sprawdzonego wcześniej przez Global Sources.

Strona internetowa serwisu to: http://www.globalsources.com/

Należy jednak pamiętać, że wyżej wymienione portale nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne oszustwa. Dlatego też warto skorzystać z pomocy przy weryfikacji producentów, aby zmniejszyć ryzyko biznesowe. We wcześniejszym artykule pisaliśmy też o tym, na co należy zwrócić uwagę przed podjęciem współpracy z partnerem znalezionym w chińskim serwisie B2B.

Pozyskiwanie partnera biznesowego na targach

Oczywiście oprócz korzystania z chińskich serwisów internetowych, istnieją również inne sposoby na pozyskiwanie partnerów biznesowych. Jednym z nich jest udział w targach. Uczestnictwo w nich, zarówno jako gość czy też wystawca, nie tylko pomoże nam w poznawaniu przyszłych partnerów biznesowych, ale również dzięki nim możemy zapoznać się z ofertą lokalnych produktów. Biorąc pod uwagę ich rozmaitość oraz częstotliwość, można przyjąć, że każdy importer znajdzie interesujące go targi. Ponadto większość targów w Chinach jest organizowana z myślą o zagranicznych uczestnikach, dlatego też załatwienie wszystkich formalności związanych z udziałem nie powinno stanowić problemu. Listę wszystkich targów handlowych odbywających się w Chinach i wyszukiwarkę targów znajdziecie na naszej stronie targowej.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 3