Pozyskiwanie partnera biznesowego z Chin

Pozyskiwanie partnera biznesowego z Chin jest jednym z najważniejszych wyzwań, jakim powinien sprostać importer. Wymaga to nie tylko czasu, ale również dokładnego sprawdzenia wiarygodności kontrahenta. Istnieje wiele sposobów na znalezienie właściwych partnerów biznesowych i jednym z nich jest wyszukanie ich przez chińskie serwisy internetowe. Oprócz powszechnie znanej Alibaby do takich serwisów należą również między innymi DHgate, HKTDC, Made-in-China oraz Global Sources.

Pozyskiwanie partnera biznesowego

Jak znaleźć chińskiego partnera biznesowego?

Szkolenie: Import z Chin

Alibaba

Pozyskiwanie partnera biznesowego z Chin często odbywa się przez serwisy B2B. B2B, czyli „business to business”, to system sprzedaży towarów pomiędzy firmami, która odbywa się za pośrednictwem Internetu. Jednym z najpopularniejszych serwisów B2B jest Alibaba.com. Alibaba to wiodący serwis w chińskim handlu e-commerce, popularny wśród międzynarodowych przedsiębiorców, również polskich. Platforma oferuje szeroki wybór towarów z 12 głównych kategorii, podzielonych na wiele podkategorii. Ze względu na dostęp do milionów ofert, każdy importer może znaleźć tam coś dla siebie i swojej firmy.

Adres internetowy serwisu: alibaba.com

Alibaba

DHgate (敦煌网)

DHgate to chiński serwis aukcyjny, stworzony w 2004 roku z myślą o klientach biznesowych robiących zakupy hurtowe. Oferuje szeroki wybór produktów z małych i średnich przedsiębiorstw, w tym m.in. elektronikę, oświetlenie, odzież, biżuterię czy też kosmetyki. Oryginalnie strona dostępna jest w języku angielskim, ale posiada również możliwość tłumaczenia za pośrednictwem Google na polski. Na platformie można zarejestrować się poprzez konto na Facebook’u i Google lub użycie adresu mailowego.

Adres internetowy serwisu: dhgate.com

DHgate

HKTDC Sourcing

To globalny serwis marketingu hongkońskich przedsiębiorców i producentów, należący do Rady Rozwoju Handlu Hongkongu. Głównie zajmuje się działaniami marketingowymi, wywiadem rynkowym oraz kojarzeniem partnerów. Ułatwia także międzynarodowe kontakty handlowe z małymi i średnimi hongkońskimi firmami. W ich serwisie można m.in. wyszukać interesujących nas dostawców, skorzystać z usługi Business Matching czy też platformy handlowej. Ponadto serwis Rady Rozwoju Handlu Hongkongu udostępnia również informacje dotyczące targów odbywających się w Hongkongu oraz przydatne informacje dla odwiedzających targi.

Adres internetowy serwisu: sourcing.hktdc.com

Jak kupować na HKTDC Sourcing? Sprawdź nasz poradnik.

HKTDC Sourcing

Made-in-China.com

Jest to serwis typu B2B należący do firmy Focus Technology Co., Ltd., założony w 1996 roku. Zajmuje się pośrednictwem pomiędzy zagranicznymi importerami a chińskimi producentami. Na ich stronie można zdobyć informacje dotyczące handlu, produktów oraz sprzedawców. Oferuje różnorodne towary, w tym elektronikę, maszyny, części do maszyn, oświetlenie oraz środki transportu.

Strona internetowa serwisu to: made-in-china.com

Szczegóły o zakupach na Made-in-China w naszym artykule poświęconym temu serwisowi.

Made-in-China

Global Sources

Jest to hongkoński serwis typu B2B, zajmujący się handlem pomiędzy Chinami a pozostałymi krajami. Należy do firmy o tej samej nazwie, założonej w 1970 roku. Ich serwis oferuje usługi typu e-commerce, a także dostarcza konkretne informacje dotyczące sprzedawanych produktów. Należą do nich m.in. drony, maszyny i ich części, elektronika, sprzęty domowe czy też odzież. Za pośrednictwem serwisu można również zapisać się na organizowane przez firmę targi, które pozwalają na bezpośredni kontakt z dostawcą sprawdzonym wcześniej przez Global Sources.

Strona internetowa serwisu to: globalsources.com

Jak kupować na Global Sources?

Global Sources

Należy jednak pamiętać, że wyżej wymienione portale nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne oszustwa. Dlatego też warto skorzystać z pomocy przy weryfikacji producentów, aby zmniejszyć ryzyko biznesowe. Dzięki takiej weryfikacji uzyskamy szczegółowe informacje na temat działalności dostawcy, dowiemy się, czy posiada prawną rejestrację w chinach, licencję importową/eksportową, czy kiedykolwiek popełnił oszustwo, a także inne istotne kwestie. We wcześniejszym artykule pisaliśmy też o tym, na co należy zwrócić uwagę przed podjęciem współpracy z partnerem znalezionym w chińskim serwisie B2B.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w DARMOWYM webinarze na temat prowadzenia negocjacji z chińskim dostawcą! Dowiesz się, co można negocjować i w jaki sposób, jak komunikować się ze sprzedającym z Chin, jakich błędów nie popełniać, i o wiele więcej!

Więcej chińskich serwisów zakupowych znajdziesz tutaj.

Pozyskiwanie partnera biznesowego na targach

Oczywiście, oprócz korzystania z chińskich serwisów internetowych, istnieją również inne sposoby na pozyskiwanie partnerów biznesowych. Jednym z nich jest udział w targach. Uczestnictwo w nich, zarówno jako gość czy też wystawca, nie tylko pomoże nam w poznawaniu przyszłych partnerów biznesowych, ale również dzięki nim możemy zapoznać się z ofertą lokalnych produktów. Biorąc pod uwagę ich rozmaitość oraz częstotliwość, można przyjąć, że każdy importer znajdzie interesujące go targi.

Ponadto, większość targów w Chinach jest organizowana z myślą o zagranicznych uczestnikach, dlatego też załatwienie wszystkich formalności związanych z udziałem nie powinno stanowić problemu. Listę wszystkich targów handlowych odbywających się w Chinach i wyszukiwarkę targów znajdziecie na naszej stronie targowej.

Import z Chin w 2021

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 4