Jak kupować na DHgate?

DHgate to jedna z wielu stron typu B2B (business-to-business), służąca do zakupów w ilości hurtowej, tak jak np. Made-in-China, Alibaba czy Global Sources. Przedsiębiorcy z całego świata mogą dokonać zamówień bezpośrednio od dostawców z Chin.Portal posiada również swoją aplikację na smartfona do pobrania w Sklepie Google oraz AppStore. W tym artykule pokażemy krok po kroku, jak dokonać zamówienia z DHgate.

DHgate

Czym jest portal DHgate?

DHgate (po chińsku: 敦煌网; pinyin: Dūnhuángwǎng) zostało założone w 2004 roku przez DianeWang w Pekinie. Chińska nazwa strony oznacza miasto Dunhuang w prowincji Gansu, które w przeszłości było ważnym punktem Jedwabnego Szlaku łączącego Chiny z innymi krajami. Dlatego też ta nazwa obrazuje nowoczesną, internetową wersję Inicjatywy Pasa i Szlaku integrującą klientów z Chin i zagranicy. Jest to strona e-commerce typu B2B (business-to-business), czyli służy raczej do większego importu, niż handlu detalicznego.

Swoje towary wystawiają tam zarówno małe jak i większe przedsiębiorstwa. Hasłem DHgate jest BuyGlobally • SellGlobally, czyli kupuj i sprzedawaj globalnie, co zachęca przedsiębiorców z całego świata do robienia zamówień i szukania dostawców z Państwa Środka właśnie na stronie DHgate. Portal oferuje towary z przeróżnych kategorii, m.in. ubrania, elektronikę, kosmetyki oraz wiele innych.

Szkolenie: Import z Chin

Strona jest w języku angielskim, ale oprócz niego jest też do wyboru parę innych, m.in. hiszpański, niemiecki, włoski czy też francuski. Można też użyć funkcji tłumaczenia strony przez Google, lecz takie tłumaczenie maszynowe często jest nieprecyzyjne. Ceny produktów podane są w USD, więc przed złożeniem zamówienia należy przeliczyć sobie łączną kwotę na złotówki.

Pierwsza rzecz, która od razu rzuca się w oczy to interfejs– bardzo podobny do interfejsu Aliexpress, Alibabaczy też innych chińskich stron, na których można zakupić produkty.

DHgate strona

Istnieje także kilka bliźniaczych stron DHgate, pierwsza z nich to DHport.com, która umożliwia sprzedawcom detalicznym pozyskiwanie produktów bezpośrednio z fabryk. DHport oferuje producentów, którzy posiadają certyfikaty zgodne ze światowymi standardami.

DHlink.com natomiast oferuje usługi logistyczne oraz posiada magazyny dystrybucji w USA, Europie oraz Azji Środkowej.

Z kolei strona DHpay.com to platforma płatności online dla transakcji międzynarodowych.

Sprzedawcy na DHgate

Sprzedawcy na portalu otrzymują odznaki, np. SuperiorSupplier. Co ona oznacza? Pracownicy DHgate na podstawie ocen kupujących odznaczają wyjątkowych sprzedawców tą odznaką, gdy wyróżniają się oni wysokim poziomem obsługi klienta, jakością produktu oraz szybką wysyłką. Oprócz zwiększenia wiarygodności, są to także inne korzyści dla kupującego pokazane na zrzucie ekranu poniżej.

DHgate suppliers

Raz w tygodniu pracownicy DHgate przygotowują listę tzw. MVP Suppliers (ang. most valuable player – najbardziej wartościowy gracz)­­- czyli listę produktów w promocyjnej ofercie od sprzedawców, ocenionych przez portal jako wzorowych.

Ręczna selekcja najlepszych sprzedawców zmniejsza ryzyko trafienia tam na oszustów.Jest to bardzo dobre posunięcie ze strony portalu.

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? Unikaj sprzedawców, którzy nie mają żadnych komentarzy ani ocen za transakcję, ale też produktów, które są zbyt tanie! Podejrzanie niskie ceny mogą oznaczać bardzo złą jakoś towaru.Pamiętajcie, że zawsze zalecamy weryfikację chińskiego kontrahenta przed podjęciem współpracy!

DHgate suppliers

Jak znaleźć najlepszego dostawcę na DHgate?

Na oficjalnym blogu DHgate można przeczytać artykuł właśnie na ten temat. Autor opisuje tam między innymi, taką sytuację: jeśli kupujący otrzyma towar niezgodny z opisem lub zdjęciem aukcji, taki sprzedający może dostać upomnienie, albo nawet zostać usunięty z portalu. Znajdują się tam także informacje na temat relacji ze sprzedawcą, czy też inne ważne kwestie dotyczące wyszukania dostawcy lub wysyłki produktu.

Założenie konta na platformie DHgate jest darmowe. Można stworzyć konto logując się też przez Facebook lub Google+. Podczas zakładania konta należy określić, do jakiej kategorii należymy: sprzedawca/ nabywca dla firmy oraz konsument. Według informacji po prawej stronie, DHgate zapewnia nam obsługę kupującego, czyli bezpieczne płatności, gwarancję zwrotu pieniędzy oraz ochronę depozytu przy każdym zamówieniu.

DHgate konto

W zakładce Help na głównej stronie cały proces płatności i zamówienia jest rozpisany na poszczególne etapy.

DHgate czym jest

Strefa VIP na DHgate

DHgate kusi klientów specjalnymi obniżkami, które można uzyskać, gdy posiada się konto V4 lub V5 (które opisujemy poniżej). Niektóre zniżki obowiązują tylko na zakupy dokonane przez aplikację.

DHgate vip
DHgate vip

Wybieramy produkt z listy promocyjnej- tiulową spódnicę

DHgate zamówienie

Żeby sprawdzić, jaką promocję ma dla nas sprzedawca, należy najechać na zakładkę Coupon. To rozwija nam listę dostępnych ofert zniżkowych.

DHgate zamówienie

Jak utworzyć konto V4 lub V5? Rangę V1-5 przyznaje nam DHgate w zależności od naszych akcji na portalu (więcej informacji na temat tych typów konta znajdziemy pod tym linkiem (tutaj) dostępnym po zalogowaniu). Im lepszy, bardziej prestiżowy typ konta (V4 lub V5) tym więcej mamy przywilei. Np. nie trzeba oczekiwać na połączenie z obsługą klienta, gdyż jesteśmy obsługiwani jako pierwsi.

DHgate levels

Jak utworzyć konto VIP na DHgate?

Strefa VIP zapewnia najbardziej rzetelnych sprzedawców i ceny z wyjątkowymi obniżkami. Przystąpienie do programu Klubu VIP DHgate nie wiąże się z żadnymi kosztami. Członkostwo jest bezpłatne dla uprawnionych członków.

Klub nabywcy DHgate ma 3 poziomy:

  • Złoty
  • Srebrny
  • Brązowy.

Poziom, do którego należysz, określa twoje korzyści i przywileje. Wszyscy kupujący automatycznie rejestrują się po spełnieniu minimalnego wymogu poprzez pomyślną transakcję ze sprzedawcą do momentu zwolnienia blokady płatności. Członkostwo jest weryfikowane i odnawiane codziennie na podstawie twojej działalności handlowej. Zwykłym członkiem VIP może zostać każdy użytkownik.

  • Poziom Brązowy przysługuje od kwoty transakcji wynoszącej ponad 400$ w ciągu ostatnich 30 dni.
  • Poziom Srebrny to łączna kwota transakcji wyższa niż 1500$.
  • Natomiast poziom Złoty winny jest dokonać zamówień na ponad 5000$.

Więcej na temat członkostwa VIP można przeczytać na oficjalnej stronie.

Import z Chin w 2021

Istnieje też zakładka z ofertami-kuponami. Przeważnie kupony to po prostu obniżka zależna od kwoty zamówienia, przykładowo: kupon, który obniża wartość zamówienia o 15$, przy minimalnej kwocie zamówienia 500$. Taka opcja jest szczególnie opłacalna dla przedsiębiorcy robiącego duże zamówienia przez stronę DHgate.

DHgate kupony

Jak kupować na DHgate?

Krok 1. Wyszukanie produktu i dostawcy

DHgate  produkty

Krok 2. Zamówienie produktu

Wyszukujemy interesujący nas produkt. Najważniejsze jest to, żeby sprzedawca wysyłał towar do Polski, co automatycznie jest uwzględnione przez stronę, jako filtr do wyszukiwania. Widząc ofertę danego towaru, możemy zaobserwować jaka jest cena w zależności od wariantu produktu, czy wysyłka jest darmowa, jaka jest minimalna ilość zamówienia oraz inne.

DHgate produkt

Na samej górze znajdują się informacje dotyczące sprzedawcy oraz jego „odznaki”. Ten sprzedający należy do „top superior suppliers”, zapewnia wzorową obsługę, szybko odpowiada na wiadomości. Ma założone konto na DHgate już drugi rok, w tym czasie wykonał 4708 transakcji i ma 98.1% pozytywnych opinii. Żeby poznać znaczenie danej odznaki, należy najechać na nią myszką i po chwili wyświetli się okienko z dokładną informacją.

Cena pojedynczej sztuki pomadki zależy od wielkości zamówienia, przy 50 sztukach lub więcej (jest to minimalna ilość zamówienia) jedna sztuka kosztuje $1,3, natomiast przy ponad 500 sztukach jest to już $0,97.

Po wybraniu interesującej nas ilości produktu, żółty przycisk Buy It Now przekierowuje nas do kolejnej strony. Żeby złożyć zamówienie wymagane jest założenie konta.

Bezpłatna konsultacja

Krok 3. Składanie zamówienia

Uwaga, do realizacji zamówienia wymagane jest założenie konta.

DHgate adres

Najpierw uzupełniamy formularz z danymi do wysyłki. Dodajemy nowy adres i przewijamy niżej.

DHgate podsumowanie

Teraz będziemy ostatecznie potwierdzać zamówienie.

DHgate zamównienie

Przed ostatecznym złożeniem zamówienia, sprawdzamy, czy produkt i jego ilość w koszyku się zgadzają. Jaka jest cena wysyłki– można wybrać także opcję płatną (m.in. ePacket, China Post Air, DHL, FedEx, czy też inne), w zależności od tego, jakie sposoby dostawy oferuje sprzedawca, która dojdzie do Polski szybciej. Pamiętaj, przeważnie darmowa wysyłka nie przewiduje śledzenia paczki w trasie. Gdy upewnimy się, ze wszystko się zgadza, przyciskając Confirm to Pay zostaniemy przekierowani do strony z płatnościami.

Kupowanie na DHgate a opłaty celne

Kupując hurtową ilość towarów przez platformę DHgate należy sprawdzić wcześniej wysokość stawek celnych na zamawiane przez nas produkty. Można to zrobić w systemie ISZTAR wyszukując towar poprzez drzewo nomenklatury lub przyporządkowany mu HS code.

Na wszystkie zamówienia powyżej 150 euro (o co nie trudno zamawiając ilości hurtowe) są nałożone opłaty celne. Należy także pamiętać o należności z tytułu VAT, który wynosi 23%. W celu obliczenia należności celno-skarbowych zapraszamy do skorzystania z darmowego kalkulatora opłat celnych.

Czy warto zamawiać z DHgate?

Mimo tego, że strona jest raczej nakierowana na większy import, sprzedawcy wysyłają też produkty w ilościach detalicznych. Strona jest w całości w języku angielskim, a jej obsługa jest dość intuicyjna i nie powinna sprawiać problemów. Co więcej, członkostwo na DHgate jest bezpłatne. Na pewno jest to ciekawa alternatywa, nie tylko dla przedsiębiorców, realizujących duże zamówienia, a także dla klienta indywidualnego. Tym bardziej, że sprzedawcy z DHgate wysyłają towary do Polski.

Należy też zwrócić uwagę na przeróżne oferty promocyjne, kupony, które mogą obniżyć łączną cenę zamówienia. Bardzo dobrym rozwiązaniem ze strony DHgate jest przyznawanie przez pracowników odznak na podstawie ocen kupujących dla wyróżniających się sprzedawców, co zwiększa ich wiarygodność. Warto tu również wspomnieć, że na niektórych innych portalach sprzedawca może po prostu wykupić sobie podobne odznaczenia. A wśród takich dostawców mogą znaleźć się oszuści, którzy zapłacili za ikonkę rzetelnego sprzedawcy. Trzeba zwrócić też uwagę na to, iż realizując zamówienie nie płacimy bezpośrednio sprzedawcy, tylko DHgate, a dopiero po dostarczeniu towaru, portal przekazuje pieniądze dostawcy.

Mimo wszystko, przed złożeniem dużego zamówienia zalecamy weryfikację chińskiego kontrahenta, oraz uprzednie zamówienie samych próbek– dzięki temu sprawdzimy, czy odpowiada nam jakość samego produktu.

Zapraszamy również do zapoznania się z przygotowanymi przez nas poradnikami dotyczącymi korzystania z chińskich platform B2B.

Alibaba – jak kupować?

Made-in-China – jak kupować?

Global Sources – jak kupować?

HKTDC – jak kupować?

1688.com – jak kupować?

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

4.5 / 5. Ilość głosów: 4