Import oświetlenia z Chin – targi i cło

Produkty oświetleniowe mają zasadnicze znaczenie dla rozwoju gospodarki i podniesienia poziomu życia ludności w Chinach. Ponieważ gospodarka Chin nadal rośnie, a standard życia wraz z nią, rośnie również popyt na produkty oświetleniowe na rynku kontynentalnym. W ciągu ostatnich 20 lat chiński przemysł oświetleniowy rozwijał się bardzo dynamicznie, a kraj stał się wiodącym światowym producentem oświetlenia. Diody elektroluminescencyjne (LED), świetlówki kompaktowe i bezelektrodowe lampy wyładowcze są głównymi produktami na rynku oświetlenia Chin. Przedstawiamy stawki celne na import oświetlenia z Chin oraz targi branżowe odbywające się w Chinach.

Gdzie produkuje się oświetlenie w Chinach?

Chiński przemysł oświetlenia LED rozwija się szybko. W 2016 roku wartość produkcji całego przemysłu LED wynosiła 521,6 mld juanów, czyli 22,8% więcej niż w 2015 roku. Wyprodukowano około 8 miliardów produktów oświetleniowych LED, 4,2 mld z nich przeznaczone zostało na eksport.

Dalszy rozwój chińskiego przemysłu oświetleniowego doprowadził do powstania pięciu głównych zagłębi produkcyjnych mieszczących się w prowincjach Guangdong, Zhejiang, Jiangsu, Fujian oraz w Szanghaju. Liczba przedsiębiorstw oświetleniowych w tych czterech prowincjach i jednej gminie stanowi ponad 80% ogólnej liczby przedsiębiorstw w branży.

Import oświetlenia z Chin mapa producentów
Szkolenie: Import z Chin

Import oświetlenia z Chin – stawki celne

Biorąc pod uwagę powyższe fakty warto zastanowić się nad importem oświetlenia z Chin. W tym celu należy zapoznać się z wielkością cła na takie produkty. Pomoże nam w tym system ISZTAR. Zajmuje się on między innymi integrowaniem danych na temat towarów i taryf celnych. Poniżej podajemy kilka wyszukanych za pomocą systemu ISZTAR produktów oświetleniowych i wartość ich cła:

  • 8539213000 Lampy halogenowe z żarnikiem wolframowym 2.7%
  • 8539500000 Lampy z diod elektroluminescencyjnych (LED) 3.7%
  • 8541401000 Diody elektroluminescencyjne (LED), włączając diody laserowe 0%
  • 8541100000 Diody, inne niż fotodiody lub diody elektroluminescencyjne (LED) 0%
  • 8539410000 Lampy łukowe 7%.

Jak widać na powyższych przykładach, cło na lampy i oświetlenie jest bardzo niskie, dlatego import oświetlenia z Chin może okazać się opłacalny. Należy wziąć pod uwagę, że wartość cła może ulec zmianie, dlatego zawsze warto ją sprawdzić, używając wspomnianego wcześniej systemu ISZTAR.

Import z Chin w 2021

Targi oświetleniowe w Chinach

W całych Chinach organizowane są targi oświetleniowe. Targi branżowe są doskonałą okazją, by zapoznać się z chińskimi dostawcami i oferowanymi przez nich produktami. W przypadku importu lamp i oświetlenia z Chin, szczególnie warto wybrać się na targi do Guzhen – światowej stolicy oświetlenia. Poniżej prezentujemy listę targów wraz ze stronami internetowymi. Przy wyborze targów branżowych pomocna może być również wyszukiwarka chińskich targów.

Przed udaniem się na targi, warto poznać najważniejsze zasady komunikacji w chińskiej kulturze biznesu. Bez ich znajomości nie odniesiesz sukcesu w kontaktach z Chinami. Z przygotowanego przez ChinskiRaport.pl poradnika na temat chińskiej kultury biznesu dowiesz się, jakie różnice kulturowe wziąć pod uwagę oraz jaka jest rola wizytówek, prezentów i posiłków w budowaniu relacji z chińskim partnerem.

Jesteś zainteresowany importem z Chin? Zapoznaj się z cłem na inne produkty z Chin!

Cło na zabawki z Chin

Cło na elektronikę z Chin

Cło na drobną elektronikę z Chin

Cło na akcesoria do telefonów z Chin

Cło na odzież z Chin

Cło na drony z Chin

Cło na części samochodowe z Chin

Cło na akcesoria rowerowe z Chin

Cło na odczynniki chemiczne z Chin

Cło na produkty chemiczne z Chin

Cło na panele fotowoltaiczne z Chin

Cło na meble z Chin

Cło na oświetlenie LED z Chin

Cło na home decor z Chin

Cło na ceramikę i porcelanę z Chin

Cło na kamień do nagrobków z Chin

Cło na zioła z Chin

Cło na maszyny i ich części z Chin

Cło na koparki do kryptowalut z Chin

Cło na głośniki z Chin

Cło na herbatę z Chin

Cło na urządzenia smart home z Chin

Cło na małe pojazdy elektryczne z Chin

Cło na oczyszczacze powietrza z Chin

Cło na zabawki ogrodowe z Chin

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 4