Import głośników przenośnych i do karaoke z Chin

Rynek przenośnych głośników aktualnie bardzo prężnie się rozwija. Podczas pierwszej fazy targów w Kantonie poświęconej branży elektroniki zaobserwować można wielu chińskich wystawców właśnie tych produktów. Dużym zainteresowaniem cieszą się głośniki bezprzewodowe, w tym głośniki do karaoke. Ze względu na dużą popularność tego typu towarów, warto zastanowić się, czy import głośników przenośnych i do karaoke z Chin nie okazałby się trafionym pomysłem.

Import głośników przenośnych i do karaoke z Chin

Głośniki przenośne i karaoke w Chinach

Zaletą przenośnych głośników jest ich mobilność, dzięki czemu użytkownicy mogą słuchać swojej ulubionej muzyki w dowolnym miejscu, nawet w plenerze. W ofercie chińskich dostawców znajdują się zarówno duże kolumny głośnikowe na kółkach do wykorzystania na przykład w barze, jak i mini głośniki do użytku domowego.

Karaoke to w Chinach jedna z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu, stąd duża ilość chińskich producentów wytwarzających tego typu sprzęt. Również w Polsce szukamy nowych form rozrywki, a karaoke staje się częstym wyborem. Sprzęt karaoke pojawia się w barach, a także na domowych imprezach, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Warto zauważyć, że nagłośnienie do karaoke różni się od sprzętu używanego do słuchania profesjonalnych zespołów muzycznych. Wiąże się to z tym, że korzystające z niego osoby zazwyczaj nie mają talentu lub doświadczenia z używaniem mikrofonu, co wpływa na jakość dźwięku. Dodatkowo, ponieważ głośniki do karaoke to sprzęt typowo imprezowy, w zestawy wbudowane są także mikrofony, a nawet efekty świetlne.

Gdzie produkuje się sprzęt do karaoke i głośniki w Chinach?

Wielu producentów sprzętu do karaoke znajduje się w Shenzhen, Huizhou i Kantonie, w prowincji Guangdong, a także w Ningbo. Producenci głośników skupieni są w Kantonie, Shenzhen, Dongguan (Guangdong), Ningbo, Hangzhou (Zhejiang) oraz Changzhou (Jiangsu).

Głośniki i sprzęt do karaoke z Chin - mapa zagłębi

Szkolenie: Import z Chin

Cło przy imporcie głośników przenośnych i do karaoke z Chin

Szukając stawek celnych na konkretne produkty, jak zawsze korzystamy z systemu informacji taryfowej ISZTAR. Głośniki znajdziemy w sekcji XVI, dziale 85, pod pozycją 8518: Mikrofony i ich stojaki; głośniki, nawet zamontowane w swoich obudowach; słuchawki nagłowne i douszne, nawet połączone z mikrofonem oraz zestawy składające się z mikrofonu i jednego lub więcej głośników; wzmacniacze częstotliwości akustycznych, elektryczne; zestawy wzmacniające dźwięk, elektryczne.

Poniżej zapoznać się można z przykładowymi kodami celnymi i stawkami celnymi na tego typu sprzęt:

Nazwa produktu – kod celny – stawka celna

  • Zestawy wzmacniające dźwięk, elektryczne (8518 50 00 90) – 0%
  • Głośniki zamontowane w obudowach, pojedyncze (8518 21 00 00) – 0%
  • Zestawy głośnikowe zamontowane w tej samej obudowie (8518 22 00 90) – 0%
  • Zestawy składające się z mikrofonu i jednego lub więcej głośników (8518 30 00 90) – 0%
  • Mikrofony i ich stojaki (8518 10 00 90) – 0%.

Jak widać, cło na import głośników z Państwa Środka i mikrofonów jest bardzo niskie i wynosi 0%. Sprawia to, że import głośników przenośnych i do karaoke z Chin jest opłacalny.

Import z Chin w 2021

Targi branżowe w Chinach

Jedną z lepszych decyzji jaką może podjąć importer jest wzięcie udziału w targach handlowych. Głośniki oraz sprzęt do karaoke przedstawiane są na targach elektroniki i targach specjalistycznych poświęconych sprzętowi estradowemu.

Canton Fair – China Export and Import Fair – Faza 1

Lokalizacja: Guangzhou – China Import and Export Complex, Kanton, Chiny

Strona internetowa: cantonfair.org.cn/en

Podczas fazy 1 Targów Kantońskich, zapoznać się można z wielu ofertami producentów sprzętu karaoke oraz nagłośnienia.

Import głośników przenośnych i do karaoke z Chin – obowiązki importera

Sprowadzając tego typu produkty do Polski należy pamiętać, że importowany sprzęt elektroniczny musi posiadać oznaczenie CE. Jest to świadectwo, że towar spełnia wymagania dyrektyw unijnych dotyczących jakości, bezpieczeństwa użytkowania, a także ochrony zdrowia i środowiska.

Import głośników przenośnych i do karaoke z Chin – podsumowanie

Karaoke to jedna z ulubionych rozrywek Chińczyków, nie stronią od niego także Polacy, szczególnie młodzi. Import głośników oraz sprzętu do karaoke wiąże się z niskim cłem oraz wymogami formalnymi podobnymi jak to jest w przypadku innej elektroniki.

Chcesz importować towary z Chin? Sprawdź cło na te produkty:

Cło na drobną elektronikę z Chin

Cło na oświetlenie LED z Chin

Cło na home decor z Chin

Cło na urządzenia smart home z Chin

Cło na oczyszczacze powietrza z Chin

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 4