Import głośników przenośnych i do karaoke z Chin

Rynek przenośnych głośników aktualnie bardzo prężnie się rozwija. Podczas pierwszej fazy targów w Kantonie poświęconej branży elektroniki zaobserwować można było wielu chińskich wystawców właśnie tych produktów. Dużym zainteresowaniem cieszą się głośniki bezprzewodowe, w tym głośniki do karaoke. Ze względu na dużą popularność tego typu towarów, warto zastanowić się, czy import głośników przenośnych i do karaoke z Chin nie okazałby się trafionym pomysłem.

import głośników

Zaletą przenośnych głośników jest ich mobilność, dzięki czemu użytkownicy mogą słuchać swojej ulubionej muzyki w dowolnym miejscu, nawet w plenerze. W ofercie chińskich dostawców znajdują się zarówno duże kolumny głośnikowe na kółkach do wykorzystania na przykład w barze, jak i mini głośniki do użytku domowego.

Karaoke to w Chinach jedna z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu, stąd duża ilość chińskich producentów wytwarzających tego typu sprzęt. Również w Polsce szukamy nowych form rozrywki, a karaoke staje się częstym wyborem. Sprzęt karaoke pojawia się w barach, a także na domowych imprezach, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Warto zauważyć, że nagłośnienie do karaoke różni się od sprzętu używanego do słuchania profesjonalnych zespołów muzycznych. Wiąże się to z tym, że korzystające z niego osoby zazwyczaj nie mają talentu lub doświadczenia z używaniem mikrofonu, co wpływa na jakość dźwięku. Dodatkowo, ponieważ głośniki do karaoke to sprzęt typowo imprezowy, w zestawy wbudowane są także mikrofony, a nawet efekty świetlne.

Szkolenie: Import z Chin

Import głośników przenośnych i do karaoke z Chin – przykładowe stawki celne

Szukając stawek celnych na konkretne produkty, jak zawsze korzystamy z systemu informacji taryfowej ISZTAR. Głośniki znajdziemy w sekcji XVI, dziale 85, pod pozycją 8518: Mikrofony i ich stojaki; głośniki, nawet zamontowane w swoich obudowach; słuchawki nagłowne i douszne, nawet połączone z mikrofonem oraz zestawy składające się z mikrofonu i jednego lub więcej głośników; wzmacniacze częstotliwości akustycznych, elektryczne; zestawy wzmacniające dźwięk, elektryczne.

Poniżej zapoznać się można z przykładowymi kodami celnymi i stawkami celnymi na tego typu sprzęt:

  • 8518500090 Zestawy wzmacniające dźwięk, elektryczne – 1%
  • 8518210000 Głośniki zamontowane w obudowach, pojedyncze – 0%
  • 8518220090 Zestawy głośnikowe zamontowane w tej samej obudowie – 2.3%
  • 8518309590 Zestawy składające się z mikrofonu i jednego lub więcej głośników – 1%
  • 8518109590 Mikrofony – 1.3%

Jak widać, cło na import głośników z Państwa Środka jest niewysokie i wynosi około 1%. Sprawia to, że import głośników przenośnych i do karaoke z Chin może okazać się opłacalny. Sprowadzając tego typu produkty do Polski należy pamiętać, że importowany sprzęt elektroniczny musi posiadać oznaczenie CE. Jest to świadectwo, że towar spełnia wymagania dyrektyw unijnych dotyczących jakości, bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia i ochrony środowiska.

ShipHub.pl

Jesteś zainteresowany importem z Chin? Zapoznaj się z cłem na inne produkty z Chin!

Cło na zabawki z Chin

Cło na elektronikę z Chin

Cło na drobną elektronikę z Chin

Cło na akcesoria do telefonów z Chin

Cło na odzież z Chin

Cło na drony z Chin

Cło na części samochodowe z Chin

Cło na akcesoria rowerowe z Chin

Cło na odczynniki chemiczne z Chin

Cło na produkty chemiczne z Chin

Cło na panele fotowoltaiczne z Chin

Cło na meble z Chin

Cło na oświetlenie LED z Chin

Cło na home decor z Chin

Cło na ceramikę i porcelanę z Chin

Cło na kamień do nagrobków z Chin

Cło na zioła z Chin

Cło na maszyny i ich części z Chin

Cło na koparki do kryptowalut z Chin

Cło na herbatę z Chin

Cło na urządzenia smart home z Chin

Cło na małe pojazdy elektryczne z Chin

Cło na oczyszczacze powietrza z Chin

Cło na zabawki ogrodowe z Chin

Szkolenie: Import z Chin