Import koparek do kryptowalut z Chin

Kwestia kryptowalut i ich wydobywania wciąż pozostaje gorącym tematem. Władze Chińskiej Republiki Ludowej oficjalnie zakazały mieszkańcom handlu kryptowalutami, jednak państwo to wciąż pozostaje liderem w produkcji różnego typu urządzeń do wydobywania bitcoinów. Zauważyliśmy, że wielu klientów interesuje się tym tematem i pyta nas o import koparek do kryptowalut z Chin i stawki celne na tego typu sprzęt.

import koparek do kryptowalut

Czym są koparki do kryptowalut?

Bitcoin to wirtualna waluta i elektroniczny system płatności. Powstał zaledwie 10 lat temu w 2008 roku, a już przerodził się w globalny fenomen. Na początku do kopania kryptowalut starczał zwykły domowy komputer. Dziś do ich wydobywania używa się tak zwanych koparek kryptowalut, czyli urządzeń, które są na tyle wydajne, by mogły sobie radzić z takim rodzajem trudnych obliczeń. Z myślą o wydobywaniu bitcoinów pojawiły się wyspecjalizowane układy scalone ASIC (Application Specific Integrated Circuit). Jednym z najpopularniejszych rodzajów koparek do kryptowalut jest Antminer, marka stworzona przez chińską firmę Bitmain.

Wiele osób zakłada z góry, że kopanie bitcoinów pozwoli im na szybkie wzbogacenie się. Należy jednak mieć na uwadze, że wydobywanie kryptowalut jest zajęciem kosztownym oraz ryzykownym. Jest to związane z wysokimi kosztami sprzętu i prądu oraz wahaniami cen bitcoinów wywołanych na przykład wprowadzaniem przez rząd chiński restrykcji dotyczących handlu kryptowalutami.

Szkolenie: Import z Chin

Import koparek do kryptowalut z Chin – cło

„Koparki kryptowalut” to stosunkowo nowe pojęcie, dlatego ciężko je zaklasyfikować. Z tego powodu w systemie wyszukiwania stawek celnych ISZTAR trudno je znaleźć. Karty graficzne do koparek kryptowalut można opisać kodem celnym HS Code 8471410000 lub 8471504090. W obu tych przypadkach cło na import koparek do kryptowalut z Chin wynosi 0%, tak jak w przypadku sporej części elektroniki z Chin.

Chiny - import koparek do kryptowalut

Koparki do kryptowalut z Chin – przykładowe koparki Antminer dostępne na Alibaba.com

Ze względu na to, że rynek koparek do kryptowalut istnieje od niedawna, w Chinach lub Hongkongu nie są organizowane specjalne targi handlowe poświęcone jedynie tym towarom. Wielu dostawców tego typu sprzętu pojawia się jednak na targach elektroniki.

W momencie pisania artykułu, wpisując w wyszukiwarkę na stronie Alibaba.com hasło „bitcoin miner” („koparka do bitcoinów”), w wynikach pojawia się 11,391 produktów i 1,084 dostawców. Przy tak dużej ilości eksporterów, należy uważać, by wybierając potencjalnego partnera biznesowego nie zostać oszukanym. Przed podjęciem współpracy z chińskim dostawcą, dobrym pomysłem będzie weryfikacja firmy.

ShipHub.pl

Jesteś zainteresowany importem z Chin? Zapoznaj się z cłem na inne produkty z Chin!

Cło na zabawki z Chin

Cło na elektronikę z Chin

Cło na drobną elektronikę z Chin

Cło na akcesoria do telefonów z Chin

Cło na odzież z Chin

Cło na drony z Chin

Cło na części samochodowe z Chin

Cło na akcesoria rowerowe z Chin

Cło na odczynniki chemiczne z Chin

Cło na produkty chemiczne z Chin

Cło na panele fotowoltaiczne z Chin

Cło na meble z Chin

Cło na oświetlenie LED z Chin

Cło na home decor z Chin

Cło na ceramikę i porcelanę z Chin

Cło na kamień do nagrobków z Chin

Cło na zioła z Chin

Cło na maszyny i ich części z Chin

Cło na głośniki z Chin

Cło na herbatę z Chin

Cło na urządzenia smart home z Chin

Cło na małe pojazdy elektryczne z Chin

Cło na oczyszczacze powietrza z Chin

Cło na zabawki ogrodowe z Chin

Szkolenie: Import z Chin