Import koparek do kryptowalut z Chin

Kwestia kryptowalut i ich wydobywania pozostaje dyskusyjnym tematem. Mimo, że wydobywanie kryptowalut jest legalne w Chinach, chińskie instytucje finansowe mają zakaz pośredniczyć w transakcjach kryptowalutami. Państwo Środka wciąż pozostaje liderem w produkcji różnego typu urządzeń do wydobywania np. bitcoinów. Import koparek do kryptowalut z Chin jest jednak działalnością obarczoną ryzykiem.

Import koparek kryptowalut z Chin

Czym są koparki do kryptowalut?

Bitcoin to wirtualna waluta i elektroniczny system płatności. System ten powstał w 2008 roku i w miarę upływu czasu przerodził się w globalny fenomen. Na początku do kopania kryptowalut starczał zwykły domowy komputer. Dziś do ich wydobywania używa się tak zwanych koparek kryptowalut, czyli urządzeń, które są na tyle wydajne, by mogły sobie radzić z takim rodzajem trudnych obliczeń. Z myślą o wydobywaniu bitcoinów pojawiły się wyspecjalizowane układy scalone ASIC (Application Specific Integrated Circuit). Jednym z najpopularniejszych rodzajów koparek do kryptowalut jest Antminer, marka stworzona przez chińską firmę Bitmain.

Wiele osób zakłada z góry, że kopanie bitcoinów pozwoli im na szybkie wzbogacenie się. Należy jednak mieć na uwadze, że wydobywanie kryptowalut jest zajęciem kosztownym oraz ryzykownym. Jest to związane z wysokimi kosztami sprzętu i prądu oraz wahaniami cen bitcoinów wywołanych na przykład wprowadzaniem przez rząd chiński restrykcji dotyczących handlu kryptowalutami.

W Chinach, czteromilionowe miasto Dalian przoduje w wykopywaniu kryptowalut. Czynnikami które się do tego przyczyniły, są niskie stawki za energię elektryczną oraz tanie wyposażenie dostarczane przez chińskich producentów.

Koparki do kryptowalut z Chin
Oferty na Alibaba.com. Warto zwrócić uwagę na różnicę cenową koparek używanych (pierwsza oferta) a nowych.
Szkolenie: Import z Chin

Import koparek do kryptowalut z Chin – cło

Karty graficzne do koparek kryptowalut w systemie taryfowym ISZTAR można opisać kodem celnym 8471 41 00 00 lub 8471 50 40 90. W obu tych przypadkach cło na import koparek do kryptowalut z Chin wynosi 0%, tak jak w przypadku sporej części elektroniki z Chin.

W systemie taryfowym USA, HTS, kod na takie urządzenie to 8543.70.9960 (maszyny i aparatura) o stawce celnej 2.6%.

Import koparek do kryptowalut z Chin

W Chinach nie ma aktualnie targów handlowych poświęconych jedynie koparkom kryptowalut. Niekiedy na te urządzenia można się natknąć na targach elektroniki.

Eksporterów koparek do kryptowalut nie jest wielu, dlatego należy uważać, by wybierając potencjalnego partnera biznesowego, nie zostać oszukanym. Przed podjęciem współpracy z chińskim dostawcą, dobrym pomysłem będzie weryfikacja firmy.

Jeśli już zdecydowałeś się na współpracę, wystrzegaj się przedpłaty. Przy całkowitej przedpłacie jest to bardzo wysoce prawdopodobne, że ktoś usiłuje Cię oszukać. Sugerujemy szczególną rozwagę przy importowaniu koparek do kryptowalut.

Jesteś zainteresowany importem z Chin? Zapoznaj się z cłem na inne produkty z Chin!

Cło na drobną elektronikę z Chin

Cło na akcesoria do telefonów z Chin

Cło na drony z Chin

Cło na maszyny i ich części z Chin

Import z Chin w 2021

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 7