Import oczyszczaczy powietrza z Chin

Na targach kantońskich, zarówno podczas edycji wiosennej i jesiennej, w terminie pierwszej fazy, można znaleźć producentów i wystawców produktów z kategorii elektroniki i oświetlenia. To w tej fazie pojawiają się również oczyszczacze powietrza – urządzenia służące do filtrowania i usuwania zanieczyszczeń. Towar ten zyskuje coraz większe zainteresowanie nabywców, warto zatem przyjrzeć się kwestii jego funkcji, użyteczności oraz importu. Prezentujemy cło na import oczyszczaczy powietrza z Chin oraz inne istotne aspekty związane ze sprowadzaniem tych produktów.

Import oczyszczaczy powietrza

Problem smogowy, pomimo różnych prób zwalczania podejmowanych przez wiele krajów świata, nadal jest bardzo poważny. Najgorszym skutkiem ubocznym tego zjawiska jest oczywiście negatywny wpływ na zdrowie ludzkie. Aby chronić swoje płuca przy krytycznych stanach powietrza można nosić maski, ale warto również zadbać o jakość powietrza w domu – miejscu, w którym spędzamy zazwyczaj stosunkowo dużo czasu, szczególnie biorąc pod uwagę czas snu. Rynek ostatnich lat obfituje w szeroki wybór oczyszczaczy powietrza. Są to urządzenia zaopatrzone w wentylator i układy filtrów, mające na celu oczyszczenie powietrza i pozwolenie nam na przebywanie w wolnym od smogu pomieszczeniu.

Gdzie produkuje się oczyszczacze powietrza w Chinach?

Głównym ośrodkiem produkcyjnym oczyszczaczy powietrza w Chinach jest prowincja Guangdong. To właśnie tam znajduje się najwięcej producentów takich urządzeń. Produkcja tego typu towarów dominuje w Guangdong, w miastach Dongguan oraz Shenzhen. Mniejszymi zagłębiami są natomiast prowincje Zhejiang, Jiangsu oraz Hebei.

Import oczyszczaczy powietrza z Chin

Rodzaje oczyszczaczy powietrza

Istnieją dwa główne typy oczyszczaczy powietrza: oczyszczacze wodne oraz mechaniczne. Pierwszy typ wymaga regularnej wymiany wody i posiada dodatkową funkcję nawilżania powietrza. Drugi zaś to oczyszczacze wyposażone w filtry – HEPA (spotykane najczęściej), które co jakiś czas należy wymieniać; węglowe; fotokatalityczne i elektrostatyczne.

Podczas wyboru oczyszczacza powietrza można też zwrócić uwagę na inne aspekty i dostosować je do własnych potrzeb i preferencji. Wydajność będzie miała znaczenie ze względu na wielkość pomieszczenia w jakim zastosowane ma być urządzenie. Jest zazwyczaj podawana w ilości metrów kwadratowych pomieszczenia bądź ilości metrów sześciennych powietrza, jaką oczyszczacz filtruje przez godzinę. Eksploatacja ma związek z czasem, na jaki wystarczy jeden filtr oraz zalecaną częstotliwością jego wymiany.

Istnieją także oczyszczacze wyposażone w inne, ciekawe funkcje, takie jak dość użyteczny wskaźnik jakości powietrza, mierzący poziom stężenia smogu w powietrzu. Ponadto można rozglądać się za oczyszczaczami wyposażonymi w funkcję trybu nocnego lub jonizacji powietrza.

import oczyszczaczy powietrza

Import oczyszczaczy powietrza z Chin

Zanieczyszczenie powietrza w Polsce to niestety bardzo poważny problem, z którym boryka się wiele miast. Polska zyskała miano jednego z krajów o największym problemie smogowym w Europie. Warto temu zapobiegać, dbając o jakość powietrza w codziennych czynnościach, ale przy okazji nie zapomnieć, że przed smogiem trzeba się bronić, aby chronić swoje zdrowie. Coraz więcej ludzi ma na uwadze tę kwestię i zaopatruje swoje domy w oczyszczacze powietrza. Import oczyszczaczy powietrza z Chin może zatem okazać się opłacalnym przedsięwzięciem podjętym w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze.

Wymagania dotyczące importu oczyszczaczy powietrza

Przed dokonaniem zakupu, każdy importer powinien upewnić się, że sprowadzany przez niego towar spełnia wszelkie odpowiednie wymogi. Działanie to jest konieczne, aby produkty mogły być dystrybuowane na europejskim rynku. Dobra niespełniające dotyczących ich obowiązków zostaną wycofane lub niedopuszczone do sprzedaży.

W przypadku importu oczyszczaczy powietrza należy pamiętać o oznakowaniu CE. Umieszcza się je na produkcie, który wykazał zgodność z wymaganiami zawartymi w Dyrektywach Nowego Podejścia. Zanim jednak znak CE zostanie naniesiony na towar, musi on zostać poddany odpowiednim dla niego badaniom, na podstawie których wystawiony zostaje raport. Raport z testów umożliwia jednostce certyfikującej wydanie certyfikatu zgodności CE. Posiadając test reports (raport z badań) oraz certyfikat zgodności CE, producent upoważniony jest do wystawienia deklaracji zgodności. Zebrana dokumentacja pozwala na naniesienie oznaczenia CE na towary.

Ponadto, od niektórych oczyszczaczy powietrza może być również wymagana zgodność z dyrektywą RoHS (ang. Restriction of Hazardous Substances). Określa ona dopuszczalną zawartość substancji niebezpiecznych w sprzęcie elektrycznym oraz elektronicznym. Urządzenia podlegające pod dyrektywę RoHS testowane są pod względem użycia np. ołowiu, rtęci, kadmu, chromu oraz innych substancji.

Dodatkowe certyfikaty

W celu zagwarantowania naszym konsumentom bezpieczeństwa towaru, możemy również ubiegać się o różne nieobowiązkowe certyfikaty. Mają one podnieść wiarygodność oraz prestiż naszej marki oraz świadczyć o wysokiej jakości naszych produktów. Certyfikatami, o które możemy ubiegać się dla odświeżaczy powietrza, są miedzy innymi certyfikat ISO, certyfikat UL oraz certyfikat ETL.

Cło na import oczyszczaczy powietrza z Chin

Przy imporcie towarów nie można zapomnieć o kwestii opłacenia cła. Jego stawkę dla konkretnych produktów można sprawdzić w systemie Informacji Taryfowej ISZTAR.

Wyszukiwanie w ISZTAR:

Sekcja XVI, Dział 84, 8421

– – – – 8421 39 25– – – – Urządzenia i aparatura do filtrowania lub oczyszczania powietrza
 – – – – – 8421 39 35– – – – – Metodą katalityczną
 – – – – – – 8421 39 35 90– – – – – – Pozostałe

Kod towaru: 8421393590

Cło: 1.7%

System ISZTAR

Oczyszczacze powietrza z Chin – podsumowanie

W czasach, kiedy zanieczyszczenie powietrza nieustannie wzrasta, coraz częściej szukamy sposobów, aby zadbać o jego jakość. Jest to jeden z głównych powodów, dla których import oczyszczaczy powietrza cieszy się rosnącą popularnością. Przy sprowadzaniu tych produktów importer musi pamiętać jednak o odpowiednich wymogach, aby towary mogły być dystrybuowane na terenie UE. Oczyszczacze powietrza muszą posiadać oznakowanie CE, wymagające przeprowadzenia badań na produkcie, a także uzyskania na ich podstawie certyfikatu zgodności CE i deklaracji zgodności CE. Należy pamiętać, że niektóre z takich urządzeń mogą również wymagać zgodności z dyrektywą RoHS.

Import z Chin w 2021

Jesteś zainteresowany importem z Chin? Zapoznaj się z cłem na inne produkty z Chin!

Cło na zabawki z Chin

Cło na elektronikę z Chin

Cło na drobną elektronikę z Chin

Cło na akcesoria do telefonów z Chin

Cło na odzież z Chin

Cło na drony z Chin

Cło na części samochodowe z Chin

Cło na akcesoria rowerowe z Chin

Cło na odczynniki chemiczne z Chin

Cło na produkty chemiczne z Chin

Cło na panele fotowoltaiczne z Chin

Cło na meble z Chin

Cło na oświetlenie LED z Chin

Cło na home decor z Chin

Cło na ceramikę i porcelanę z Chin

Cło na kamień do nagrobków z Chin

Cło na zioła z Chin

Cło na maszyny i ich części z Chin

Cło na koparki do kryptowalut z Chin

Cło na głośniki z Chin

Cło na herbatę z Chin

Cło na urządzenia smart home z Chin

Cło na małe pojazdy elektryczne z Chin

Cło na zabawki ogrodowe z Chin

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 4