Import urządzeń smart home z Chin

System smart home, inaczej system inteligentnego domu, staje się popularnym rozwiązaniem, stosowanym coraz częściej także w Polsce. Deweloperzy planując nowe inwestycje biorą pod uwagę możliwości smart home, a mieszkańcy coraz chętniej się na nie decydują. Jednym z najczęstszych wyborów są rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo, takie jak alarmy i kamery monitoringu. Rynek urządzeń smart home rozwija się niezwykle dynamicznie. Nie dziwi więc, że również chińscy producenci elektroniki użytkowej oferują coraz bardziej innowacyjne produkty tego typu. W związku z tym można założyć, że import urządzeń smart home z Chin jest w tej chwili bardzo perspektywiczny.

import urządzeń smart home z Chin

System smart home to zespół inteligentnych urządzeń, które są podłączone do wspólnej sieci i komunikują się ze sobą. System ten pozwala na zarządzanie całym domem lub biurem za pomocą jednej aplikacji mobilnej. Daje to możliwość monitorowania tego, co dzieje się w budynku i przed nim z dowolnego miejsca na świecie, a co za tym idzie kontroli bezpieczeństwa czy zużycia energii. Inteligentny dom jest łatwy w obsłudze, zwiększa bezpieczeństwo i komfort życia, a także oszczędza energię. Kolejną zaletą jest bezprzewodowe łączenie się urządzeń, dzięki czemu nie wymagają okablowania, a system można w miarę potrzeby rozbudowywać. Do systemu smart home podłączyć można m.in. systemy alarmowe, ogrzewanie, oświetlenie, czujniki i kamery.

Szkolenie: Import z Chin

Import urządzeń smart home z Chin – smart kamery i dzwonki do drzwi z Chin

W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się inteligentne rozwiązania, które zwiększają bezpieczeństwo domu. Chińscy producenci oferują szeroki zakres kamer monitoringu, inteligentnych dzwonków do drzwi oraz zamków automatycznych.

Inteligentne kamery monitoringu oferowane przez chińskich producentów pozwalają na monitorowanie domu czy biura zarówno w dzień, jak i w nocy. Oko kamery można obracać w dowolnym kierunku, nawet o 360 stopni. W kamery wbudowany jest czujnik ruchu, który wykrywa ludzi i pojazdy, wysyła powiadomienia na telefon właściciela, a nawet włącza syrenę. Pozwala to na szybką reakcję w przypadku wtargnięcia intruza, którego można nagrać lub zrobić zdjęcie, a nawet przepędzić dzięki wbudowanej funkcji mikrofonu. Obraz z kamery oglądać można na telefonie w czasie rzeczywistym albo odtwarzać nagraną historię.

Inteligentne wideodomofony również wyposażone są w czujnik ruchu i pozwalają na dwustronną komunikację głosową. Domofon odbiera się za pomocą aplikacji mobilnej, dzięki czemu nawet będąc na drugim końcu świata można sprawdzić, kto pojawił się pod drzwiami. W przypadku wyjazdu pozwala to na wyjaśnienie dlaczego nikogo nie ma w domu, a w codziennym życiu np. na wpuszczenie do środka dziecka wracającego ze szkoły. Dodatkowo, jeśli się nie odbierze domofonu, urządzenie zapisze datę i godzinę wizyty oraz zdjęcie odwiedzającego.

Co ciekawe, w Chinach produkuje się nie tylko kamery monitoringowe do inteligentnych domów, ale także inteligentnych sklepów. Kamery z funkcją rozpoznawania twarzy mogą rejestrować i analizować nawyki konsumenckie. Dzięki kamerom można na przykład określić najbardziej popularne rejony sklepu czy statystyki dotyczące przepływu klientów.

Import urządzeń smart home z Chin – cło i potrzebne certyfikaty

Korzystając z systemu informacji taryfowej ISZTAR, można sprawdzić stawki celne na dowolne produkty importowane z Chin. Możemy tam wyczytać, że cło na kamery z Chin wynosi 3.3%. Przy imporcie urządzeń elektronicznych z Chin, należy również pamiętać, że tego typu towar musi być zgodny z dyrektywami Unii Europejskiej i posiadać oznakowanie CE.

ShipHub.pl

Jesteś zainteresowany importem z Chin? Zapoznaj się z cłem na inne produkty z Chin!

Cło na zabawki z Chin

Cło na elektronikę z Chin

Cło na drobną elektronikę z Chin

Cło na akcesoria do telefonów z Chin

Cło na odzież z Chin

Cło na drony z Chin

Cło na części samochodowe z Chin

Cło na akcesoria rowerowe z Chin

Cło na odczynniki chemiczne z Chin

Cło na produkty chemiczne z Chin

Cło na panele fotowoltaiczne z Chin

Cło na meble z Chin

Cło na oświetlenie LED z Chin

Cło na home decor z Chin

Cło na ceramikę i porcelanę z Chin

Cło na kamień do nagrobków z Chin

Cło na zioła z Chin

Cło na maszyny i ich części z Chin

Cło na koparki do kryptowalut z Chin

Cło na głośniki z Chin

Cło na herbatę z Chin

Cło na małe pojazdy elektryczne z Chin

Cło na oczyszczacze powietrza z Chin

Cło na zabawki ogrodowe z Chin

Szkolenie: Import z Chin