Import urządzeń smart home z Chin

System smart home, inaczej system inteligentnego domu, staje się popularnym rozwiązaniem, stosowanym coraz częściej także w Polsce. Deweloperzy planując nowe inwestycje biorą pod uwagę możliwości smart home, a mieszkańcy coraz chętniej się na nie decydują. Jednym z najczęstszych wyborów są rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo, takie jak alarmy i kamery monitoringu. Rynek urządzeń smart home rozwija się niezwykle dynamicznie. Nie dziwi więc, że również chińscy producenci elektroniki użytkowej oferują coraz bardziej innowacyjne produkty tego typu. W związku z tym można założyć, że import urządzeń smart home z Chin jest bardzo perspektywiczny.

Import urządzeń mart home z Chin

Urządzenia smart home

System smart home to zespół inteligentnych urządzeń, które są podłączone do wspólnej sieci i komunikują się ze sobą. System ten pozwala na zarządzanie całym domem lub biurem za pomocą jednej aplikacji mobilnej. Daje to możliwość monitorowania tego, co dzieje się w budynku i przed nim z dowolnego miejsca na świecie, a co za tym idzie kontroli bezpieczeństwa czy zużycia energii. Inteligentny dom jest łatwy w obsłudze, zwiększa bezpieczeństwo i komfort życia, a także oszczędza energię. Kolejną zaletą jest bezprzewodowe łączenie się urządzeń, dzięki czemu nie wymagają okablowania, a system można w miarę potrzeby rozbudowywać. Do systemu smart home podłączyć można m.in. systemy alarmowe, ogrzewanie, oświetlenie, czujniki i kamery.

Import z Chin w 2021

Import urządzeń smart home z Chin – smart kamery i dzwonki do drzwi z Chin

W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się inteligentne rozwiązania, które zwiększają bezpieczeństwo domu. Chińscy producenci oferują szeroki zakres kamer monitoringu, inteligentnych dzwonków do drzwi oraz zamków automatycznych.

Inteligentne kamery monitoringu oferowane przez chińskich producentów pozwalają na monitorowanie domu czy biura zarówno w dzień, jak i w nocy. Oko kamery można obracać w dowolnym kierunku, nawet o 360 stopni. W kamery wbudowany jest czujnik ruchu, który wykrywa ludzi i pojazdy, wysyła powiadomienia na telefon właściciela, a nawet włącza syrenę. Pozwala to na szybką reakcję w przypadku wtargnięcia intruza, którego można nagrać lub zrobić zdjęcie, a nawet przepędzić dzięki wbudowanej funkcji mikrofonu. Obraz z kamery oglądać można na telefonie w czasie rzeczywistym albo odtwarzać nagraną historię.

Inteligentne wideodomofony również wyposażone są w czujnik ruchu i pozwalają na dwustronną komunikację głosową. Domofon odbiera się za pomocą aplikacji mobilnej, dzięki czemu nawet będąc na drugim końcu świata można sprawdzić, kto pojawił się pod drzwiami. W przypadku wyjazdu pozwala to na wyjaśnienie, dlaczego nikogo nie ma w domu, a w codziennym życiu np. na wpuszczenie do środka dziecka wracającego ze szkoły. Dodatkowo, jeśli się nie odbierze domofonu, urządzenie zapisze datę i godzinę wizyty oraz zdjęcie odwiedzającego.

Co ciekawe, w Chinach produkuje się nie tylko kamery monitoringowe do inteligentnych domów, ale także inteligentnych sklepów. Kamery z funkcją rozpoznawania twarzy mogą rejestrować i analizować nawyki konsumenckie. Dzięki kamerom można na przykład określić najbardziej popularne rejony sklepu czy statystyki dotyczące przepływu klientów.

Gdzie produkuje się urządzenia smart home w Chinach?

Największym zagłębiem produkcyjnym elektroniki, w tym urządzeń smart home, jest prowincja Guangdong. Zakłady są skupione w takich miastach jak Shenzhen, Kanton i Dongguan. Inne miasta to: Ningbo, Wenzhou i Hangzhou w prowincji Zhejiang oraz Szanghaj.

Sprzęt smart home z Chin - mapa zagłębi
Szkolenie: Import z Chin

Cło na urządzenia smart home z Chin

Korzystając z systemu informacji taryfowej ISZTAR, można sprawdzić stawki celne na dowolne produkty importowane z Chin. Stawki te można znaleźć pod nazwą „erga omnes”.

Nazwa produktu – kod celny – stawka celna

  • Kamery (8525 80 91 90) – 0.8%
  • Aparatura przeciwwłamaniowa, przeciwpożarowa oraz inna temu podobna (8531 10 30 00) – 2.2%
  • Panele wskaźnikowe zawierające urządzenia ciekłokrystaliczne (LCD) (8531 20 40 90) – 0%
  • Wideodomofony (8528 52 91 00) –0%
  • Domofony (8519 50 00 00) – 0%
  • Kino domowe (8521 90 00 90) – 5.2%.

Jeśli Twój produkt nie znajduje się na liście, jego kod HS łatwo znajdziesz za pomocą narzędzia dlaimportera.pl. Jak to jest w przypadku innych sprzętów elektronicznych, stawki celne na urządzenia smart home nie są wysokie.

Targi branżowe w Chinach

Szukając najlepszych ofert urządzeń smart home, warto wziąć udział w targach poświęconym elektronice. Poniżej znajduje się lista wybranych targów, gdzie przedstawiane są urządzenia z kategorii smart home.

Canton Fair – China Export and Import Fair – Faza 1

Lokalizacja: Guangzhou – China Import and Export Complex, Kanton, Chiny

Strona internetowa: cantonfair.org.cn/en

Podczas fazy 1 na największych i najstarszych targach – Targach Kantońskich, przedstawiane są m.in. urządzenia elektroniczne, w tym smart home.

Shanghai Smart Home Technology

Lokalizacja: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj, Chiny

Strona internetowa: 

shanghai-smart-home-technology.hk.messefrankfurt.com/shanghai/en.html

Kompleksowa platforma dla importerów i eksporterów urządzeń smart home.

Shanghai Intelligent Building Technology (SIBT)

Lokalizacja: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj, Chiny

Strona internetowa: 

shanghai-intelligent-building-technology.hk.messefrankfurt.com/shanghai/en.html

Targi skupiające się nie tylko na koncepcie smart home, ale także na koncepcie smart office i inteligentnych hoteli.

IoT World & 5G Global Conference

Lokalizacja: Shenzhen Convention & Exhibition Center, Shenzhen, Chiny

Strona internetowa: iotspexpo.com/en/index.html

Targi w całości poświęcone sieci 5G oraz Internetowi rzeczy, spinającego urządzenia smart home.

China (Guzhen) International Lighting Fair

Lokalizacja: Guzhen Convention and Exhibition Center, Zhongshan, Chiny

Strona internetowa: en.jiagle.com/lighting-fair

Największe międzynarodowe targi oświetleniowe w Chinach. W ramach tych targów poświęcono sekcję na inteligentne oświetlenie.

Import urządzeń smart home z Chin – obowiązki importera

Przy imporcie urządzeń elektronicznych z Chin należy pamiętać, że tego typu towar musi być zgodny z dyrektywami Unii Europejskiej i posiadać oznakowanie CE. Przejdź do wykazu dyrektyw, pod które wpada elektronika.

Import urządzeń smart home z Chin – podsumowanie

Internet rzeczy staje się coraz popularniejszy w Chinach i często właśnie stąd urządzenia smart home są importowane. Cechują się one niskimi stawkami celnymi i muszą przede wszystkim posiadać znak CE, gdy są wprowadzane na rynek UE.

Zapoznaj się z cłem na inne produkty z Chin:

Cło na meble z Chin

Cło na oświetlenie LED z Chin

Cło na home decor z Chin

Cło na głośniki z Chin

Cło na sprzęt AGD z Chin

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 3