Import magnesów neodymowych z Chin

Obecnie na świecie wytwarza się neodymowe magnesy przede wszystkim na kontynencie azjatyckim. Podstawowym wytwórcą, a także eksporterem gotowych wyrobów stały się Chiny, z uwagi na kontrolę większości światowych złóż neodymu. Chiny zdominowały 92% tej branży. Sprawdź co powinieneś wiedzieć, zanim rozpoczniesz import magnesów neodymowych z Chin.

Magnes neodymowy to popularna nazwa magnesu trwałego. Przede wszystkim, te produkty cechują się wysokim namagnesowaniem. Dodatkowo, wytwarzają bardzo silne pole magnetyczne, co przekłada się na dużą siłę przyciągania. Użycie i zastosowanie magnesów neodymowych jest bardzo szerokie. Wykorzystywane są głównie przez firmy zajmujące się produkcją, wytwarzające urządzenia elektroniczne i elektryczne, zwłaszcza firmy motoryzacyjne, stosujące bardzo wydajne elektryczne oraz hybrydowe silniki.

Import magnesów neodymowych z Chin

Gdzie produkuje się magnesy neodymowe w Chinach?

Z pewnością, pionierem w produkcji magnesów neodymowych jest prowincja Guangdong w południowo-wschodnich Chinach. Regiony, kolejno Zhejiang, Jiangsu i Shandong również zajmują czołowe miejsca w produkcji i eksporcie tego typu towarów. W prowincjach Fujian, Shanghai i Anhui, także możemy szukać producentów magnesów neodymowych.

Import magnesów neodymowych z Chin mapa producentów

Cło na magnesy neodymowe z Chin

Zawsze zaznaczamy, jak ważne jest sprawdzenie stawek celnych zanim zaczniemy importować dany towar. Wcześniejsze zaznajomienie się z cłem, pozwoli nam zdecydować, czy opłaca nam się importować konkretny produkt do Polski. Przygotowaliśmy listę przykładowych przedmiotów wraz ze stawkami celnymi sprawdzonymi w systemie ISZTAR. Ponadto przypominamy, że cło można również sprawdzić w systemie TARIC.

Stawki celne na magnesy neodymowe z Chin

  • Magnesy składające się ze stopu neodymu o długości większej niż 140 mm – 8505 11 00 65 – 2,2%
  • Krążek składający się ze stopu neodymu, żelaza i boru, pokryty niklem lub cynkiem, który po namagnesowaniu ma stać się magnesem trwałym – 8505 11 00 70 – 2,2%
  • Sztabki, które mają stać się magnesami trwałymi po namagnesowaniu, zawierające neodym – 8505 11 00 50 – 2,2%
  • Magnesy trwałe i artykuły, które mają stać się magnesami trwałymi po namagnesowaniu – 8505 11 00 10 – 2,2%
  • Magnesy trwałe z ferrytów aglomerowanych – 8505 19 10 90 – 2,2%
  • Pozostałe magnesy trwałe – 8505 11 00 99 – 2,2%.
Szkolenie: Import z Chin

Targi branżowe w Chinach

Wyjazd na targi to świetna okazja, aby powiększyć swój asortyment i nie tylko. Na takich wydarzeniach można pozyskać nowe kontakty biznesowe oraz rozeznać się w swojej konkurencji.

Istotnie, w ciągu ostatnich 10 lat magnesy neodymowe stały się niezmiernie popularne zwłaszcza w motorach, sensorach, komputerach i komponentach do ich produkcji czy kuchenkach mikrofalowych. W związku z tym, poniżej prezentujemy listę wybranych targów, na których można będzie znaleźć zarówno magnesy neodymowe jak i gotowe produkty z magnesami.

China International Mining Expo

Miejsce: SYIEC, Shenyang

Strona internetowa: en.bjminexpo.com

Appliance & Electronics World Expo

Miejsce: SNIEC, Szanghaj

Strona internetowa: en.awe.com.cn

IE Expo China

Miejsce: SNIEC, Szanghaj

Strona internetowa: ie-expo.com

Motor & Magnetic Expo

Miejsce: SWE&CC, Shenzhen

Strona internetowa: otor-expo.cn

Import magnesów neodymowych z Chin – obowiązki importera

Aby bezpiecznie wprowadzić dany produkt na rynek Polski, bądź innego kraju Unii, należy dowiedzieć się czy produkt wymaga certyfikatów. W przypadku sprowadzania magnesów neodymowych od chińskich producentów, warto wcześniej zorientować się, czy magnes będzie wykorzystywany z produktami spożywczymi lub w kontakcie z gołą skórą. W takim wypadku należy dowiedzieć się czy posiada certyfikaty takie jak m.in. CE, oraz RoHS.

Aby dokładniej zgłębić temat importu z Chin, zapraszamy do wzięcia udziału w jednym z naszych licznych szkoleń.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1