Rejestracja na targi w Kantonie krok po kroku

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja największych targów handlowych w Chinach – targów w Kantonie. Odbywają się one dwa razy do roku, wiosną i jesienią. Jest to impreza targowa, na którą szczególnie warto udać się planując import z Chin. Szeroki wybór dostawców i produktów sprawia, że każdy może znaleźć to, co mu najbardziej odpowiada. Wstęp na targi kantońskie jest darmowy, jednak należy dokonać rejestracji w celu otrzymania wejściówki. Poniżej przedstawiamy poradnik jak wygląda rejestracja na targi w Kantonie krok po kroku.

Rejestracja na targi w Kantonie

Targi w Kantonie

Targi kantońskie cieszą się szczególnym zainteresowaniem importerów z całego świata. Podczas trzech faz spotkać można wystawców z najróżniejszych branż. Uczestnictwo w targach handlowych daje możliwość, by na własne oczy zobaczyć produkty oferowane przez chińskich dostawców, nawiązać relację z potencjalnym partnerem i zapoznać się z innowacjami w branży. Targi w Kantonie posiadają dwie edycje co roku, które odbywają się według takiego samego planu.

FAZA 1 (15-19 kwietnia; 15-19 października)

Elektronika, oświetlenie, pojazdy i ich części, maszyny, narzędzia, produkty chemiczne, nowe źródła energii, pawilon międzynarodowy i inne.

FAZA 2 (23-27 kwietnia; 23-27 października)

Dobra konsumpcyjne, upominki, artykuły wyposażenia wnętrz, materiały budowlane i wiele więcej.

FAZA 3 (1-5 maja; 31 października-4 listopada)

Tekstylia i odzież, obuwie, zabawki, artykuły biurowe, walizki i torby, produkty rekreacyjne, żywność, produkty zdrowotne i urządzenia medyczne, pawilon międzynarodowy i inne.

Bezpłatna konsultacja

Rejestracja na targi w Kantonie

Do wejścia na targi w Kantonie uprawnia darmowa wejściówka: Entry Badge. Otrzymuje się ją po dokonaniu rejestracji. Istnieją dwie możliwości dokonania rejestracji na targi: bezpośrednio na miejscu lub przez internet. Zalecamy tę drugą opcję. Wcześniejsza internetowa rejestracja na targi w Kantonie pozwoli na uniknięcie wielogodzinnego oczekiwania w kolejce. Nie chcąc marnować czasu, warto dokonać rejestracji online i korzystać z każdej możliwej chwili na zwiedzanie targów. Wejściówkę można wyrobić poprzez „Pre-application for Buyers Badge” na oficjalnej stronie targów.

Rejestracji internetowej dokonać można od 1 lutego do 5 maja (edycja wiosenna) oraz od 1 sierpnia do 4 listopada (edycja jesienna). Poprzez stronę targową możesz również aplikować o Invitation Letter, który dołączyć można do wniosku o wizę biznesową do Chin. Poniżej przedstawiamy jak wygląda rejestracja na targi w Kantonie.

Rejestracja na targi w Kantonie przez internet krok po kroku

W celu rejestracji na targi należy założyć konto na stronie targów. Po aktywacji konta, uzupełnij informacje na swój temat (Personal Information) oraz na temat swojej firmy (Company Information). Bez tego nie będziesz w stanie aplikować o Entry Badge. Jeśli w bazie targów znajduje się już Twoja firma, można wyszukać ją za pomocą przycisku „Query”. Jeśli aplikujesz po raz pierwszy, musisz uzupełnić wszystkie informacje na temat firmy. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe. Istnieje też możliwość uzupełnienia różnych dodatkowych informacji.

Do rejestracji konieczne są numer paszportu, aktualne zdjęcie paszportowe oraz dane kontaktowe firmy. Uwaga! Jeśli rejestrujesz się bezpośrednio na targach, pamiętaj o przyniesieniu kompletu dokumentów do uzupełnienia powyższych informacji. Potrzebne będą paszport, aktualne kolorowe zdjęcie i wizytówka firmy.

Dopiero po uzupełnieniu powyższych informacji możesz ubiegać się o wejściówkę na targi w dziale Attend the Fair > Pre-application for Buyers Badge. Tam należy wpisać swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail i kliknąć „Query”, by odnaleźć się w systemie. Poprzez tę opcję można również wyszukać i zarejestrować resztę zespołu ze swojej firmy. Następnie należy wybrać opcję miejsca odebrania wejściówki (punkt w Kantonie albo w Hongkongu), a także zaznaczyć na liście branż tę, którą jesteśmy zainteresowani. By wysłać aplikację, należy kliknąć przycisk „Submit”.

W ciągu trzech dni roboczych od złożenia aplikacji dostaniesz odpowiedź. Otrzymasz wtedy Receipt of Pre-application for Purchaser IC. Jest to potwierdzenie rejestracji, które należy wydrukować i pokazać chcąc odebrać wejściówkę na targi w Kantonie. Do odebrania wejściówki konieczne będzie również okazanie dowodu potwierdzającego tożsamość, czyli paszportu.

Entry Badge, czyli wejściówka uprawniająca do wejścia na teren targów kantońskich, wygląda tak:

Gdzie odebrać wejściówkę na targi w Kantonie?

Rejestracja bezpośrednio na targach

Rejestracja na targi w Kantonie oraz odbiór wejściówek odbywa się w wyznaczonych punktach na terenie kompleksu wystawienniczego w wyznaczonych godzinach.

Rejestracja w hotelu

Oprócz tego, odbioru wejściówek dokonać można również w wyznaczonych hotelach współpracujących z targami kantońskimi. Polecamy również zarezerwować pobyt w tych hotelach, ponieważ często oferują one darmowy dojazd na teren targów.

Poniżej znajduje się lista hoteli, w których możliwy jest odbiór wejściówki (lista podglądowa):

Hotele 5-gwiazdkowe:

 • Garden Hotel Guangzhou
 • Dong Fang Hotel
 • Baiyun Hotel
 • Jianguo Hotel Guangzhou
 • Chateau Star River Hotel
 • Grand International Hotel
 • Foshan Hotel
 • The Royal Mediterranean Hotel
 • The Westin Guangzhou
 • Shangri-La Hotel Guangzhou
 • Phoenix Hotel Guangzhou
 • Regal Palace Hotel
 • The Westin Pazhou
 • Soluxe Hotel Guangzhou
 • Crowne Plaza Guangzhou City Centre
 • Guangzhou Marriott Hotel Tianhe
 • Asia International Hotel
 • Four Points by Sheraton Dongpu-Guangzhou
 • Pullman Baiyun Airport Hotel
 • Sofitel Foshan Hotel

Hotele 4-gwiazdkowe:

 • Hotel Landmark Canton
 • Star Hotel
 • Rosedale Hotel Guangzhou
 • Panyu Hotel
 • China Mayors Plaza
 • Guangdong Victory Hotel
 • Guangzhou Ocean Hotel
 • Ramada Plaza Guangzhou
 • Ramada Pearl Hotel Guangzhou
 • Holiday Inn Guangzhou Shifu

Rejestracja w biurze w Hongkongu

Istnieje także możliwość odebrania wejściówek w biurze przedstawicielskim targów kantońskich w Hongkongu.

Zanim wyjedziesz na targi w Kantonie – pamiętaj!

Tak zdobyta wejściówka na targi kantońskie jest ważna przez 10 lat na każdą kolejną edycję imprezy. Nie ma więc potrzeby, by aplikować kolejny raz. Jednak należy pilnować, aby nie zgubić naszej Buyers Badge, ponieważ wyrobienie nowej to dodatkowy koszt 200 RMB.

W powyższym poradniku przedstawiliśmy jak wygląda rejestracja na targi w Kantonie. Przed wyjazdem na targi kantońskie, musisz pamiętać o kilku innych istotnych kwestiach. Wyjazd do Chin należy zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Podstawowa sprawa to rezerwacja lotów i hoteli. Pamiętaj także o konieczności posiadania wizy do Chin. Jeśli przy okazji planujesz wizytę w pobliskim Hongkongu, pamiętaj, że wjazd do Hongkongu oznacza opuszczenie Chin. Wiza do Chin uprawnia do jednokrotnego wjazdu, dlatego w tym przypadku nie będziesz mógł wrócić do tego kraju na tej samej wizie.

Ważną kwestią, o której należy pamiętać, jest brak dostępu w Chinach do wielu zachodnich serwisów internetowych. Jeśli podczas wyjazdu chcesz z nich korzystać, musisz zainstalować VPN na komputerze lub smartfonie, na przykład ExpressVPN. W innym przypadku nie będziesz mieć dostępu na przykład do Google lub dokumentów na Dropbox. Również tak popularne portale jak Facebook, Twitter czy Youtube są blokowane w chińskim internecie.

Przed wyjazdem warto także sprawdzić pogodę w Kantonie. Na przykład wiosną w tym rejonie bardzo szybko robi się ciepło. Biorąc pod uwagę, że targi kantońskie odbywają się na ogromnej powierzchni (1.19 km²), należy nastawić się na dużo chodzenia i zaopatrzyć w wygodne buty. Warto także zastanowić się, co najbardziej nas interesuje, ponieważ odwiedzenie wszystkich stoisk podczas tak wielkich targów jest po prostu niemożliwe. Zobacz również nasz poradnik na temat przygotowań do wyjazdu do Chin oraz organizacji wyjazdu służbowego.

Zanim wybierzesz się na targi…

…skoro czytasz ten artykuł, to oznacza, że interesujesz się współpracą z Chinami. Nasze porady publikowane na blogu są darmowe, ale jeśli chcesz zgłębić wiedzę na temat importu z Chin, zapraszamy również na szkolenie organizowane przez ekspertów ChinskiRaport.pl. Bez względu na to, czy stawiasz pierwsze kroki w kontaktach z Chinami czy masz już doświadczenie w tym temacie, możesz wziąć udział w szkoleniu. Poznasz na nim sprawdzone metody handlu z Chinami.

Jeśli chcesz zbudować trwałą relację z chińskim kontrahentem, musisz poznać najważniejsze zasady komunikacji w chińskiej kulturze biznesu. Bez ich znajomości nie odniesiesz sukcesu w kontaktach z Chinami. Z przygotowanego przez ChinskiRaport.pl poradnika na temat chińskiej kultury biznesu dowiesz się, jakie różnice kulturowe wziąć pod uwagę oraz jaka jest rola wizytówek, prezentów i posiłków w kontaktach z chińskim partnerem.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 9