Targi Kantońskie 2018 – jesienna edycja

Jesienna edycja targów kantońskich już niedługo. Tegoroczna edycja podobnie jak zawsze odbędzie się na przełomie października i listopada. Wszystkim zainteresowanym importem z Chin polecamy udanie się do Kantonu. Targi to doskonała okazja na znalezienie partnera biznesowego. Różnorodność tych największych na świecie targów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wydarzenia tego typu dają możliwość zobaczenia proponowanych przez przedsiębiorców produktów na własne oczy. Ponadto możemy porozmawiać z potencjalnym partnerem biznesowym. Swoje towary prezentować będą zarówno małe fabryki jak i wielkie międzynarodowe koncerny. Targi w Kantonie to doskonała okazja na zapoznanie się z nowościami mającymi pojawić się na rynku.

Targi Kantońskie 2018 - edycja jesienna

O Targach Kantońskich

Targi Kantońskie znane również jako Targi Importowo-Eksportowe to największe i najstarsze targi w Chinach. Odbywają się od 1956 roku. Zbliżająca się jesienna edycja targów będzie 124 edycją. Tegoroczna edycja wiosenna odznaczyła się silnym wzrostem w wartości podpisanych umów. Poziom eksportu sięgnął 189,197 miliardów juanów, co stanowi wzrost o 3,1%, porównując do zeszłorocznej edycji wiosennej. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 200 tysięcy kupujących z 214 krajów i regionów. Stanowi to wzrost o 5,3% w porównaniu do zeszłego roku. Ponadto w targach uczestniczyło ponad 25 tysięcy wystawców, którzy prezentowali swoje towary na około 60 tysiącach stoisk.

Szkolenie: Import z Chin

Produkty prezentowane na jesiennej edycji targów kantońskich

Targi w Kantonie odbywają się dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Każda edycja podzielona jest na trzy fazy. W Kantonie każdy znajdzie coś dla siebie. Szeroki wybór wystawców to idealna okazja do znalezienia interesującego nas produktu. Jesienna edycja targów kantońskich może pomóc niezdecydowanym osobom wybrać towar, który chcieliby importować z Chin.

Przed wyjazdem na targi należy się odpowiednio przygotować. Zaleca się sprawdzenie kiedy i w jakiej hali pojawią się interesujący nas wystawcy. Hala liczy 1,185,000 m2, dlatego lepiej się tam nie zgubić. Odwiedzenie wszystkich stanowisk jest niestety niemożliwe.

Faza I – 15.10 – 19.10 (godz. 9.30-18.00)

Na pierwszej fazie spotykamy wystawców z branży elektronicznej, oświetleniowej, maszynowej, narzędziowej, budowlanej czy chemicznej. Ponadto prezentowane będą również pojazdy i części do nich (w tym rowery, motocykle, samochody).

Faza II – 23.10 – 27.10 (godz. 9.30-18.00)

Druga faza okaże się odpowiednia dla osób zainteresowanych dobrami konsumpcyjnymi (m.in. ceramiką, artykułami gospodarstwa domowego, produktami toaletowymi), artykułami dekoracyjnymi (m.in. meblami, produktami ogrodowymi, wyposażeniem SPA), a także podarunkami (w tym zegarkami, zabawkami czy produktami świątecznymi).

Faza III – 31.10 – 4.11 (godz. 9.30-18.00)

Trzecia faza skupia się głównie na odzieży, obuwiu, artykułach biurowych, artykułach sportowych, lekarstwach, urządzeniach medycznych, produktach zdrowotnych i jedzeniu.

Jesienna edycja targów kantońskich 2018 – praktyczne informacje na temat organizacji wyjazdu

Aby wejść na teren targów potrzebna będzie specjalna wejściówka. Otrzymujemy ją po poprawnym zarejestrowaniu się. Istnieją dwa sposoby rejestracji. Można tego dokonać na miejscu zaraz po przybyciu do Chin, jednakże kolejki mogą okazać się naprawdę spore. W tym wypadku polecamy drugi sposób rejestracji a mianowicie wybór metody online na oficjalnej stronie targów.

Wejściówki można odbierać na terenie hali targowej lub w hotelach współpracujących z Targami Kantońskimi. Hotele znajdujące się niedaleko kompleksu wystawowego oferują darmowy przejazd na teren wydarzenia. Cena za pobyt jest nieco wyższa, jednakże należy pamiętać, że w czasie trwania targów pozostałe hotele również zwiększają ceny za pokoje.

Dojazd na halę targową to nic skomplikowane. Z głównego lotniska Baiyun International Airport Guangzhou, pobliskich regionów Shenzhen czy Hongkongu bezproblemowo można się tam dostać bezpośrednim autobusem. Osobom, które zatrzymały się w Kantonie zaleca się wybranie linii metra numer 9 lub taksówki.

Korzyści z wyjazdu na 124 edycję Targów Kantońskich

Targi to najlepszy sposób na rozpoczęcie współpracy biznesowej z chińskim partnerem i importu towarów z Chin. Jest to idealna możliwość porozmawiania z wystawcami twarzą w twarzą. Warto pamiętać, że Chińczycy cenią sobie budowanie relacji w biznesie a takie spotkanie wpłynie pozytywnie na współpracę. Prezentowany towar można zobaczyć i dokładnie sprawdzić przed podjęciem decyzji o kupnie. Wiele osób przeraża bariera językowo-kulturowa i wydatek związany z wyjazdem. Jednak planując import dużej ilości produktów targi są najlepszym wyborem na rozpoczęcie współpracy.

Osobom zainteresowanym polecamy również inne targi, które można wyszukać w przygotowanej przez nas wyszukiwarce targów.

Przed wyjazdem do Chin

Zapraszamy do skorzystania z przewodnika po Targach Kantońskich. Dowiedz się więcej o wizach, podróżowaniu po Chinach i kwestii bezpieczeństwa.

Sprawdź również jak krok po kroku wygląda rejestracja na Targi Kantońskie.

Zanim zdecydujesz się na wyjazd do Chin w celu wzięcia udziału w Targach Kantońskich polecamy również zapoznanie się z darmowym poradnikiem na temat kultury biznesu. Dowiesz się na co warto zwrócić uwagę, co cenią Chińczycy a czego lepiej nie robić.

Ponadto zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanych przez nas szkoleniach na temat importu z Chin.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 5