Transport z Chin – transport drobnicowy

Wiele osób, które importują z Chin na własną rękę, nie korzystając z pośredników jakimi są firmy spedycyjne zastanawia się czy import towarów na mniejszą skalę jest opłacalny. Obecnie nie trzeba zamawiać towaru w ilościach kontenerowych, wielu producentów w Chinach przestawiło swoje produkcje na bardziej wydajniejsze i fabryki są w stanie zrealizować dużo mniejsze zamówienia. Dlatego standardem są zamówienia w ilościach paletowych a nawet kartonowych.

transport drobnicowy

 

Jednak jak zorganizować transport towarów z Chin? Otóż przy małych zamówieniach można skorzystać z tzw. transportu drobnicowego. W dużym skrócie transport drobnicowy poleca na transporcie towarów wielu importerów w jednym kontenerze. Tak więc nie musimy zamawiać całej powierzchni kontenerowej dla siebie a możemy podzielić ją z innymi importerami z Chin. Tak więc można zrealizować zamówienie np. dwóch palet. Albo 2m3.

Obecnie z transportu drobnicowego korzystają firmy, które dopiero planują rozpoczęcie importu z Chin, lub firmy, dla których zamówienia kontenerowe są za duże, tak więc są to małe firmy i hurtownie, jak również firmy sprzedające poprzez allegro.

Transport drobnicowy z Chin do Polski

Czy transport drobnicowy jest opłacalny? Naturalnie jest to bardzo opłacalna alternatywa dla małych i średnich firm. Jednak czasami warto warto zapełnić mały kontener 20′ albo zapełnić go w połowie, gdyż koszt frachtu drobnicowego w przeliczeniu na m2 czy paletę jest wyższy a jeżeli w przypadku transportu całego małego kontenera.

Jak kształtuję się fracht? Poniżej prezentujemy przykładowe ceny na transport FOB Qingdao:

FOB Qingdao 65 USD w/m (fracht) + 12 USD THC (przeładunki w Gdyni)

czyli 1 CBM/1000 KGS kosztuje 77 USD do magazynu w Gdyni
(kontakt 606 142 460 tomek@bronowicki.pl )

Jak widać, nie trzeba importować z Chin dziesiątek tysięcy sztuk danego produktu, można rozpocząć handel z Chinami małymi wolumenami.

Dla kalkulacji kosztów importu drobnicowego, polecamy dostępne kalkulatory online – można łatwo sprawdzić jaki będzie koszt 1, 2 czy 10 palet bezpośrednio do Polski

Adres cenowych kalkulatorów dla frachtu drobnicowego znajdziecie poniżej:
Statkiem.pl
Szkolenie: Import z Chin