Poradniki - Targi Kantońskie – Targi w Kantonie

Targi Kantońskie – Targi w Kantonie

Targi w Chinach mają bardzo długą tradycję. Jednak to targi w Kantonie są najstarszymi i największymi targami handlowymi w Chinach. Targi kantońskie odbywające się w mieście Kanton (Canton, Guangzhou). Pierwsza edycja targów kantońskich odbyła się w 1957 roku i już przyciągnęła dziesiątki tysięcy odwiedzających. Obecnie targi w Kantonie odbywają się dwa razy do roku. Obie edycję, wiosenną w kwietniu oraz jesienną w październiku podzielono na trzy fazy.

Wiosenna edycja odbywa się w dniach 15-19 kwietnia (faza 1), 23-27 kwietnia (faza 2) 1-5 maja (faza 3), natomiast na jesieni targi w Kantonie odbywają się w następujących dniach 5-19 październik (faza 1), 23-27 październik (faza 2), 31 października - 4 listopada (faza 3). Targi podzielone są również tematycznie.

Początkowo targi odbywały się w starym kompleksie targowym - Liuhua. znajdował się on w samym centrum Kantonu, jednak od 2008 roku całe targi przeniesione zostały do nowoczesnego kompleksu wystawienniczego – Pazhou.

Dojazd na targi kantońskie jest bardzo ułatwiony, z głównego lotniska Baiyun International Airport Guangzhou są bezpośrednio autobusy jak również z sąsiadującego Shenzhenu i HongKongu. również dojazd taksówkami jest bezproblemowy, centrum targowe połączone jest szeregiem dróg ekspresowych.
Natomiast z samego Kantonu najłatwiej dojechać metrem – Linia nr 8- przystanek Pazhou. Same targi w Kantonie mają międzynarodową renomę, zawdzięczają to swojej wieloletniej tradycji – od lat jest to chińskie okno na świat.
Każdą edycję odwiedza ponad 200.000 gości ze 203 państw i rejonów świata, samych stoisk wystawienniczych jest ponad 55.000, w powierzchnia wystawowa to 1,125,000 m².

Targi w Kantonie to najlepszy sposób na rozpoczęcie importu z Chin, wiele początkujących importerów wybiera się do Kantonu aby poznać możliwości chińskich producentów i rozpocząć import towarów z Chin. Targi kantońskie poprzez swoje 3 fazy i podział na grupy tematyczne oferują szeroki wybór dostawców.
Wszelkie nowości na rynku, związane ze światowymi trendami czy to nowościami technicznymi prezentowane są właśnie w Kantonie – wśród wystawców znajdziemy małe rodzime fabryki, które wyprodukują wszystko zgodnie z naszym zamówienie jak również wielkie chińskie międzynarodowe koncerny.
Wszystkim importerom i hurtowników, którzy pragną rozpocząć import z Chin polecamy wyjazd na targi w Chinach, a tym bardziej na targi w Kantonie.