Poradniki - Transport z Chin

Transport z Chin

Import z Chin – Jaki transport z Chin?(dowiesz się min, jak transportować towar z Chin, jakie są firmy spedycyjne, jaki rodzaj transportu z Chin wybrać, jakie są koszta frachtu)


Pytanie, zadawane przede wszystkim przez początkujących importerów to jak przetransportować nasz towar z Chin. Jest parę najpopularniejszych rozwiązań, które poniżej opisujemy, różnią się ceną i docelową grupą importerów, sposób transportu z Chin powinniśmy wybierać pod nasze konkretne zamówienie.

Przesyłki kurierskie

Dość drogą lecz szybką formą przesyłania towarów z Chin są międzynarodowe przesyłki kurierskie. Wysyłka poprzez kuriera opłacalna jest jedynie przy małych wolumenach, jeżeli już się na nią zdecydujemy warto wybrać sprawdzoną firmę jak DHL, EMS (chiński odpowiednik Pocztexu) czy UPS. Firmy te są gotowe załatwić za nas formalności jeżeli dostarczymy do ich agencji celnych wymaganą dokumentację. Trzeba pamiętać, że przesyłka może czekać 2 tygodnie na odprawę celną, za co naliczane są opłaty. Dużym plusem tego rozwiązania jest śledzie paczki poprzez Internet, wystarczy poprosić nadawcę o tracking number i wpisać go w odpowiednie miejsce.

Transport lotniczy

Popularnym sposobem jest przesłanie towaru z Chin samolotem, wtedy nasz chiński partner nadaje przesyłkę, musimy się dowiedzieć od niego jakimi liniami przesłał paczkę. Nasz partner otrzyma dokument air waybill, będzie tam widniał numer przesyłki i inne istotne informacje. Na lotnisku powinniśmy wynająć agencję celną, która ocli towar i dopełni formalności, a następnie wyśle go do nas. Dużą zaletą wysyłek lotniczych jest czas realizacji transportu zazwyczaj jest to 1 – 3 dni. Możemy też wynająć profesjonalną firmę logistyczną np.

Spedycja morska

Jest to najpopularniejszy sposób transportu z Chin. W przypadku spedycji morskiej warto zdać się również na specjalistyczną firmę spedycyjną, na rynku krajowym panuje bardzo duża konkurencja, warto porównać ceny różnych firm jeżeli zdecydowaliśmy się na import z Chin drogą morską. Będziemy w ciągu minuty w stanie oszacować jaki jest koszt przesłania palety czy kontenera z Chin do interesującego nas portu w Polsce (port Gdynia lub Gdańsk). Od załadowania na statek towar płynie do portu docelowego od 4 do 6 tygodni. Firmy spedycyjne przeważnie posiadają własną lub zaprzyjaźnioną agencję celną, która przyśpieszy i ułatwi clenie towaru z Chin.

Transport kolejowy - import z Chin koleją

(Dowiedz się o imporcie koleją z Chin, kosztach transportu koleją, przewoźnikach obsługujących połączenie kolejowe z Chinami.)Bez względu na to jaki sposób transportu towaru z Chin wybierzemy, pamiętajmy, aby rozważnie dobierać partnera biznesowego zarówno jeżeli chodzi o tego w Chinach jak i firmę transportową.