Xiaomi i Ikea rozpoczynają współpracę

Xiaomi i Ikea łączą siły. Chiński gigant technologiczny i pochodzący ze Szwecji największy na świecie sprzedawca detaliczny mebli stworzą wspólnie urządzenia typu smart home. Opracowanie nowych rozwiązań to jednak nie wszystko. Istniejące produkty Ikei także staną się kompatybilne z systemem Xiaomi. Jeszcze w tym roku chińscy użytkownicy inteligentnych produktów oświetleniowych Ikei będą mogli kontrolować je za pomocą smart głośników Xiaomi. W planach jest już poszukiwanie możliwości rozwoju wspólnych produktów na rynku globalnym.

Xiaomi i Ikea rozpoczynają współpracę

Póki co efekty współpracy firm Xiaomi i Ikea będą dostępne wyłącznie w Chinach. Kolejnym krokiem będzie eksploracja możliwości globalnego rozwoju. Inteligentne produkty oświetleniowe Ikei zostaną połączone z platformą internetu rzeczy Xiaomi już od grudnia. Konsumenci w Chinach będą mogli korzystać z inteligentnego asystenta głosowego XiaoAi i aplikacji mobilnej Mijia do sterowania oświetleniem z Ikei. Chiny są bardzo ważnym rynkiem dla Ikei, a ponieważ szybko się zmieniają, szwedzki gigant odpowiednio się dostosowuje. W sierpniu powstał także sklep online Ikei dostępny za pośrednictwem mini aplikacji WeChat.

Szkolenie: Import z Chin

Xiaomi i Ikea rozpoczynają współpracę

Ikea zapowiedziała ostatnio, że przyspiesza swoją transformację, aby w pełni przyjąć i wykorzystać nowe technologie, a tym samym zaoferować użytkownikom lepsze doświadczenia. Niedługo po tym ogłoszono partnerstwo Xiaomi i Ikea. Zgodnie z zapowiedziami Xiaomi, współpraca ta będzie kluczowym krokiem do rozwoju i upowszechniania inteligentnych domów na całym świecie.

Bjorn Block z działu Ikea Smart Home przyznał, że Ikea jest ciekawa nowych technologii i rozwiązań cyfrowych. Firma ma nadzieję rozwijać nowoczesne rozwiązania do codziennego użytku, które będą dostępne dla każdego. Ikea jako lider sprzedaży elementów wyposażenia domu musi się dostosowywać do potrzeb użytkowników i to obejmuje również sprzedaż urządzeń smart home. „Rozpoczęliśmy misję tworzenia inteligentnych produktów, które będą niedrogie i łatwe w obsłudze. Aby odnieść sukces, musimy współpracować.” – powiedział Block.

Xiaomi już od dłuższego czasu traktuje rozwój sztucznej inteligencji oraz internetu rzeczy jako swoją podstawową strategię. Plany przewidują, że w ciągu najbliższych pięciu lat wszystkie produkty marki będą oparte o rozwiązania sztucznej inteligencji bądź internetu rzeczy. Dążenie do „połączenia wszystkiego” wymaga współpracy z innymi, stąd nawiązanie współpracy ze szwedzkim gigantem z branży meblarskiej.

Źródła: http://www.chinadaily.com.cn/a/201811/29/WS5bff3efaa310eff30328bb76.html

https://www.scmp.com/tech/e-commerce/article/2175390/chinas-xiaomi-teams-furniture-brand-ikea-smart-home-devices

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 9