Rejestracja na platformie 1688

Coraz więcej importerów szuka intersujących, chińskich towarów na platformach zakupowych innych niż Alibaba. Oprócz popularnych Made-in-China oraz Global Sources szeroką ofertę produktów znaleźć można na 1688. Jest to platforma B2B, która stworzona została dla chińskich producentów i hurtowników. Dlatego w związku z barierą językową, nieprzygotowaniem producentów do eksportu oraz najczęściej koniecznością korzystania z chińskiego agenta, który pośredniczy w transakcji, zakup produktów z 1688 nie jest łatwym przedsięwzięciem. Mimo to, wielu polskich importerów traktuje 1688 jako alternatywną możliwość szukania dostawców. Jak wygląda rejestracja na 1688?

Rejestracja na 1688

Czym jest platforma 1688?

Platforma 1688 jest własnością Alibaba Group i służy do zawierania transakcji B2B. Można składać na niej tylko zamówienia hurtowe. Stworzona została z myślą o chińskich producentach i eksporterach. Dlatego dostępna jest tylko w chińskiej wersji językowej. Polscy importerzy muszą zwrócić uwagę na to, że przedsiębiorcy wystawiający na niej swoje towary najczęściej nie są przygotowani do eksportu i nie mają odpowiednich pozwoleń oraz certyfikatów potrzebnych do wprowadzenia produktu na rynek europejski.

W większości przypadków zamówienia z portalu 1688 trzeba składać za pośrednictwem chińskiego agenta. Szczegółowe omówienie platformy znajduje się w artykule na naszym blogu. Mimo wyżej wymienionych niedogodności, 1688 może służyć polskim importerom jako dobre narzędzie do zapoznania się z cenami, ofertą producentów czy negocjacji z chińskimi przedsiębiorcami. Jak wygląda rejestracja na 1688?

1688 - Strona główna
Szkolenie: Import z Chin

Rejestracja na 1688 krok po kroku

Krok 1.

Wchodząc na stronę 1688, zobaczymy interfejs znany już użytkownikom portalu Alibaba. Pierwszym krokiem do rejestracji jest kliknięcie w napis 免费注册 znajdujący się u góry strony. Oznacza on „bezpłatną rejestrację”.

Bezpłatna rejestracja na 1688

Krok 2.

Następnie zostaniemy przeniesieni na stronę, na której należy wpisać dane potrzebne do założenia konta. Aby zrobić to poprawnie, sprawdź nasze wskazówki wymienione pod zdjęciem.

Rejestracja na 1688
 1. Najpierw klikamy w 个人账户注册 (rejestracja konta indywidualnego, które uprawnia nas tylko do kupowania na stronie, ponieważ konta firmowe zastrzeżone są tylko dla podmiotów posiadających chińską business license).
 2. Następnie wypełniamy pola, w których musimy podać:
  • nazwę użytkownika
  • hasło (nie może być takie samo jak nazwa użytkownika; musi składać się z 6-20 znaków; mogą być to litery, cyfry, znaki interpunkcyjne bez spacji, muszą znaleźć się w nim dwa rodzaje znaków np. litery i znaki interpunkcyjne lub cyfry i litery)
  • powtórzone hasło
  • numer telefonu (przed wpisaniem numeru, z rozwijającej się listy należy wybrać kraj oraz numer kierunkowy np. 波兰 – Polska +48)
 3. Weryfikacja – należy przesunąć suwak w prawą stronę.
 4. Poniżej znajduje się pole, które należy zaznaczyć dla potwierdzenia zaznajomienia się z regulaminem.
 5. Na samym dole widnieje pomarańczowy przycisk „Zgadzam się i zarejestruj”. Trzeba kliknąć go po wypełnieniu wszystkich pól, aby przejść do kolejnego kroku rejestracji.
Import z Chin w 2021

Następnie wyświetli się okienko, w które należy wpisać kod weryfikacyjny, który przyjdzie do nas za pomocą sms.

Krok 3.

Kolejnym krokiem jest podanie informacji o koncie. Tutaj należy sprecyzować również typ i działalność firmy, czy chcemy sprzedawać, czy kupować towary. Należy udostępnić platformie następujące dane:

 1. Pełne imię i nazwisko
 2. Płeć
 3. Rodzaj członkostwa (w kolejności: jednostka korporacyjna/instytucja lub grupa społeczna/indywidualny biznes/indywidualny)
 4. Nazwa firmy
 5. Chcę: sprzedawać, kupować, i to i to
 6. Typ firmy

Po przejściu wszystkich tych kroków możemy korzystać z portalu jako zarejestrowany użytkownik.

1688 - informacje o koncie
1688 - informacje o koncie

Rejestracja na 1688 – czy warto korzystać z 1688.com?

Platforma 1688 może być dobra okazją do zapoznania się cenami chińskich produktów i ofertą producentów. Jednak należy zdawać sobie sprawę z ograniczeń, które mogą spotkać na niej europejskich importerów. Szczególnie dla początkujących importerów łatwiejsze może okazać się korzystanie z innych popularnych serwisów B2B, o których pisaliśmy na naszym blogu.

Dowiedz się:

Jak importować z serwisu Alibaba?

Made-in-China – Jak kupować na portalu?

Jak kupować na Global Sources?

Jak kupować na HKTDC?

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

3 / 5. Ilość głosów: 4