Dwa oblicza Państwa Środka w Skyfall – James Bond w Chinach

Na srebrnym ekranie pojawiła się najnowsza odsłona serii o agencie 007 w produkcji „Skyfall”. James Bond dumnie przedstawia się na plakatach promujących nowy film.

W agenta z licencją na zabijanie po raz trzeci już wcieli się Daniel Craig. Natomiast na krześle reżysera zasiadł Sam Mendes. Celowo nie piszemy o fabule aby nie psuć nikomu zabawy. Zachęcamy do wybrania się do kina i wspaniałej zabawy na omawianym filmie.

Jednym ze stałych elementów przygód Jamesa Bonda są egzotyczne lokacje, które odwiedza. Tym razem po za Turcją będziemy mogli podziwiać również Chiny. Szczegółowiej mówiąc na ekranie pojawi się nowoczesny Szanghaj i Makau, stolica hazardu. Jak się odnajduje James Bond w Chinach?

James Bond w Chinach

James Bond w Chinach

To co się rzuca w oczy to dwa bardzo skontrastowane spojrzenia reżysera na te miasta. W przypadku Szanghaju jest to nowoczesna metropolia, stolica biznesu, ze szkła i metalu, miasto pozbawione duszy, jednak niesamowicie kolorowe i fascynujące.

james bond
james bond

Z kolei specjalny region administracyjny, Makau zostało przedstawione poprzez pryzmat klasycznego kasyna, które wygląda jak z przed stu lat. Te dwa obrazy w ciekawy sposób podsumowują obecny wizerunek Chin.

skyfall
makau
skyfall chiny

Powyżej prezentuje się James Bond, natomiast poniżej międzynarodowy trailer „Skyfall” oraz oficjalny videoblog ekipy filmowej na temat wyboru lokacji do najnowszego filmu z Bondem. Powyższe zrzuty ekranu pochodzą właśnie z tych dwóch materiałów video. Zachęcamy do obejrzenia filmy, chociażby ze względu na pięknie prezentujący się Szanghaj i Makau. Życzymy miłego oglądania oraz aby Wasz biznes z Chinami był bezpieczniejszy niż przygody agenta 007.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

0 / 5. Ilość głosów: 0