Dwa oblicza Państwa Środka w Skyfall – James Bond w Chinach

Od dziś (26 Października) możemy oglądać na srebrnym ekranie najnowszą odsłonę serii o agencie 007 w produkcji „Skyfall”.

W agenta z licencją na zabijanie po raz trzeci już wcieli się Daniel Craig, na krześle reżysera zasiadł Sam Mendes. Celowo nie piszemy o fabule aby nie psuć nikomu zabawy a jedynie zachęcić do wybrania się do kina.

Jednym ze stałych elementów przygód Jamesa Bonda są egzotyczne lokacje, które odwiedza. Tym razem po za Turcją jest to nowoczesny Szanghaj i Makau, stolica hazardu.

To co się rzuca w oczy to dwa bardzo skontrastowane spojrzenia reżysera na te miasta, w przypadku Szanghaju jest to nowoczesna metropolia, stolica biznesu, ze szkła i metalu, miasto pozbawione duszy, jednak niesamowicie kolorowe i fascynujące.

james bond

james bond

Z kolej specjalny region administracyjny, Makau zostało przedstawione poprzez pryzmat klasycznego kasyna, które wygląda jak z przed stu lat. Te dwa obrazy w ciekawy sposób podsumowują obecny wizerunek Chin.

skyfallmakauskyfall chiny

Poniżej międzynarodowy trailer „Skyfall” oraz oficjalny videoblog ekipy filmowej na temat wybory

lokacji do najnowszego filmu z Bondem. Powyższe zrzuty ekranu pochodzą właśnie z tych dwóch materiałów video. Życzymy miłego oglądania oraz aby Wasz biznes z Chinami był bezpieczniejszy niż przygody agenta 007.