Import z Chin – transport towarów z Chin

Obecnie transport morski jest najpopularniejszym sposobem importu towarów. Wiele osób przyzwyczajona jest do współpracy ze specjalistycznymi firmami spedycyjnymi. Jednak obecnie import z Chin się dynamicznie zmienia, oprócz potrzeby przewozu kontenerów z głównych portów w Chinach jak Szanghaj czy Ningbo, wiele firm potrzebuje reagować bardziej dynamicznie na zmieniające się warunki rynkowe i często domawia mniejsze ilości towaru od chińskich producentów.

Emma Maersk

Emma Mearsk

W przypadku transportu drobnicowego, oprócz dużej konkurencji na rynku krajowym warto skorzystać z nowych rozwiązań takich jak kalkulatorów drobnicowych dostępnych online. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla osób chcących przewieźć mniejsze ilości zamówionych produktów z Chin, firm rozpoczynających import z Chin ale również dla indywidualnych klientów bądź firm, których firmy spedycyjne nie obsługują.

Dzięki takim serwisom jak Statkiem.pl czy drobnicamorska.pl jesteśmy w stanie przeciągu w ciągu minuty oszacować, jaki jest koszt przesłania palety czy kartonu z Chin do interesującego nas portu w Polsce (port Gdynia lub Gdańsk). Od załadowania na statek towar płynie do portu docelowego od 4 do 6 tygodni. Obie firmy posiadają własną lub zaprzyjaźnioną agencję celną, która przyśpieszy i ułatwi clenie towaru z Chin.

Bez względu na to, jaki sposób transportu towaru z Chin wybierzemy, pamiętajmy, aby rozważnie dobierać partnera biznesowego zarówno jeżeli chodzi o tego w Chinach jak i firmę transportową.