Import z Chin – transport towarów z Chin

Transport towarów z Chin to ważna kwestia do omówienia. Szczególnie dla osób zainteresowanych importem z Chin. Warto zapoznań się wcześniej z różnymi opcjami i zdecydować, która będzie dla nas najwygodniejsza czy najbardziej opłacalna.

Transport towarów z Chin – transport morski

Opcji transportu towarów z Chin jest wiele. Obecnie jednak transport morski jest najpopularniejszym sposobem importu towarów. Wiele osób przyzwyczajona jest do współpracy ze specjalistycznymi firmami spedycyjnymi. Jednak obecnie import z Chin się dynamicznie zmienia. Oprócz potrzeby przewozu kontenerów z głównych portów w Chinach jak Szanghaj czy Ningbo, wiele firm potrzebuje reagować bardziej dynamicznie na zmieniające się warunki rynkowe. Sprawia to, że często domawia mniejsze ilości towaru od chińskich producentów.

transport towarów z Chin

Emma Mearsk

W przypadku transportu drobnicowego, oprócz dużej konkurencji na rynku krajowym warto skorzystać z nowych rozwiązań takich jak kalkulatorów drobnicowych dostępnych online. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla osób chcących przewieźć mniejsze ilości zamówionych produktów z Chin, czy też firm rozpoczynających import z Chin. Zaleca się to rozwiązanie również dla indywidualnych klientów bądź firm, których firmy spedycyjne nie obsługują.

Dzięki takim serwisom jak Statkiem.pl czy drobnicamorska.pl jesteśmy w stanie w przeciągu zaledwie niecałej minuty oszacować, jaki jest koszt przesłania palety czy kartonu z Chin do interesującego nas portu w Polsce. W Polsce, obsługujące porty to port Gdynia lub Gdańsk. Od załadowania na statek towar płynie do portu docelowego zazwyczaj od 4 do 6 tygodni. Obie firmy posiadają własną lub zaprzyjaźnioną agencję celną, która przyśpieszy i ułatwi clenie towaru z Chin.

Bez względu na to, jaki sposób transportu towaru z Chin wybierzemy, pamiętajmy, aby rozważnie dobierać partnera biznesowego. Zarówno jeżeli chodzi o tego w Chinach jak i firmę transportową. Zalecamy dokładne zbadanie tej kwestii, by  uniknąć późniejszych problemów.

Szkolenie: Import z Chin