Targi Kantońskie online – relacja

Targi Kantońskie 2020 odbywają się w tym roku w dniach 15-24 czerwca w formie online. Oznacza to, że kupujący mogą zapoznać się z ofertą 25 tysięcy wystawców, a także skontaktować z nimi poprzez oficjalną stronę targów bez konieczności wyjazdu do Chin. W przeciwieństwie do tradycyjnej formy, Targi Kantońskie 2020 nie są podzielone na trzy fazy. Oznacza to, że produkty wystawców z każdej kategorii można oglądać w tym samym momencie, przez całe 10 dni. Każdego roku wiosenna i jesienna edycja targów przyciąga dziesiątki tysięcy kupujących z ponad dwustu krajów; niewątpliwie w przypadku targów online liczby te nie będą niższe, a może nawet wyższe ze względu na brak dodatkowych kosztów, jak choćby koszt podróży do Guangzhou (Kantonu).

Poniżej znajduje się przewodnik po Targach Kantońskich 2020 online.

Targi Kantońskie online

Targi Kantońskie online – Gdzie zacząć?

Wirtualna edycja wydarzenia odbywa się poprzez oficjalną stronę Canton Fair.

W jednym z poprzednich postów na blogu opisywaliśmy jak należy dokonać rejestracji, jeśli chce się zaangażować w targi jako kupujący. Co prawda do przeglądania ofert sprzedawców nie potrzeba mieć konta, ale warto je założyć, żeby mieć dostęp do wielu przydatnych funkcji opisanych poniżej. Warto również dodać, że raz założone konto ważne jest przez 10 lat. To znaczy, że jeżeli ktoś uczestniczył w ostatnich latach w stacjonarnej wersji wydarzenia, to automatycznie ma dostęp do targów online.

W razie dodatkowych wątpliwości w kwestiach rejestracji czy logowania na stronie, targi oferują obszerny przewodnik.

Ale co zrobić, kiedy jesteśmy już zalogowani?

Targi Kantońskie online

Smart Matching na Canton Fair

Jeśli wiemy mniej więcej, jakiego rodzaju produktów oraz jakie są nasze wymagania, warto skorzystać z opcji Smart Matching. Ma ona na celu łączenie potencjalnych klientów z wystawcami. Aby jej użyć, wystarczy wejść w zakładkę BUYER, a następnie kliknąć w widniejącą na dole strony opcję „Post Sourcing Request”. Można zrobić to również w zakładce „Overview” na stronie naszego konta.

Szkolenie: Import z Chin

Targi Kantońskie online – przeglądanie wystawców

Jeśli niekoniecznie wiemy, czego szukamy lub pragniemy przejrzeć ofertę w jednej z 16 kategorii lub 50 sekcjach wystawczych, wystarczy wybrać opcję „Find Exhibits” lub przeglądać produkty bezpośrednio na stronie głównej targów. Trzecia możliwa opcja to wybranie przycisku „Go Now” na stronie naszego konta.

kategorie na targach online

Jeśli znajdziemy interesujący nas produkt, możemy złożyć na jego stronie „Sourcing Request” i wypełnić formularz naszymi osobistymi wymaganiami, aby zobaczyć 10 podobnych produktów, które je spełniają. Na końcu formularza możemy też wybrać opcję „Recommend more exhibitors to me”, aby zapoznać się z ofertą podobnych wystawców.

produkty na targach online

Na stronie możemy przeglądać nie tylko produkty, ale też wystawców. Robimy to bezpośrednio przez stronę wybranego produktu bądź przez wyszukiwarkę.

Targi Kantońskie online - produkty

Na załączonych obrazach widać przykładowe wyszukanie firmy, w tym wypadku Hubei Kingshan Lighting Electrico LTD. Na stronie wystawcy możemy przeglądać jego produkty, relacje na żywo lub profil. Możemy też kliknąć na czerwony przycisk „Instant Messaging”, aby się z nim bezpośrednio skontaktować.

targi online - wystawcy

Wiele wystawców ma na swoim profilu krótki opis działalności i filmik lub link do stoiska 3D.

wystawcy na Canton Fair
stoisko 3D

Na tej samej stronie poniżej można zobaczyć informacje na temat udziału wystawcy w poprzednich edycjach Targów Kantońskich oraz szczegóły jego działalności, takie jak rok założenia spółki czy jej stronę.

informacje o wystawcy

Targi Kantońskie online – prezentacje na żywo

Ogromną zaletą targów online jest możliwość szybkiego przeglądania wszelkich stoisk – nie dzielą ich od siebie setki metrów, ale jeden przycisk myszy. Wiele wystawców decyduje się na prezentowanie swoich produktów w relacjach na żywo. Na stronie głównej relacji można zobaczyć liczbę wystawców nadających w tym momencie relację (względnie zapętlony film promocyjny, jak to często bywa w przypadku film sprzedających np. materiały budowlane), a także przejrzeć kategorie i wybrać tę, która nas najbardziej interesuje.

Targi Kantońskie online - prezentacje na żywo
prezentacje wystawców na żywo

Kiedy już wejdziemy w konkretną relację na żywo, możemy obserwować chińskich sprzedawców prezentujących swoje produkty. Niektórzy sprzedawcy prowadzą relację wyłącznie po angielsku, a inni zachęcają do kupna swojego towaru w paru językach jednocześnie, np. po angielsku, chińsku i japońsku. Dlatego nie należy się od razu zniechęcać, jeśli bezpośrednio po włączeniu relacji usłyszymy nieznany nam język.

prezentacje wystawców na targach online

Sprzedający umieszczają często w swoich relacjach kod QR do WeChata, adres email bądź inny kanał, przez który można się z nimi skontaktować. Oczywiście zawsze możliwa jest opcja kontaktu bezpośrednio przez stronę targów poprzez przycisk „Instant Messaging” (widoczny poniżej z prawej strony), jednak jak powtarzają niektórzy wystawcy, nie zawsze działa ona sprawnie i czasem na odpowiedź trzeba czekać dłużej niż w przypadku wyżej wymienionych kanałów.

prezentacje wystawców na targach online

Poniżej znajduje się przykładowy obraz komunikacji z wystawcą poprzez opcję „Instant Messaging”.

komunikacja z chińskim dostawcą

Podsumowanie Targów Kantońskich 2020 online

Targi Kantońskie online to niewątpliwie niepowtarzalna okazja do zapoznania się z ofertą chińskich wystawców bez konieczności wyjazdu do Chin. Jeśli forma ta się sprawdzi, organizatorzy z pewnością wezmą pod uwagę upowszechnienie jej. Byłaby to dobra wiadomość dla wszystkich importerów, którzy do tej pory nie zdecydowali się przyjechać do Kantonu na wiosenną czy jesienną edycję targów lub chcieliby mieć do nich tańszy i wygodniejszy dostęp.

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 10