Targi Kantońskie 2020

Z powodu panującej na całym świecie pandemii koronawirusa wiele wydarzeń różnego rodzaju zostało odwołanych bądź przesuniętych na dalszy termin. Nie inaczej sytuacja ma się z targami. Niemniej organizatorzy szukają sposobów by niektóre z nich się odbyły, nawet jeśli nie w formie stacjonarnej. W rezultacie odbywające się od 1957 r. Targi Kantońskie w 2020 r. odbędą się w wersji online. Zachęcamy do zapoznania się bliżej ze szczegółami organizacyjnymi tego rozwiązania oraz datą targów.

Targi Kantońskie 2020

Targi Kantońskie 2020

O tym, że Targi Kantońskie w 2020 roku nie odbędą się w tradycyjnej formie informowaliśmy Państwa już jakiś czas temu. Właśnie teraz ogłoszono jak to ma wyglądać w praktyce, oraz szczegółową datę wydarzenia.

Targi w Kantonie 2020 online zostaną zorganizowane w okresie 15-24.06.2020. Oznacza to, że organizatorzy odeszli od tradycyjnego podziału na fazy oraz edycje.

Z oczywistych powodów targi online wymagają wprowadzenia nieco innych rozwiązań niż w przypadku ich tradycyjnej formy. Na szczęście już od jakiegoś czasu organizatorzy w pewnym sensie digitalizowali targi, czego przejawem był szereg wielu e-rozwiązań jak chociażby i-Travel umożliwiająca kompleksową organizację wyjazdu (rezerwacja hoteli, lotów, wypożczanie samochodu) poprzez oficjalną stronę targów.

Szkolenie: Import z Chin

Targi Kantońskie 2020 online – jak wziąć w nich udział?

W pierwszej kolejności należy zarejestrować się na oficjalnej stronie Targów Kantońskich. Pozwoli to uczestnikom być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami związanymi z wydarzeniem. Po jego rozpoczęciu zostanie udostępniony uczestnikom dostęp do relacji live z ceremonii otwarcia, spotkań branżowych a także prezentacji nowych produktów w ramach usługi i-Preview. Umożliwiona będzie subskrypcja interesujących nas relacji na żywo, dzięki czemu otrzymamy powiadomienia o nadchodących wydarzeniach tego typu.

Tragi Kantońskie 2020

Identycznie jak w przypadku tradycyjnej wersji targów w Kantonie, uczestnicy będą mogli spotkać dostawców podzielonych na 50 sekcji w 16 kategoriach produktów. Znalezienie interesującego przez nas producenta zostanie wsparte przez inteligentny system dopasowywania – iMatching, na podstawie porównania naszych wymagań z ofertami producentów. Będzie oczywiście możliwość samodzielnego wyszukiwania tekstowego bądź poprzez uczestnictwo w relacjach na żywo wybranych wystawców.

W przypadku znalezienia dostawcy, będzie możliwość bezpośredniego kontaktu poprzez czat bądź złożenia zapytania ofertowego z możliwością czatu wideo. Organizatorzy targów deklarują, że strona będzie w stanie zapewnić możliwość 5 milionów spotkań online w jednym momencie w czasie rzeczywistym. Nawet z możliwością zostawienia zapytania i oczekiwania na wiadomość zwrotną (np. z powodu różnicy czasu).

Targi w Kantonie 2020

Co ważne, dostęp do targów ma być uproszczony do minimum w ramach i-Service. Dzięki niej korzystając z oficjalnej strony targów, z poziomu telefonu bądź komputera, będziemy mogli powiązać swoje konto WeChat oraz mieć dostęp do różnego rodzaju aplikacji i centrum obsługi klienta w dowolnym momencie. Warto też wspomnieć o możliwości wysłania poprzez stronę targów e-zaproszenia do uczestnictwa dla naszych znajomych. Wiąże się to z możliwością uzyskania wielu korzyści jak chociażby szerszego zakresu oferowanych nam usług, czy różnego rodzaju upominków.

Targi Kantońskie 2021

Jeśli wszystko wróci do normy, to już za rok Targi Kantońskie odbędą się jak co roku w postaci dwóch edycji: wiosennej i jesiennej. Tradycyjnie Targi Kantońskie dzielą się na III fazy, odbywające się zawsze w tych samych terminach. Faza I w przypadku edycji wiosennej trwa od 15 do 19 kwietnia, faza II – 23-27 kwietnia, faza III – 1-5 maja. Podczas edycji jesiennej są to odpowiednio: 15-19 października, 23-27 października oraz 31 października-4 listopada.

Bez wątpienia Targi Kantońskie 2020 w formie online będą bardzo interesującym doświadczeniem dla importerów z całego świata. Ewentualny pozytywny odzew może sprawić, że taka forma targów zostanie z nami na dłużej. Niemniej nawet w przypadku dostawców poznanych na tak uznanych targach jak Targi Kantońskie każdorazowo sugerujemy ich weryfikację, by nie paść kolejną ofiarą oszustów.

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 8