Droga do bogactwa chińskich miliarderów – film

W Państwie Środka jest już ok. 4,4 mln milionerów i ponad trzystu miliarderów. Ponadto grupa najbogatszych ciągle rośnie. Warto wiedzieć, jak myślą i co jest dla nich główną motywacją. Zapraszamy do obejrzenia filmu „Droga do bogactwa chińskich miliarderów”.

Droga do bogactwa

Film „Droga do bogactwa chińskich miliarderów”

Jeżeli macie wolne niespełna pół godziny a zastanawiacie się na jakich branżach i jakimi metodami dorabiają się chińscy czołowi przedsiębiorcy ten krótki dokument jest dla was. Przedstawiamy film „Droga do bogactwa chińskich miliarderów” zrealizowany przez Journeyman Pictures, króty zawiera wywiady z chińskimi przedsiębiorcami jak i założycielem Hurun Report. Bada on najbardziej niedostępną grupę chińskich bogaczy.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku i życzymy udanego seansu.

Skąd w Chinach tyle milionerów?

Późne lata siedemdziesiąte, a także 80. i 90., czyli czasy zdecydowanych reform gospodarczych i przeobrażania gospodarki z centralnie planowanej na wolnorynkową okazały się idealnym czasem dla chińskich elit partyjnych, a także przedsiębiorczych Chińczyków z dolnych warstw społecznych, na wzbogacenie się. Ich dzieci w wielu przypadkach wychowały się w bogactwie i dlatego nazywane są często Fuerdei (富二代), czyli „bogatym drugim pokoleniem”. Określenie to uważane jest w wielu wypadkach za pejoratywne, ze względu na zachowania i postawy kojarzone z dziećmi bogaczy. Wielu z nich obnosi się ze swoim bogactwem, np. chwaląc się markowymi ubraniami czy sportowymi samochodami w chińskich mediach społecznościowych, biorąc również czasem udział w internetowych wyzwaniach, polegających na epatowaniu swoim bogactwem.

Popularną cechą chińskich milionerów jest również wysyłanie swoich potomków na studia do Stanów Zjednoczonych, Australii czy Wielkiej Brytanii. Zwykle oczekuje się od nich, że przejmą rodzinny biznes.

Szkolenie: Import z Chin

Najbogatsi Chińczycy

W 2019 roku najbogatszym Chińczykiem był założyciel internetowego giganta Tencent –  Ma Huateng. Obecnie jego wartość netto szacowana jest na 50 mld dolarów. Drugi w kolejności był znany wszystkim Jack Ma, czyli współzałożyciel i były prezes Alibaby (do której należy popularny w Polsce Aliexpress). Jego majątek to ok. 41 mld dolarów. Pierwszą trójkę zamykał Xu Jiayun, prezes zajmującej się nieruchomościami Evergrande Group, z wartością netto szacowaną na ok. 32 mld dolarów.

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2