Transformers 4 zarobił w Chinach więcej niż w USA

W Chinach padł nowy rekord najbardziej kasowego filmu wszech czasów, wcześniej ustanowionego przez Avatar’a Jamesa Camerona. Nowym rekordzistą jest najnowsza część filmu opartego o popularną serię zabawek z lat ’80, Transformers 4. Pełna nazwa czwartej już odsłony serii brzmi: Transformers: Age of Extinction. Film zarobił ponad 222 miliony dolarów w pierwsze dziesięć dni wyświetlania. To zdecydowanie więcej niż w USA. Dodajmy że na całym świecie film wygenerował 575 milionów dolarów przez niecałe dwa tygodnie od premiery.

Transformers 4 w Chinach

Transformers 4 zarobił w Chinach więcej niż w USA

Film zawdzięcza tak duży sukces na chińskim rynku miedzy innymi udziałowi w filmie aktorów z tego kraju, Hanowi Gengowi oraz bardzo popularnej i pięknej Li Bingbing, która grała również epizody w amerykańskich superprodukcjach Iron Man 3 oraz najnowszej odsłonie X-Men. Reżyser Michael Bay upewnił się aby w filmie nie brakowało chińskich akcentów. Na pewno spodobało się to mieszkańcom Państwa Środka, drugiego rynku filmowego na Świecie.

Premiera miała miejsce w Hongkongu. Przybył na nią reżyser oraz wykonawcy głównych ról: Mark Wahlberg i Nicola Peltz.

Biorąc pod uwagę tak duży sukces produkcji Bay’a, można spodziewać się coraz większych budżetów promocyjnych przeznaczonych na promowanie amerykańskich filmów w Chinach.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 3