Transformers 4 zarobił w Chinach więcej niż w USA

W Chinach padł nowy rekord najbardziej kasowego filmu wszech czasów, wcześniej ustanowionego przez Avatar’a Jamesa Camerona. Nowym rekordzistą jest najnowsza część filmu opartego o popularną serię zabawek z lat ’80, Transformers. Pełna nazwa czwartej już odsłony serii brzmi: Transformers: Age of Extinction, film zarobił ponad 222 miliony dolarów w pierwsze dziesięć dni wyświetlania, to więcej niż w USA. Dodajmy że na całym świecie film wygenerował 575 milionów dolarów przez nie całe dwa tygodnie od premiery.

transformers-chiny

Film zawdzięcza tak duży sukces na chińskim rynku miedzy innymi udziałowi w filmie aktorów z tego kraju, Hanowi Gengowi oraz bardzo popularnej i pięknej Li Bingbing, która grała również epizody w amerykańskich superprodukcjach Iron Man 3 oraz najnowszej odsłonie X-Men. Reżyser Michael Bay upewnił się aby w filmie nie brakowało chińskich akcentów, co na pewno spodobało się mieszkańcom Państwa Środka, drugiego rynku filmowego na Świecie.

Premiera miała miejsce w Hongkong, przybył na nią reżyser oraz wykonawcy głównych ról: Mark Wahlberg i Nicola Peltz.

transformers hong kongnicola peltz

Biorąc pod uwagę tak duży sukces najnowszej produkcji Bay’a można spodziewać się coraz większych budżetów promocyjnych przeznaczanych na promowanie amerykańskich filmów w Chinach. Poniżej trailer filmu: