Smartfony w Chinach

Smartfony w Chinach – Użytkownicy smartfonów w Chinach – nowe trendy i statystyki

Chiny to jeden z największych rynków smartfonów. Poniższa infografika przedstawia szczegółowe informacje dotyczące sytuacji rynkowej i możliwych kierunków rozwoju. W ostatnich latach, smartfony w Chinach stały się wszechobecne, a low-endowe urządzenia nadal są najczęstszym wyborem klientów.

smartfony w chinach

 

Jak na razie (2013), 66% telefonów komórkowych w Chinach to smartfony – wynik imponujący, ważywszy na fakt, że w USA ten procent jest nieco niższy: 56%. Sprzedaż smartfonów rośnie, ale poprzednia dynamika została wytracona: imponujące 77.11 milionów egzemplarzy sprzedanych w drugim kwartale 2013 roku budzi wrażenie, ale trzeba pamiętać, że w roku 2012 wzrost był znacznie szybszy: w pierwszym kwartale sprzedano 31.17 milionów, a w czwartym już 56 milionów.

Szkolenie: Import z Chin 

Chińczycy preferują smartfony Samsunga, głównie dlatego, że w odróżnieniu od np. Apple, firma ta oferuje produkty na każdą kieszeń. Smartfony tańsze niż 2000 CNY (1000 zł) stanowią 75.9% rynku. Nie powinno zaskakiwać, że większość z tych smartfonów pracuje na systemie Android.

Inna interesująca informacja to lista najczęściej używanych appek w systemach Android i iOS. Lista TOP10 jest w całości wypełniona aplikacjami napisanymi w Chinach.

smartohony chiny

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 3