Import AGD z Chin

Z Chin importować można praktycznie wszystko: od żywności przez ubrania po sprzęty użytku domowego. Sprzęty AGD chińskich firm coraz częściej pojawiają się na europejskim rynku. Są to m.in. odkurzacze, suszarki do włosów, pralki, sprzęty kuchenne typu miksery czy ekspresy do kawy oraz wiele innych. Import AGD z Chin może okazać się dobrym pomysłem, jednak na początku należy zapoznać się z wysokością stawek celnych na tego typu sprzęt.

import AGD z Chin

Import AGD z Chin

Warto zwłaszcza przyjrzeć się bliżej importowi małego AGD, którego transport będzie dużo tańszy i bardziej opłacalny niż w przypadku większych urządzeń. Duże sprzęty sprowadzane z Chin są dużo tańsze niż te dostępne na Zachodzie, jednakże ich rozmiar i waga sprawiają, że ich transport nie jest tak opłacalny. Za to małe sprzęty AGD mogą cieszyć się dużym powodzeniem nie tylko ze względu na mniejszą wagę i rozmiar, ale też często zawarte w nich technologie, które w Europie nie są jeszcze tak popularne. Tak zwane smart AGD, które wykorzystuje np. połączenie sprzętu z Internetem lub smartfonem jest coraz częściej spotykane w Chinach. Do tej kategorii zalicza się wiele produktów, takich jak inteligentne odkurzacze, które możesz włączyć zdalnie przy użyciu telefonu czy szczoteczki elektryczne rejestrujące stan uzębienia na smartfonie. To właśnie przyszłość rynku AGD i dobry pomysł na udaną inwestycję.

Szkolenie: Import z Chin

Wyszukiwanie cła na import AGD z Chin

Przed podjęciem decyzji o imporcie towarów musimy zapoznać się z wszelkimi potrzebnymi formalnościami, w tym z wysokością cła. Stawki celne znajdziemy w systemie ISZTAR, czyli Informacji Taryfowej Służby Celnej Rzeczypospolitej Polskiej. System ten, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowany, jest bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze, o ile wiemy dokładnie czego szukamy. Znając dokładnie nazwę towaru oraz dodatkowe informacje, jak np. materiał, z którego został wykonany, możemy łatwo go wyszukać używając opcji „wyszukiwanie tekstowe” na stronie systemu. Jeśli jednak nie mamy takich informacji, możemy wyszukać produkt używając drzewa nomenklatury.

Interesujące nas sprzęty małego AGD znajdziemy w Sekcji XVI – Maszyny i urządzenia mechaniczne; sprzęt elektryczny; części do nich; urządzenia do rejestracji i odtwarzania dźwięku, urządzenia telewizyjne do rejestracji i odtwarzania obrazu i dźwięku oraz części i wyposażenie dodatkowe do tych urządzeń. Następnie wybieramy Dział 85 – MASZYNY I URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE ORAZ ICH CZĘŚCI; REJESTRATORY I ODTWARZACZE DŹWIĘKU, REJESTRATORY I ODTWARZACZE OBRAZU I DŹWIĘKU ORAZ CZĘŚCI I AKCESORIA DO TYCH ARTYKUŁÓW. Tu już mamy podział na różnego rodzaju sprzęty, które czasem są podane dokładnie z nazwy, czasem jednak opisowo. Stąd też ważne jest dokładne poznanie towaru przed jego importem. Poniżej przedstawiamy przykładowe produkty małego AGD oraz jego stawki celne i dane w systemie ISZTAR.

Przykładowe stawki celne na import AGD z Chin

Odkurzacze:

– Z własnym silnikiem elektrycznym o mocy nieprzekraczającej 1 500 W i posiadające worek na kurz lub inny zbiornik o pojemności nieprzekraczającej 20 l – 2,2% (kod towaru: 8508110000)

– Z własnym silnikiem elektrycznym, pozostałe – 1,7% (kod towaru: 8508190000)

Sokowirówki:

– Młynki i miksery spożywcze; sokowirówki – 2,2% (kod towaru: 8509400000)

Golarki – 2,2% (kod towaru: 8510100000)

Czajniki elektryczne:

– Podgrzewacze wody, natychmiastowe lub zbiornikowe, oraz grzałki nurnikowe, elektryczne, pozostałe – 2,7% (kod towaru: 8516108000)

Suszarki do włosów – 2,7% (kod towaru: 8516310000)

Pozostałe przyrządy fryzjerskie – 2,7% (kod towaru: 8516320000)

Żelazka do prasowania, elektryczne – 2,7% (kod towaru: 8516400000)

Kuchenki mikrofalowe:

– Zespół z komorą zawierający odpowiednie właściwości (więcej w systemie ISZTAR) – 5% (kod towaru: 8516500010)

– Pozostałe – 5% (kod towaru: 8516500090)

Urządzenia do zaparzania kawy lub herbaty – 2,7% (kod towaru: 8516710000)

Opiekacze do grzanek – 2,7% (kod towaru: 8516720000)

ShipHub.pl

Jesteś zainteresowany importem z Chin? Zapoznaj się z cłem na inne produkty z Chin!

Cło na zabawki z Chin

Cło na elektronikę z Chin

Cło na drobną elektronikę z Chin

Cło na akcesoria do telefonów z Chin

Cło na odzież z Chin

Cło na drony z Chin

Cło na części samochodowe z Chin

Cło na akcesoria rowerowe z Chin

Cło na odczynniki chemiczne z Chin

Cło na produkty chemiczne z Chin

Cło na panele fotowoltaiczne z Chin

Cło na meble z Chin

Cło na oświetlenie LED z Chin

Cło na home decor z Chin

Cło na ceramikę i porcelanę z Chin

Cło na kamień do nagrobków z Chin

Cło na zioła z Chin

Cło na maszyny i ich części z Chin

Cło na koparki do kryptowalut z Chin

Cło na głośniki z Chin

Cło na herbatę z Chin

Cło na urządzenia smart home z Chin

Cło na małe pojazdy elektryczne z Chin

Cło na oczyszczacze powietrza z Chin

Cło na zabawki ogrodowe z Chin

Szkolenie: Import z Chin