Import akcesoriów kuchennych z Chin

We współczesnym świecie nie liczy się tylko użyteczność, ale również design. Trendy na akcesoria kuchenne zmieniają się tak szybko jak trendy w branży modowej, podążając za porami roku i świętami. Ludzie od wnętrza swojego domu uzależniają swoje samopoczucie. Aby sprostać wymaganiom konsumentów warto zapoznać się z tym, co w tej branży ma do zaoferowania Państwo Środka. Producenci chińscy produkują najróżniejsze akcesoria kuchenne. Wśród szerokiej gamy chińskich towarów możemy znaleźć te tradycyjne, jak również te, które wyróżniają się kształtem i wzornictwem. Wszystkie te produkty możemy kupić po korzystnej cenie. Przedstawiamy wszystkie kwestie, z którymi wiąże się import akcesoriów kuchennych z Chin: stawki celne, targi branżowe, regiony produkcyjne, a także dodatkowe obowiązki importera.

import akcesoriów kuchennych z Chin

Cło na import akcesoriów kuchennych z Chin

Importując towary z Chin, zawsze należy pamiętać o opłaceniu cła. Aktualne stawki celne sprawdzimy w systemie ISZTAR lub TARIC. Gdy znamy już wysokość stawek, wartość należności celno-skarbowych z łatwością obliczymy za pomocą kalkulatora opłat celnych. Poniżej prezentujemy stawki celne dla wybranych akcesoriów kuchennych, jak również zastawy stołowej z Chin.

7013100000 – szklanki i kieliszki ze szkła (11%)

3924100019 – akcesoria kuchenne z tworzyw sztucznych (6,5%)

4419110000 – drewniane deski do krojenia (0%)

8215102000 – łyżki, widelce, chochle, cedzidła, łopatki do ciasta, noże do ryb, noże do masła, szczypce do cukru sprzedawane w kompletach, w których przynajmniej jedna część jest platerowana metalem szlachetnym (4,7%)

8215103000 – łyżki, widelce, chochle, cedzidła, łopatki do ciasta, noże do ryb, noże do masła, szczypce do cukru sprzedawane w kompletach ze stali nierdzewnej (8,5%)

7323100000 – wełna z żeliwa lub stali; zmywaki do czyszczenia, szorowania lub polerowania naczyń, rękawice i tym podobne (3,2%)

7323920000 – emaliowane akcesoria kuchenne z żeliwa, brytfanny, garnki do gotowania pod ciśnieniem, garnki do sterylizowania konserw, garnki żeliwne, cedzaki, rondle, naczynia do gotowania ryb, rynienki, kociołki do konfitur, półmiski i patelnie do smażenia, rondelki, piekarniki z rożnem, brytfanki do prażenia lub pieczenia ciasta (3,2%)

7323930090 –  akcesoria kuchenne ze stali nierdzewnej (3,2%)

6307101000 – ściereczki kuchenne z mikrofibry (12%)

4503900000 – podkładki pod talerze, garnki z korka naturalnego (4,7%)

Szkolenie: Import z Chin

Zagłębia produkcyjne artykułów kuchennych i zastawy stołowej z Chin

W produkcji artykułów kuchennych i zastawy stołowej przodują miasta z prowincji Guangdong i Zhejiang. Nieco mniej producentów znajduje się w prowincjach Jiangsu i Shandong. W tych zagłębiach znajdziemy przyrządy kuchenne wszelkiego rodzaju: od wykonanych z tworzyw sztucznych, drewna, po stal nierdzewną i inne metale. Jeśli będziemy szukać chińskiej porcelany, to po względem ilości producentów przodują kolejno prowincje Guangdong, Zhejiang oraz Fujian.

Import akcesoriów kuchennych z Chin. Kontrola sanitarna

Ze względu na to, że naczynia kuchenne są przeznaczone do kontaktu z żywnością, przez wjazdem do Unii Europejskiej muszą one przejść graniczną kontrolę sanitarną. Pozytywny wynik kontroli daje nam świadectwo, że nasze produkty spełniają normy i są bezpieczne dla zdrowia. Przedsiębiorca ma obowiązek zgłosić się po kontrolę sanitarną produktów do państwowego granicznego lub powiatowego inspektora sanitarnego na 48 godzin przed planowanym przywozem towaru. Wynikiem kontroli jest otrzymanie świadectwa spełnienia wymagań zdrowotnych, bądź w przypadku negatywnego wyniku – decyzji o zakazie wprowadzenia towaru do obrotu i przetwórstwa.

ShipHub.pl

Oznakowanie „do kontaktu z żywnością”

Symbol kieliszka i widelca to oznakowanie, które informuje o produkcie dopuszczonym do kontaktu z żywnością, ale w momencie wprowadzenia na rynek produkt ten nie miał kontaktu z żywnością. Na takim produkcie oprócz oznakowania powinny znajdować się również wskazówki i zalecenia dotyczące używania danego artykułu, nazwa handlowa oraz informacje o siedzibie producenta. W przypadku wyrobów z materiałów aktywnych należy dodać wytyczne dopuszczalnego zastosowania.

Import akcesoriów kuchennych z Chin – targi branżowe

Najlepszym sposobem na znalezienie partnera biznesowego z Chin jest wyjazd na targi. Co roku w Chinach organizowane są targi z różnych branż, gdzie wystawcy pokazują produkty odpowiadające najnowszym trendom. Na targach często znajdują się setki producentów i przedstawicieli. Dlatego kiedy znajdziemy już kontrahenta i zanim zainwestujemy nasz kapitał, warto sprawdzić dostawcę, co pozwoli nam uniknąć oszustwa. Poniżej przedstawiamy kilka najbliższych targów, na których znajdziemy produkty związane z kuchnią i gotowaniem.

The Jinhan Fair for Gifts, Household & Decorations Exhibition

Termin: 21-27.10.2018

Miejsce: Poly World Trade Center, Kanton

Oficjalna strona internetowa: http://www.jinhanfair.com/

China Weaving and Home Decoration Industry Fair

Termin: 21-27.10.2018

Miejsce: Nanfung International Convention & Exhibition Center, Kanton

Oficjalna strona internetowa: https://www.cacfair.com/en/

Home Living Cooking and MEGA SHOW

Termin: 9-11.11.2018

Miejsce: Nanjing International Expo Center Exhibition Service Apply Centre, Nankin

Oficjalna strona internetowa: http://www.njhlc.cn/en/

China International Gifts Premium & Houseware Exhibition

Termin: 26-28.03.2019

Miejsce: China International Exhibition Center, Pekin

Oficjalna strona internetowa: http://www.reedexpo.com/en/

Tableware

Termin: 20.03.-1.04.2019

Miejsce: Shanghai New International Expo Centre(SNIEC), Szanghaj

Oficjalna strona internetowa: https://en.jiagle.com/hotelex-shanghai-exhibition/

Szkolenie: Import z Chin