Import akcesoriów kuchennych z Chin

W przypadku akcesoriów kuchennych to nie tylko ich użyteczność jest ważna, ale także design. Aby sprostać wymaganiom konsumentów warto zapoznać się z tym, co w tej branży ma do zaoferowania Państwo Środka. Wśród szerokiej gamy chińskich towarów można znaleźć te tradycyjne, jak również te, które wyróżniają się kształtem i wzornictwem, po korzystnej cenie. Przedstawiamy wszystkie kwestie, z którymi wiąże się import akcesoriów kuchennych z Chin: stawki celne, targi branżowe, regiony produkcyjne, a także obowiązki importera. 

import akcesoriów kuchennych z Chin

Gdzie produkuje się artykuły kuchenne i zastawę stołową w Chinach?

W produkcji artykułów kuchennych i zastawy stołowej przodują miasta z prowincji Guangdong i Zhejiang. Nieco mniej producentów znajduje się w prowincjach Jiangsu i Shandong. W tych zagłębiach znajdziemy przyrządy kuchenne wszelkiego rodzaju: od wykonanych z tworzyw sztucznych, drewna, po stal nierdzewną i inne metale. Jeśli będziemy szukać chińskiej porcelany, to po względem ilości producentów przodują kolejno prowincje Guangdong, Zhejiang oraz Fujian.

Warto zapoznać się z ofertami producentów w:

 • Foshan
 • Jinhua
 • Dongguan
 • Kantonie
 • Zibo
 • Shenzhen
 • Ningbo
 • Binzhou
 • Jiangmen
 • Zhongshan.
Import akcesoriów kuchennych z Chin mapa zagłębi
Szkolenie: Import z Chin

Cło na import akcesoriów kuchennych z Chin

Importując towary z Chin, zawsze należy pamiętać o opłaceniu cła. Aktualne stawki celne dostępne są w systemach ISZTAR oraz TARIC. Gdy poznasz już wysokość stawek, wartość należności celno-skarbowych z łatwością obliczysz za pomocą kalkulatora opłat celnych.

Przykładowe stawki celne na akcesoria kuchenne z Chin

Nazwa produktu – kod celny – stawka celna

 • Szklanki i kieliszki ze szkła (7013 10 00 00) – 11%
 • Akcesoria kuchenne z tworzyw sztucznych (3924 10 00 19) – 6.5%
 • Bambusowe deski do krojenia (4419 11 00 00) – 0%
 • Łyżki, widelce, chochle, cedzidła, łopatki do ciasta, noże do ryb, noże do masła, szczypce do cukru sprzedawane w kompletach, platerowane metalem szlachetnym (8215 10 20 00) – 4.7%
 • Łyżki, widelce, chochle, cedzidła, łopatki do ciasta, noże do ryb, noże do masła, szczypce do cukru sprzedawane w kompletach ze stali nierdzewnej (8215 10 30 00) – 8.5%
 • Wełna z żeliwa lub stali; zmywaki do czyszczenia, szorowania lub polerowania naczyń, rękawice i tym podobne (7323 10 00 00) – 3.2%
 • Emaliowane akcesoria kuchenne z żeliwa, brytfanny, garnki do gotowania pod ciśnieniem, garnki do sterylizowania konserw, garnki żeliwne, cedzaki, rondle, naczynia do gotowania ryb, rynienki, kociołki do konfitur, półmiski i patelnie do smażenia, rondelki, piekarniki z rożnem, brytfanki do prażenia lub pieczenia ciasta (7323 92 00 00) – 3.2%
 • Akcesoria kuchenne ze stali nierdzewnej (7323 93 00 90) – 3.2%
 • Ściereczki kuchenne z mikrofibry (6307 10 10 00) – 12%
 • Podkładki pod talerze, garnki z korka naturalnego (4503 90 00 00) – 4.7%.

Import akcesoriów kuchennych z Chin – targi branżowe

Najlepszym sposobem na znalezienie partnera biznesowego z Chin jest wyjazd na targi handlowe. Co roku w Chinach organizowane są targi z różnych branż, gdzie setki wystawców prezentują produkty odpowiadające najnowszym trendom. Zanim jednak zainwestujesz kapitał, nie zapomnij zweryfikować wybranego dostawcę.

Poniżej przedstawiamy kilka najbliższych targów, na których znajdziemy produkty związane używane w kuchni.

The Jinhan Fair for Gifts, Household & Decorations Exhibition

Miejsce: Poly World Trade Center, Kanton

Oficjalna strona internetowa: jinhanfair.com

Największa i najbardziej profesjonalna platforma łącząca eksporterów i importerów zainteresowanych produktami z kategorii do domu oraz prezentami. Targi przyciągają ponad 50 tys. uczestników.

China Weaving and Home Decoration Industry Fair

Miejsce: Nanfung International Convention & Exhibition Center, Kanton

Oficjalna strona internetowa: cacfair.com/en

Targi poświęcone dekoracji wnętrz i ogrodów. Przestawiane są między innymi zastawy kuchenne i naczynia.

Home Living Cooking and MEGA SHOW

Miejsce: Nanjing International Expo Center Exhibition Service Apply Centre, Nankin

Oficjalna strona internetowa: mega-show.com

Specjalny sektor MEGA SHOW poświęcony jest poświęcona naczyniom i zastawom kuchennym.

China Beijing International Gifts, Premium & Houseware Exhibition

Miejsce: China International Exhibition Center, Pekin

Oficjalna strona internetowa: giftsbeijing.com

Beijing Gift & Home to jedne z największych targów poświęconych artykułom gospodarstwa domowego oraz prezentom.

HOTELEX

Miejsce: Chengdu Century City New International Convention and Exhibition Center, Chengdu

Oficjalna strona internetowa: hotelex.cn/en/chengdu

Hotelex to targi poświęcone produktom potrzebnym do funkcjonowania hoteli i podobnych przybytków. W rodzaj produktów wpisują się także akcesoria kuchenne.

Import z Chin w 2021

Import akcesoriów kuchennych z Chin – oznaczenia i certyfikaty

Wobec niektórych akcesoriów kuchennych, takie jak przybory z poliamidu lub melaminy pochodzące z Chin oraz Hongkongu, obowiązują ograniczenia wprowadzenia do swobodnego obrotu. Należy złożyć oświadczenie zawarte w rozporządzeniu (UE) nr 284/2011. Część sztućców podlega kontroli przywozów CITES. W przypadku tekstyliów do kuchni, zapoznaj się z rozporządzeniem REACH.

Import akcesoriów kuchennych z Chin a kontrola sanitarna

Ze względu na to, że naczynia kuchenne są przeznaczone do kontaktu z żywnością, przez wjazdem do Unii Europejskiej muszą one przejść graniczną kontrolę sanitarną. Pozytywny wynik kontroli daje nam świadectwo, że produkty spełniają normy i są bezpieczne dla konsumenta.

Przedsiębiorca ma obowiązek zgłosić się po kontrolę sanitarną produktów do państwowego granicznego lub powiatowego inspektora sanitarnego na 48 godzin przed planowanym przywozem towaru. Wynikiem kontroli jest otrzymanie świadectwa spełnienia wymagań zdrowotnych bądź w przypadku negatywnego wyniku – decyzji o zakazie wprowadzenia towaru do obrotu i przetwórstwa.

Zapoznaj z pełnym przebiegiem uzyskania świadectwa kontroli sanitarnej.

Oznakowanie „do kontaktu z żywnością”

Symbol kieliszka i widelca to oznakowanie, które informuje, że produkt przeznaczony jest do kontaktu z żywnością. Na takim produkcie oprócz oznakowania powinny znajdować się również wskazówki i zalecenia dotyczące używania danego artykułu, nazwa handlowa oraz informacje o siedzibie producenta. W przypadku wyrobów z materiałów aktywnych należy dodać wytyczne dopuszczalnego zastosowania.

Import akcesoriów kuchennych z Chin – podsumowanie

Stawki celne na akcesoria kuchenne z Chin wynoszą od kilku do kilkunastu procent, ale są na przykład niższe od stawek na odzież. Akcesoria kuchenne wchodzą w kontakt z żywnością, należy więc zastosować symbol kieliszka i widelca. Kontrahentów warto szukać podczas targów branżowych.

Sprawdź cło na naczynia ceramiczne z Chin. Może Cię także zainteresować import opakowań do gastronomii z Chin.

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 6