Import przyborów szkolnych z Chin

Gdy rok szkolny się kończy, dzieci myślą o wakacjach, dorośli zaś szukają pomysłu na to, jak spędzić te gorące dni razem ze swoimi pociechami. Jednak dla przedsiębiorców jest to idealny okres do zaopatrywania się w nowe zasoby towarów, ponieważ każdy import należy zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Sprowadzasz artykuły szkolne? A może dopiero się przymierzasz i dlatego pragniesz zrobić wstępne rozeznanie w tym temacie? Porównaj stawki celne, sprawdź nadchodzące targi branżowe i zdobądź wiele innych przydatnych informacji o tym, z czym wiąże się import przyborów szkolnych z Chin.

import przyborów szkolnych z Chin

Import z Chin – o czym należy pamiętać

Jeśli decydujesz się na import towarów z Chin, zawsze musisz pamiętać o zebraniu podstawowych informacji przed dokonaniem pierwszego zakupu. Po pierwsze, zastanów się co zamierzasz importować. Odpowiedni dobór produktu jest bez wątpienia kluczowym elementem w realizacji sukcesywnego handlu. Natomiast każdy towar charakteryzuje się odmiennymi warunkami. Na przykład import baterii i akumulatorów wiąże się z zawiłym procesem importu oraz konkretną certyfikacją produktu. Importerzy opakowań natomiast muszą przede wszystkim ustalić, do jakich celów mają służyć sprowadzane przez nich artykuły. Jeśli przeznaczone będą do kontaktu z żywnością, to powinny spełniać odpowiednie dyrektywy UE. Oprócz tego cała procedura importu wiąże się z koniecznością przeprowadzenia odprawy celnej, do której wymaganych jest wiele dokumentów.

ShipHub

Gdy zdecydujemy się już na import konkretnego towaru, rozpoczniemy poszukiwanie chińskiego dostawcy. Warto tu również wspomnieć, że podczas zawierania nowych umów biznesowych wymagana jest odpowiednia weryfikacja kontrahenta, po zatwierdzeniu jego wiarygodności można przejść do podpisania umowy handlowej.

Ponadto przed rozpoczęciem importu hurtowej ilości towarów należy również posiadać numer EORI. Samo pozyskanie numeru jest bezpłatne, jednak jest on niezbędny do przeprowadzania pełnej odprawy celnej.

Wybrane stawki celne dla przyborów szkolnych z Chin

Nazwa towaru
Kod nomenklaturyStawka celna
Teczki
4820 30 00 00
0%
Zeszyty
4820 20 00 000%
Pióra z ciekłym atramentem
9608 10 10 003.7%
Nożyczki
8213 00 00 004.2%
Plecaki
4202 91 10 903%
Ołówki
9609 10 10 002.7%
Pędzle
9603 30 10 003.7%
Farby
3213 10 00 006.5%
Pastele
9609 90 10 002.7%
Spinacze
8305 90 00 002.7%
Szkolenie: Import z Chin

Zagłębia produkcyjne przyborów szkolnych w Chinach

Główne zagłębia produkcyjne artykułów szkolnych znajdują się w prowincjach Zhejiang oraz Guangdong. Ponadto wiele fabryk mieści się również w Shandong oraz Jiangsu.

Targi branżowe artykułów szkolnych

Guangzhou International Stationery & Office Supplies Exhibition
Data: 24-26.07.2019
Miejsce: Poly World Trade Centre expo, Guangzhou, China
Strona internetowa: http://www.exponingbo.com/gzwenju/en_index.asp

RemaxWorld Expo
Data: 17-19.10.2019
Miejsce: Zhongda Zhuhai International Conference Centre, Zhuhai, China
Strona internetowa: https://www.rtmworld.com/events/remaxworld-expo-2019/

China International Stationery and Gifts Exposition
Data: 18-20.03.2020
Miejsce: Ningbo International Conference and Exhibition Center, Ningbo, China
Strona internetowa: http://www.exponingbo.com/wenju_eng/v2/index.php

Ponadto należy mieć na uwadze to, że cała procedura transportu towarów i odprawa celna zajmują odpowiednią ilość czasu. Warto więc, by import przyborów szkolnych z Chin zaplanować dużo wcześniej.

Wciąż zastanawiasz się, co jeszcze warto importować z Państwa Środka? Zajrzyj do naszego poradnika, w którym postaraliśmy się dokładniej omówić ten problem.

ShipHub

Zapraszamy również na nasze szkolenia – Import z Chin, na których to omawiamy całą procedurę importu oraz przedstawiamy najważniejsze zagadnienia związane z handlem z Państwem Środka.