Import dodatków odzieżowych z Chin

Odzież oraz różnego rodzaju akcesoria modowe pozostają jednymi z najpopularniejszych branż przy imporcie z Chin. Oprócz szerokiej gamy akcesoriów odzieżowych oferowanych przez stronę chińską, ich ceny są dosyć niskie przy zachowanej dobrej jakości, co stanowi bardzo atrakcyjną ofertę dla importerów. Rozpoczynając import dodatków odzieżowych z Chin, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów. W tym artykule przedstawimy gdzie można znaleźć producentów akcesoriów odzieżowych z Chin oraz ile wynoszą stawki cła na produkty z tej kategorii.

import dodatków odzieżowych z Chin

Gdzie produkuje się dodatki odzieżowe w Chinach?

Wśród największych obszarów produkcyjnych specjalizujących się w wyrobie akcesoriów odzieżowych można wymienić następujące prowincje:

Największymi zagłębiami tekstyliów w Chinach są miasto Kanton (prowincja Guangdong) oraz dystrykt Keqiao w Shaoxing (prowincja Zhejiang). Natomiast najwięcej producentów obuwia w Chinach znajdziemy w Wenzhou (Zhejiang).

Import dodatków odzieżowych z Chin producenci

Stawki celne dodatków odzieżowych

Przed podjęciem decyzji o imporcie dodatków odzieżowych z Chin zalecane jest zapoznanie się z aktualnymi opłatami celnymi danych produktów. Są one ogólnodostępne w systemie ISZTAR, a wysokość cła wyrażona jest w procencie od kosztu importowanych produktów. Każda kategoria produktu ma przypisany kod celny.

Cło na akcesoria

Poniżej wymienione są przykładowe akcesoria wraz z przypisanymi do nich kodami i obowiązującymi stawkami celnymi:

  • kapelusze z filcu (6505 00 10 00) – 5,7%
  • czapki z daszkiem (6505 00 30 00) – 2,7%
  • szale jedwabne (6214 10 00 90) – 8%
  • krawaty i muszki (6215 90 00 90) – 6,3%
  • rękawiczki (3926 20 00 00) – 6,5%
  • torebki skórzane (4202 21 00 90) – 3%
  • paski skórzane (4203 30 00 90) – 5%
  • portfele i portmonetki skórzane (4202 31 00 90) – 3%
  • zegarki (9101 11 00 00) – 4,5%
  • biżuteria ze srebra (7114 11 00 00) – 2%.
Szkolenie: Import z Chin

Targi odzieżowe w Chinach

Dla osoby zainteresowanej importem akcesoriów odzieżowych udział w targach będzie idealną okazją do zapoznania się z produktami oferowanymi na rynku chińskim oraz do nawiązania relacji z ich producentami. Poniżej wymienione są jedne z popularniejszych targów modowych w Chinach, na które warto zwrócić uwagę.

China International Fashion Fair (CHIC)

Lokalizacja: Szanghaj

Strona internetowa: enmar.chicfair.com

China International Fashion Fair są to największe i najbardziej wpływowe profesjonalne targi modowe w Chinach. Wystawiane są podczas nich najnowsze propozycje największych chińskich marek.

Intertextile Shanghai Apparel Fabrics

Lokalizacja: Szanghaj

Strona internetowa: intertextile-shanghai-apparel-fabrics-autumn.hk.messefrankfurt.com/shanghai/en.html

Intertextile Shanghai Apparel Fabrics są to jedne z wiodących targów tekstylnych w Chinach, w ich ofercie znajdują się bogate wystawy tkanin przemysłowych oraz akcesoriów odzieżowych.

All China Leather Exhibition (ACLE)

Lokalizacja: Szanghaj

Strona internetowa: aclechina.com/en-us

ACLE to jedyne międzynarodowe targi wyrobów skórzanych w Chinach. Są one również najszybciej rozwijające się w tej branży, dzięki czemu cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

China International Gold, Jewellery & Gem Fair

Lokalizacja: Shenzhen

Strona internetowa: shenzhenjewelleryfair.com/en-us

China International Gold, Jewellery & Gem Fair to międzynarodowe targi, podczas których prezentowane są wyroby jubilerskie z regionu.

Shoes & leather – Guangzhou

Lokalizacja: Kanton

Strona internetowa: toprepute.com.hk/shoes-and-leather-guangzhou

Shoes & leather – Guangzhou to jeden z najważniejszych targów wystawiające artykuły skórzane oraz produkty do ich tworzenia.

Import dodatków odzieżowych z Chin – podsumowanie

Przy podejmowaniu decyzji o sprowadzaniu dodatków odzieżowych z Chin warto wziąć pod uwagę regiony produkcyjne i cło na dane akcesoria. W zależności od materiału, z którego wykonane są wyroby, mogą obowiązywać dodatkowe wymagania związane z ich przywozem. Pamiętaj również, że zasady etykietowania odzieży są ścisle określone i upewnij się, że Twoje towary będą posiadały prawidłowe metki jeszcze przed ich wysyłką z fabryki z Chin. Aby zabezpieczyć się przed niepowodzeniem importu wskazane jest upewnić się, czy chiński producent na pewno będzie partnerem godnym zaufania, a także przeprowadzanie kontroli jakości towaru.

Jeśli interesujesz się importem dodatków modowych, to zapoznaj się również z naszym artykułem na temat importu ubrań z Chin.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 6