Import artykułów ogrodowych z Chin

Żyjąc w ciągłym biegu, każdy z nas marzy o chwili relaksu dla siebie. Czytając książkę na ogrodowym hamaku czy też opalając się na wygodnym leżaku, korzystamy z ostatnich promieni słonecznych. By w miłej atmosferze spędzić nasz czas wolny, staramy się doskonale zaaranżować środowisko wokół siebie. Urządzamy nasz ogród według pewnych kryteriów, tak by czuć się w nim jak najlepiej. Aby sprostać naszym wymaganiom, możemy sięgnąć po artykuły ogrodowe produkowane w Chinach. W momencie, gdy decydujemy się na import artykułów ogrodowych z Chin, przed rozpoczęciem zakupu towaru warto sprawdzić obowiązujące stawki celne, zagłębia produkcyjne oraz nadchodzące targi w branży ogrodniczej.

Import artykułów ogrodowych z Chin

Artykuły ogrodowe – regiony produkcyjne

Szeroką gamą artykułów ogrodowych mogą cieszysz się przede wszystkim prowincja Guangdong oraz Zhejiang. Przodują oni w produkcji zarówno hamaków, przenośnych grilli, jak i innych artykułów z kategorii outdoor. Kilka innych fabryk tej kategorii znajdziemy również w Anhui.

Import artykułów ogrodowych z Chin- stawki celne

Jednym z pierwszych kroków ku rozpoczęciu współpracy handlowej z Państwem Środka jest zapoznanie się ze stawkami celnymi obowiązującymi dla konkretnych produktów, szczegółowe informacje zajdziemy w systemie ISZTAR. Poniżej wypisaliśmy kilka przykładowych produktów z branży ogrodowej i ich stawki celne.

ShipHub

– 9403609000 meble drewniane (0%)
– 9405500090 nieelektryczne lampy i oprawy oświetleniowe (2,7%)
– 6301301000 dziane koce i pledy z bawełny (12%)
– 6601100000 parasole ogrodowe (4,7%)
– 9508900090 huśtawki (1,7%)
– 6306900011 hamaki z bawełny (wykonane ręcznie) (12%)
– 8516607000 grille i ruszty (2,7%)
– 3926400000 statuetki i artykuły dekoracyjne (6,5%)

Certyfikaty i oznakowania dla artykułów ogrodowych

Decydując się na import produktów mających styczność z żywnością, takich jak na przykład grille, musimy wcześniej dowiedzieć się jakie konkretne oznaczenia wymagane są, by wprowadzić dany artykuł na rynek polski. Warto przy tym pamiętać, że większość certyfikatów wystawianych jest przez producenta, nie możemy nanieść ich osobiście po zakończeniu transakcji.

Jednym z oznakowań jest CE, poświadczający że produkt jest zgodny z dyrektywami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Obejmuje on jednak tylko pewną grupę artykułów, między innymi sprzęt RTV i AGD oraz zabawki. Dokładniejszą listę produktów dla których wymagane jest to oznaczenie, znajdziemy w poprzednich artykułach (Jakie wyroby muszą posiadać CE, Deklaracja zgodności i oznaczenie CE). Jeśli natomiast do swojego koszyka dorzucamy sprzęty, które będą miały w późniejszym czasie kontakt żywnością, należy zgłosić je do kontroli sanitarnej. Pozytywny wynik kontroli daje nam upoważnienie do wprowadzenia produktu na polski rynek.

Targi artykułów ogrodowych w Chinach

Poszukując potencjalnych partnerów biznesowych warto udać się na targi do Chin. Pozwoli nam to na dokładne rozeznanie w obecnych trendach, ale i również zabezpieczy przed potencjalnymi zagrożeniami. Poznamy bliżej warunki chińskich kontrahentów dzięki czemu zdobędziemy szerszą wiedzę na temat azjatyckiego rynku.

interzum guangzhou
Termin oraz miejsce wydarzenia: 28-31.03.2019, Guangzhou
Jeden z wiodących Azjatyckich organizatorów międzynarodowych targów z branży maszyn do obróbki drewna i produkcji mebli. Na wydarzeniu tym znaleźć można wielu popularnych producentów obrabiarek.
Strona internetowa: http://www.interzum-guangzhou.com

China (Chengdu) Gifts & Houseware Fair
Termin oraz miejsce wydarzenia: 21-23.06.2019, Chengdu
Platforma gromadząca producentów z kategorii dekoracja domu i urządzenia elektronicznych, tekstylia domowe, produkty skórzane, sport i artykuły rekreacyjne oraz wiele innych.
Strona internetowa: http://www.giftschengdu.com

China Wood Expo
Termin oraz miejsce wydarzenia: 17-19.07.2019, Szanghaj
Podczas tego wydarzenie będziemy mogli zapoznać się z szeroką gamą wyrobów wykonanych z drewna.
Strona internetowa: http://en.chinawoodexpo.com

Zainteresowanych importem narzędzi i sprzętów związanych z ogrodnictwem zachęcamy również do lektury do poprzedniego artykułu.

Szkolenie: Import z Chin