Import artykułów ogrodowych z Chin

Żyjąc w ciągłym biegu, każdy z nas marzy o chwili relaksu dla siebie. Dla niektórych jest to zatopienie się w lekturze na ogrodowym hamaku, dla innych opalanie się na wygodnym leżaku. By w miłej atmosferze spędzić czas wolny ważne jest, by odpowiednio zaaranżować otoczenie. Aby sprostać różnym wymaganiom, warto sięgnąć po artykuły ogrodowe produkowane w Chinach. Jeśli zdecydujesz się na import artykułów ogrodowych z Chin, przed rozpoczęciem zakupu towaru warto sprawdzić obowiązujące stawki celne, zagłębia produkcyjne oraz nadchodzące targi w branży ogrodniczej.

Import artykułów ogrodowych z Chin

Gdzie produkuje się artykuły ogrodowe w Chinach?

Szeroką gamą artykułów ogrodowych mogą cieszyć się przede wszystkim prowincje Guangdong oraz Zhejiang. Przodują one w produkcji zarówno hamaków, przenośnych grilli, jak i innych artykułów z kategorii outdoor. Kilka innych fabryk tej kategorii znajdziemy również w Anhui.

Wielu producentów elementów dekoracyjnych do ogrodu znajduje się w Kantonie, Foshan, Shenzhen, Xiamen oraz Qingdao. Szukając mebli do ogrodu, warto zapoznać się z ofertami w Foshan, Kantonie, Shenzhen, Ningbo oraz Qingdao.

Import artykułów ogrodowych z Chin - mapa zagłębi
Szkolenie: Import z Chin

Import artykułów ogrodowych z Chin – cło

Jednym z pierwszych kroków ku rozpoczęciu współpracy handlowej z Państwem Środka jest zapoznanie się ze stawkami celnymi obowiązującymi dla konkretnych produktów. Szczegółowe informacje dotyczące warunków importu zajdziemy w systemie ISZTAR.

Przykładowe stawki celne na artykuły sportowe z Chin

Nazwa produktu – kod celny – stawka celna

  • Meble drewniane (9403 60 90 00) – 0%
  • Nieelektryczne lampy i oprawy oświetleniowe (9405 50 00 90) – 2.7%
  • Dziane koce i pledy z bawełny (6301 30 10 00) – 12%
  • Parasole ogrodowe (6601 10 00 00) – 4.7%
  • Huśtawki (9508 90 00 90) – 1.7%
  • Hamaki z bawełny wykonane ręcznie (6306 90 00 11) – 12%.
  • Grille i ruszty (8516 60 70 00) – 2.7%.
  • Statuetki i artykuły dekoracyjne (3926 40 00 00) – 6.5%

Targi artykułów ogrodowych w Chinach

Poszukując potencjalnych partnerów biznesowych warto udać się na targi do Chin. Pozwoli nam to na dokładne rozeznanie w obecnych trendach, ale i również zabezpieczy przed potencjalnymi zagrożeniami. Poznamy bliżej warunki chińskich kontrahentów, dzięki czemu zdobędziemy szerszą wiedzę na temat azjatyckiego rynku.

interzum guangzhou

Miejsce: Pazhou Complex, Kanton, Chiny

Strona internetowa: interzum-guangzhou.com

Jeden z wiodących azjatyckich organizatorów międzynarodowych targów z branży maszyn do obróbki drewna i produkcji mebli. Na wydarzeniu tym znaleźć można wielu popularnych producentów obrabiarek.

Shenzhen Gifts and Home Furnishing Exhibition and 1688 Source New Factory Merchants Festival

Miejsce: Shenzhen International Convention and Exhibition Center (Baoan New Hall), Shenzhen, Chiny

Strona internetowa: apr.reedhuabo.com

Platforma gromadząca producentów z kategorii dekoracja domu i urządzenia elektronicznych, tekstylia domowe, produkty skórzane, sport i artykuły rekreacyjne oraz wiele innych.

China Wood Expo

Miejsce: New International Expo Center, Szanghaj, Chiny

Strona internetowa: en.chinawoodexpo.com

Podczas tego wydarzenie będziemy mogli zapoznać się z szeroką gamą wyrobów wykonanych z drewna.

CIFF – China International Furniture Fair

Miejsca:

  • China Import and Export Fair Complex, Kanton, Chiny
  • Poly World Trade Center Expo, Kanton, Chiny

Strona internetowa: ciff.furniture

Jedne z największych targów meblowych (i nie tylko) w Chinach. Prezentowane jest wiele artykułów do ogrodu.

Import z Chin w 2021

Import artykułów ogrodowych z Chin – obowiązki importera

Decydując się na import produktów mających styczność z żywnością, takich jak na przykład grille, musimy wcześniej dowiedzieć się jakie konkretne oznaczenia są wymagane, by wprowadzić dany artykuł na rynek. Warto przy tym pamiętać, że większość certyfikatów wystawianych jest przez producenta, nie możemy nanieść ich osobiście po zakończeniu transakcji. Dla przykładu, urządzenia mające kontakt z żywnością należy zgłosić do kontroli sanitarnej. Pozytywny wynik kontroli daje nam upoważnienie do wprowadzenia produktu na polski rynek.

Jednym z oznakowań jest CE, poświadczający że produkt jest zgodny z dyrektywami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Obejmuje on jednak tylko pewną grupę artykułów, między innymi oświetlenie, sprzęt RTV i AGD oraz zabawki. Sprawdź listę produktów, których dotyczy znak CE. Aby nałożyć znak CE, należy posiadać deklarację zgodności.

W przypadku importu mebli drewnianych oraz huśtawek obowiązuje kontrola przywozu z racji CITES. Tekstylia oraz meble wpadają pod rozporządzenie REACH.

Import artykułów ogrodowych z Chin – podsumowanie

Cło na import artykułów ogrodowych z Chin wynosi do kilku procent. W celu uzyskania jak najlepszej oferty zalecamy uczestnictwo w targach branżowych. Warto zapoznać się z dyrektywą w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów oraz wszelkimi dyrektywami/rozporządzeniami odnoszących się do danego produktu.

Sprawdź cło na import narzędzi i sprzętu ogrodowego.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1