Import sprzętu ogrodowego z Chin

Jeśli szukasz odpowiadającego Twoim wymaganiom producenta produkującego sprzęt ogrodowy, znajdziesz go w Państwie Środka. Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na import sprzętu ogrodowego z Chin. Jakość produktów stale się polepsza, a ceny są korzystne dla potencjalnych importerów.

Import sprzętu ogrodowego z Chin

Gdzie produkuje się sprzęt ogrodowy w Chinach?

Chiny są największym eksporterem na świecie. Ponadto są również największym dostawcą narzędzi ogrodowych w Europie. Produkcja stale wzrasta, a na rynku pojawia się coraz więcej nowych firm. Wielu producentów chińskiego sprzętu ogrodowego można znaleźć m.in. w prowincji Zhejiang, Shandong czy Guangdong. Warto sprawdzić oferty dostawców w:

 • Jinhua
 • Qingdao
 • Taizhou
 • Ningbo
 • Wuxi
 • Weifang
 • Suzhou
 • Szanghaju.
Import sprzętu ogrodowego z Chin - mapa zagłębi
Szkolenie: Import z Chin

Import sprzętu ogrodowego z Chin – cło

Przed rozpoczęciem importu sprzętu ogrodowego z Chin należy zapoznać się z cłem, obowiązującym na dane produkty. W tym wypadku pomocny okaże się system ISZTAR, który umożliwi nam wyszukanie potrzebnych informacji.

Przykładowe stawki celne na sprzęt ogrodowy z Chin

Nazwa produktu – kod celny – stawka celna

 • Miotły i szczotki składające się ze związanych razem gałęzi lub pozostałych materiałów pochodzenia roślinnego, z uchwytami lub bez (9603 10 00 00) – 3.7%
 • Łopaty i szufle (8201 10 00 00) – 1.7%
 • Motyki, kilofy, grace i grabie (8201 30 00 00) – 1.7%
 • Siekiery, topory i podobne narzędzia do rąbania (8201 40 00 00) – 1.7%
 • Sekatory i podobne jednoręczne nożyce ogrodnicze oraz inne jednoręczne nożyce, włącznie z nożycami do drobiu (8201 50 00 00) – 1.7%
 • Nożyce do żywopłotów, dwuręczne nożyce do pielęgnacji drzew i podobne nożyce dwuręczne (8201 60 00 00) – 1.7%
 • Elektryczne kosiarki do pielęgnacji trawników (8433 11 10 00) – 0%.

Kody dla pozostałego sprzętu ogrodowego dostępne są na portalu dlaimportera.pl.

Analizując podane stawki celne, można zauważyć, iż są one stosunkowo niskie. Z tego względu import sprzętu ogrodowego z Chin może okazać się opłacalny. Należy pamiętać jednak, iż cło może ulec zmianie. Dlatego też przed podjęciem decyzji o zakupie towarów zaleca się sprawdzenie zaktualizowanych stawek celnych.

Import z Chin w 2021

Targi narzędzi ogrodowych w Chinach

W Chinach organizuje się liczne targi, na których można spotkać wielu wystawców m.in. sprzętu ogrodowego. Jest to doskonały sposób na zapoznanie się z dostawcami i produktami, które oferują.

Poniżej podana została lista targów wraz z ich krótkimi opisami.

Metalworking & CNC Machine Tool Show

Miejsce: National Convention & Exhibition Center, Szanghaj

Oficjalna strona internetowa: metalworkingchina.com/EN

Na targach można zapoznać się z różnymi narzędziami, w tym także ze sprzętem ogrodowym, a w szczególności z narzędziami do cięcia i pielęgnacji roślin.

International Machine Tool Exhibition

Miejsce: Century City New International Convention and Exhibition Center, Chengdu

Strona internetowa: cimt-exhibition.com/index.html

Targi prezentują szeroki wybór różnorodnych narzędzi i maszyn.

Guangzhou International Garden Machinery Fair

Miejsce: Guangzhou International Sourcing Centre, Kanton

Oficjalna strona internetowa: yljxz.com/index.php?lang=en

Pierwsze targi branżowe poświęcone sprzętowi ogrodowemu. Podczas targów możesz znaleźć produkty renomowanych przedsiębiorstw jak STIHL, Husqvarna czy Honda.

Canton Fair

Miejsce: China Import and Export Fair (Canton Fair Complex), Kanton

Oficjalna strona internetowa: cantonfair.org.cn/en

Targi Kantońskie to bezsprzecznie najpopularniejsze targi w Chinach. Podczas ich pierwszej i drugiej fazy wystawcy prezentują między innymi sprzęt ogrodowy oraz podobne produkty.

Import sprzętu ogrodowego z Chin – oznaczenia i certyfikaty

Sprzęt z elementami elektronicznymi może podlegać wielu Dyrektywom Nowego Podejścia; taki sprzęt musi posiadać oznakowanie CE. Takie sprzęty także powinny mieć instrukcję obsługi dla użytkownika. Pamiętaj, że każdy produkt wprowadzany na rynek Unii Europejskiej musi być bezpieczny dla konsumenta.

Import sprzętu ogrodowego z Chin – podsumowanie

Stawki celne na sprzęt ogrodowy z Chin są jednymi z tych niższych. Przed zdecydowaniem się jednak na import z Chin, zaleca się zapoznanie z chińskim rynkiem, a także kulturą obowiązującą w biznesie. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, łatwiej będzie przeprowadzić rozmowy z potencjalnym partnerem. Tym samym zachęcamy do pobrania darmowego poradnika na temat chińskiej kultury w biznesie, przygotowanego przez naszych ekspertów. Dowiesz się z niego między innymi jak zachowywać się podczas pierwszego spotkania z chińskim kontrahentem i jak ważne są wizytówki.

Sprawdź cło na artykuły ogrodowe z Chin.

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 5