Jak kupować na HKTDC?

Kupowanie artykułów korzystając z chińskich stron internetowych staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Dostępność praktycznie każdego wymarzonego produktu w połączeniu z niską ceną jest źródłem stale rosnącego sukcesu. Coraz odważniej podchodzimy więc do importowania produktów z Chin. Jednak większość z nas decydując się na zakup hurtowych ilości towaru, robi to głównie przez takie portale jak Alibaba, nie zdając sobie sprawy, że rynek chiński oferuje o wiele szerszą gamę stron marketingowych. W poniższym artykule opisujemy serwis HKTDC i jak z niego korzystać.

HKTDC

Krótko o HKTDC

Rada Rozwoju Handlu Hongkongu (Hong Kong Trade Development Council) powstała w roku 1966 przede wszystkim z myślą o wspieraniu małych i średnich przedsiębiorstw z Hongkongu i otwarcie ich na rynek międzynarodowy. Obecnie zajmuje się wieloma aspektami związanymi z handlem zagranicznym. Organizuje targi, wystawy, konferencje, co roku łącznie ponad 300 imprez targowych na całym świecie, z czego blisko 30 w samym Hongkongu. Oprócz tego Rada Rozwoju Handlu Hongkongu publikuje raporty handlowe na każdy rok, podsumowujące bieżącą sytuację na rynku. W dzisiejszym artykule zajmiemy się szczególnie jedną z opcji oferowanych przez HKTDC, a mowa konkretnie o sklepie internetowym skierowanym przede wszystkim do przedsiębiorców hurtowych.

HKTDC

Zakupy na HKTDC krok po kroku

Strona oferowana jest w 7 różnych opcjach językowych: oprócz angielskiego i chińskiego jest tu również hiszpański, włoski, rosyjski, niemiecki, francuski i portugalski. Przed rozpoczęciem transakcji możemy zarejestrować się używając do tego maila lub portali społecznościowych takich jak Google, Facebook, Twitter, LinkedIn, Wechat, QQ oraz Weibo. Po utworzeniu konta, możemy śmiało przejść do przeglądania oferowanych artykułów.

Szkolenie: Import z Chin

Krok 1. Wyszukanie produktu

By odnaleźć interesujący nas produkt wybieramy go według kategorii albo bezpośrednio przez tekstowe wyszukanie artykułu lub wpisanie nazwy firmy.

HKTDC

Krok 2. Filtrowanie wyników

Gdy wybraliśmy już to, co nas zainteresowało możemy filtrować otrzymaną listę wyników. W tym celu posłużymy się ramką widniejącą z lewej strony, w której to znajdziemy takie opcje jak zweryfikowanych dostawców, region, rodzaj firmy lub konkretną markę. Jeśli nie interesuje nas żadna z dostępnych propozycji, możemy pominąć ten krok i od razu udać się do kolejnego punktu.

Krok 3. Zakup produktu

By przejść do zakupu produktu, klikamy w ikonkę „Buy Now”, następnie uzupełniamy ilość zamawianych artykułów. W zależności od  produktu, zmienia się również wielkość jednego zamówienia. Minimalna wartość zależy od wybranego produktu. Taka informacja zawarta jest zazwyczaj przy opisie towaru, natomiast liczba przeważnie waha się od 5 do 500 elementów. Portal oferuje 4 opcje płatności, mianowicie: PayPal, MasterCard, VISA i American Express.

HKTDC

Krok 4. Forma dostawy

Portal często oferuje darmową dostawę na wybrane produkty. Dotyczy to przeważnie większych zamówień, jednak cena dostawy zależy również od konkretnego przewoźnika. Warto więc wcześniej skontaktować się z dostawcą w celu ustalenia najkorzystniejszej opcji. Czas realizacji zamówienia wynosi od 1 dnia roboczego do niekiedy miesiąca.

HKTDC
HKTDC

Kontakt z dostawcą

W większości przypadków zamieszczony towar posiada szczegółowy opis, który dokładnie przybliża nam specyfikację produktu. Niekiedy jednak na stronie nie zostają zamieszczone żadne informacje i by zasięgnąć po dodatkowe opisy musimy skontaktować się dostawcą. W tym celu udostępniona jest opcja „Contact Supplier”, która przenosi nas do formularza kontaktowego.

Import i stawki celne

Strona przeznaczona jest do zakupu hurtowych ilości towarów, dlatego warto przed rozpoczęciem transakcji zapoznać się z obowiązującymi stawkami celnymi, co można zrobić posługując się systemem ISZTAR. Wpisujemy kod nomenklatury towaru lub ręcznie wyszukujemy go przeglądając drzewo nomenklatury i znajdujemy odpowiadające dla niego stawki celne. Oprócz tego należy pamiętać o opłaceniu VAT w wysokości 23%. Aby zapoznać się z należnościami celno – skarbowymi zapraszamy do skorzystania z kalkulatora opłat celnych.

Dodatkowe informacje

Zanim jednak zamówimy sporą ilość towaru, możemy zdecydować się na zakup kilku próbek wybranego artykułu. Cena takiego produktu może być nieco wyższa, jednak na pewno uchroni to nas przed niechcianym rozczarowaniem w przypadku gdy towar nie sprosta naszym oczekiwaniom.

HKTDC przyznaje również swoim dostawcom indywidualne certyfikaty, dzięki którym klient lepiej może zapoznać się z potencjalnym kontrahentem. Poniżej pokrótce opisaliśmy niektóre z nich.

Premier Advertiser – dostawcy sukcesywnie prezentujący się na HKTDC, możemy dowiedzieć się więcej informacji na temat prezentowanych przez nich produktów, danych o firmie, działalności handlowych, jak również wideo prezentacji artykułów

D&B Checked – informacje o dostawcy zweryfikowane przez Dun & Bradstreet (dostawca informacji biznesowych)

Compliance Verified – zweryfikowana zgodność dostawcy

Certificates Verified – zweryfikowane przedstawione przez dostawcę certyfikaty

HKTDC Exhibitor – dostawca brał udział w targach Hong Kong Trade Development Council

Wystawy i konferencje organizowane przez HKTDC

Jako jeden z największych organizatorów przedsięwzięć handlowych na świecie, Rada Rozwoju Handlu Hongkongu wystawia rocznie ponad 300 różnych imprez. W związku z tym stworzyliśmy listę kilku najbliższych wydarzeń w Hongkongu z podziałem na 4 konkretne kategorie.

  • Wystawy

Hong Kong International Diamond, Gem & Pearl Show (26.02 – 02.03.2019)

Strona internetowa: https://event.hktdc.com/fair/hkdgp-en/HKTDC-Hong-Kong-International-Diamond–Gem—Pearl-Show/

Hong Kong International Jewellery Show (28.02 – 04.03.2019)

Strona internetowa: https://event.hktdc.com/fair/hkjewellery-en/HKTDC-Hong-Kong-International-Jewellery-Show/

Hong Kong International Film & Tv Market (FILMART) (18 – 21.03.2019)

Strona internetowa: https://event.hktdc.com/fair/hkfilmart-en/Hong-Kong-International-Film—TV-Market–FILMART-/

  • Warsztaty

China Business Workshop on “Hong Kong Service Providers – Are You Ready to Help Mailand Businesses Overcome the Risks of Belt and Road Investments?” (27.02.2019)

Strona internetowa: http://www.hktdc.com/info/trade-events/f/CSD/en/1X04WOY2/China-Business-Workshop-on–Hong-Kong-Service-Providers-%E2%80%93-Are-You-Ready-to-Help-Mainland-Businesses-Overcome-the-Risks-of-Belt-and-Road-Investments—-.htm

  • Konferencje

MarketingPulse (20.03.2019)

Strona internetowa: http://www.hktdc.com/ncs/marketingpulse2019/en/main/index.html

International Conference of the Modernization of Chinese Medicine & Health Products (15 – 16.08.2019)

Strona internetowa: http://m.hktdc.com/fair/icmcm-en/International-Conference-of-the-Modernization-of-Chinese-Medicine-and-Health-Products.html

  • Targi

Hong Kong Book Fair (17 – 23.07.2019)

Strona internetowa: http://hkbookfair.hktdc.com/en/index.html

Hong Kong Sports and Leisure Expo (17 – 23.07.2019)

Strona internetowa: http://m.hktdc.com/fair/hksportsleisureexpo-en/HKTDC-Hong-Kong-Sports-and-Leisure-Expo.html

Beauty & Wellness Expo (15 – 19.08.2019)

Strona internetowa: http://m.hktdc.com/fair/hkbeautyexpo-en/HKTDC-Beauty—Wellness-Expo.html

Polska wersja HKTDC

Co ciekawe, by sprostać potrzebom globalnego marketingu utworzono także specjalną stronę informacyjną w języku polskim. Znajdziemy na niej krótki opis Rady Rozwoju Handlu Hongkongu, aktualności, oferty, kalendarze wydarzeń, jak również inne praktyczne informacje.        

Czy warto kupować na HKTDC?

Rada Rozwoju Handlu Hongkongu dokonuje wszelkich starań, by jak najstaranniej ułatwić kontakt potencjalnych klientów z przedsiębiorcami. W powyższym poradniku opisaliśmy krok po kroku jak należy poruszać się po stronie, by dokonać zamierzonego zakupu. Jeśli poszukujecie kolejnych możliwości do importu produktów z Chin, odsyłamy do poprzednich artykułów. Oprócz tego zapraszamy również na nasze szkolenia z importu.

Zapoznaj się również z naszymi poradnikami jak kupować na:

ShipHub

Oceń post

0 / 5. Ilość głosów: 0