Import produktów silikonowych z Chin

Silikon ma wiele zastosowań. Używa się go w farmacji, medycynie, budownictwie, a także jako materiał do zabawek czy naczyń kuchennych. Chiny to największy producent produktów z silikonu. Jeśli interesuje Cię import produktów silikonowych z Chin, poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat.

Import produktów silikonowych z Chin

Import produktów silikonowych z Chin 

Gdzie produkuje się produkty silikonowe w Chinach? 

Chiny to potęga produkcyjna produktów z silikonu. Producenci takich wyrobów znajdują się głównie w obszarach takich jak: 

Na poniższej mapie można sprawdzić położenie poszczególnych głównych ośrodków produkcyjnych wyrobów silikonowych w Chinach. 

Import produktów silikonowych z Chin mapa

Cło na produkty silikonowe z Chin

Importerzy są zobowiązani do uiszczenia opłat celno-podatkowych. Jedną ze składowych tych należności jest cło, które wylicza się na postawie wartości zamówienia, transportu i innych czynników. Stawki celne są przypisane konkretnym kodom celnym, które identyfikują kategorie produktów w systemie taryfowym. W przypadku importu do Polski, stawki można sprawdzić w taryfie ISZTAR lub TARIC dla całej Unii Europejskiej.

 • 9503 00 95 90: różne zabawki z tworzyw sztucznych, cło 4.7%
 • 9004 90 90 00: gogle z silikonu, cło 2.9%
 • 3924 10 00 90: naczynia stołowe i naczynia kuchenne z silikonu, cło 6.5%
 • 3926 90 97 90: smoczki, cło 6.5%
 • 3924 90 00 90: różne artykuły gospodarstwa domowego i higieniczne z silikonu, cło 6.5%
 • 3926 10 00 00: artykuły biurowe lub szkolne z silikonu, cło 6.5%
 • 3926 90 97 77: silikonowy pierścień do samochodowych systemów, cło 6.5%.

O czym należy pamiętać przy imporcie produktów silikonowych z Chin?

Producentów w Chinach jest od liku. Jak można się upewnić, że dostawca, którego wybraliśmy, jest godny zaufania i dostarczy nam towar zgodny z zamówieniem?

 • Podstawowym środkiem ostrożności przy imporcie z Chin jest weryfikacja chińskiego partnera. Obejmuje ona m.in. informacje dotyczące aktualnej rejestracji przedsiębiorstwa, wielkości firmy i czy w przeszłości popełniła ona oszustwo.
 • Jeżeli firma przeszła weryfikację pomyślnie, podpisz zobowiązującą umowę handlową w jęz. chińskim i angielskim. Jeśli podczas współpracy z dostawcą pojawią się problemy, masz szansę na odzyskanie swoich pieniędzy.
 • Kolejnym krokiem jest zlecenie kontroli jakości towaru na różnych etapach realizacji zamówienia. Na przykład, na początkowych stadiach można jeszcze wprowadzić poprawki, a na etapie załadunku zweryfikować, czy przesyłka jest zgodna z zamówieniem.

Nie należy zapominać, że wyroby muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami na rynku docelowym. 

Bezpłatna konsultacja

Import produktów silikonowych z Chin – wymogi i obowiązki importerów

Na rynek można wprowadzać tylko wyroby, jeśli spełniają one właściwe wymagania. Produkty silikonowe mogą mieć najróżniejsze przeznaczenie i w związku z tym podlegać pod różne europejskie rozporządzenia. Poniżej przedstawiamy przykłady wymogów:

 • Zabawki dla dzieci polegają pod oznakowanie CE (więcej na ten temat we wpisie Import zabawek z Chin).
 • Jeśli importujesz artykuły szkolne/biurowe, zapoznaj się z wymogami we wpisie Import przyborów szkolnych z Chin.
 • Smoczki podlegają pod rozporządzenie Komisji nr 321/2011.
 • Importer naczyń kuchennych musi zapoznać się z rozporządzeniem (WE) nr 1935/2004 w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz rozporządzeniem (WE) nr 10/2011 w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Produkty z silikonu z Chin – targi handlowe

Uczestniczenie w targach handlowych w Chinach poszerza horyzonty i tworzy wiele możliwości biznesowych. Jako że produkty z silikonu są obecne w różnych branżach, importerzy produktów silikonowych mają do wyboru wiele imprez targowych.

Canton Fair

Miejsce: Canton Fair Complex, Kanton

Strona internetowa: cantonfair.org.cn/en-US

Canton Fair (Targi Kantońskie) to największe i najstarsze aktywne targi w Chinach. Odbywają się one dwa razy do roku i są tak ogromne, że są podzielone na trzy fazy w ramach jednej edycji. Podczas fazy II można zobaczyć m.in. przybory kuchenne i materiały budowlane, a podczas fazy III zabawki i artykuły biurowe.

Shenzhen International Toy & Education Fair

Miejsce: Shenzhen World Exhibition & Convention Centre, Shenzhen

Strona internetowa: shenzhen-international-toy-and-education-fair.hk.messefrankfurt.com/shenzhen/en.html

Toy & Edu China to największe targi zabawek w południowych Chinach. Często odbywają się wraz z Baby & Stroller China oraz Licensing China. Liczba wystawców na targach wynosi 1400, a uczestników jest ponad 70 000.

Baby & Stroller China

Miejsce: Shenzhen World Exhibition & Convention Centre, Shenzhen

Strona internetowa: shenzhen-international-stroller-mother-and-baby-product-fair.hk.messefrankfurt.com/shenzhen/en.html

Baby & Stroller China odbywa się w tym samym miejscu i czasie co Toy & Edu China, jest to więc świetna okazja, by zapoznać się z produktami z różnych branż. Targi Baby & Stroller China poświęcone są artykułom dla matki i dziecka.

China Stationery Fair

Miejsce: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj

Strona internetowa: chinastationeryfair.com/en

China Stationery Fair to wiodąca platforma targowa dla artykułów papierniczych, artykułów biurowych i produktów związanych z kulturą w regionie Azji i Pacyfiku. Odbywa się ona od lat 50. XX w., a edycje przyciągają blisko 1000 wystawców i ponad 40 000 uczestników.

China Yiwu International Commodities Fair

Miejsce: Jinhua – Yiwu International Expo Center, Yiwu

Strona internetowa: en.yiwufair.com

Yiwu jest znane jako hurtownia Chin. Yiwu China to najbardziej wpływowe targi towarów codziennego użytku w Chinach. Zakres targów jest szeroki, od narzędzi, odzieży czy produktów dla zwierząt po części samochodowe. artykuły sportowe i nie tylko.

Medical Fair China

Miejsce: Suzhou International Expo Cent, Suzhou

Strona internetowa: medicalfair.cn

Silikon ma szerokie zastosowanie w medycynie. Medical Fair China to impreza targowa odbywająca się w ramach MEDICA, największych targów sprzętu medycznego na świecie. Są to bardzo specjalistyczne targi, gdzie liczba wystawców wynosi 300, a odwiedzających 15 000.

Hotelex Shanghai

Miejsce: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj

Strona internetowa: hotelex.cn/en/shanghai

Hotelex Shanghai to targi branżowe skupiające dostawców produktów i usług dla branży hotelarskiej i cateringu. Nie zabraknie na nich różnego rodzaju tradycyjnych naczyń i przyrządów kuchennych, ale również tych z silikonu.

Import produktów silikonowych z Chin – podsumowanie

 • Najwięcej producentów wyrobów silikonowych w Chinach jest w prowincji Guangdong.
 • Wysokość stawki celnej oraz wymogi różnią się w zależności od typu danego wyrobu z silikonu.
 • Zanim nawiążesz współpracę z chińskim producentem, sprawdź jego wiarygodność.
Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2