Keqiao. Zagłębie produkcji tekstyliów w Chinach

Tekstylia są dobrem, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Odziewamy się w nie, upiększamy nimi nasze otoczenie. Szacuje się, że 83% całkowitej ilości wyprodukowanych tekstyliów pochodzi z Chin. Największe zagłębie produkcyjne materiałów tekstylnych Państwa Środka znajduje się w Keqiao. To także tam, w licznych centrach hurtowych, sprzedawana jest ¼ globalnej produkcji materiałów tekstylnych. Rozważając wybór producenta chińskich tekstyliów, warto skierować swoje kroki do jednego z takich centr, by zapoznać się z asortymentem, a następnie złożyć wizytę w fabryce interesującego nas przedsiębiorstwa. Tego typu wizyty można połączyć w udziałem w targach branżowych, umożliwiających porównanie ofert. Warto mieć na wzgląd datę wizyty – nie powinna ona pokrywać się z najważniejszymi chińskimi świętami, które najczęściej są świętami ruchomymi. Sprawdź, czym charakteryzuje się Keqiao, zagłębie produkcji tekstyliów w Chinach.

Keqiao zagłębie produkcji tekstyliów w Chinach

Gdzie produkuje się tekstylia w Chinach?

Keqiao to dystrykt podlegający pod Shaoxing, miasto prefekturalne w prowincji Zhejiang. Dystrykt znajduje się w „Południowym Złotym Skrzydle” delty rzeki Jangcy, która jest gęsto zaludnionym obszarem, cechującym się najszybszym rozwojem i najsilniejszą siłą nabywczą w Chinach.

Keqiao w Chinach

Keqiao – zagłębie produkcji tekstyliów w Chinach

Znajdujące się na Nowym Jedwabnym Szlaku Keqiao to największe w Chinach miejsce nagromadzenia przedsiębiorstw tekstylnych oraz globalne centrum dystrybucji tekstyliów. Każdego roku tkaniny warte 9 miliardów dolarów są stąd eksportowane do każdego zakątka świata.

China Textile City, założone w latach 80. XX wieku, zajmuje obecnie ponad 3,65 mln m2 z ponad 22 tys. przedsiębiorstwami tekstylnymi i ponad 5 tys. firmami handlującymi tekstyliami. Szacuje się, że codziennie aż 100 tys. nabywców dokonuje tu zakupów. China Textile City osiąga obroty rynkowe na poziomie ponad 100 mld RMB. Miejsce to posiada bogatą ofertę nie tylko w zakresie rodzaju włókien, przędzy i tkaniny, tekstyliów domowych oraz odzieży, ale oferuje także tkaniny przemysłowe i wiele więcej.

Lokalizacja: Jianhu nr 3, Keqiao, Shaoxing, Zhejiang, Chiny

Poniżej przedstawiamy niektóre ze stref w China Textile City.

  • Część północna składa się z 6 obszarów, a każdy z nich rozciąga się na 5-7 ulicach. Można się tu zaopatrzyć w różne rodzaje materiałów, takich jak bawełna, płótno, satyna, koronka, sztruks i tym podobne.
  • Plac Tianhui: materiały zaciemniające, parawany, hafty i inne.
  • Część wschodnia: prześcieradła, bawełna, skóry, dzianiny i wiele innych.
  • Część przy ul. Dongsheng: wyspecjalizowany rynek dziewiarski.
  • Część zachodnia: materiał dżinsowy.
Producenci w Keqiao
Szkolenie: Import z Chin

Targi handlowe tekstyliów w Keqiao

W Keqiao dwa razy do roku organizowane są targi handlowe związane z tekstyliami, ich wytwarzaniem oraz obróbką.

China Shaoxing Keqiao International Textile Expo, inaczej Keqiao Textile Expo, to jedne z najważniejszych targów tekstyliów w Chinach. Targi odbywające się na powierzchni wynoszącej 34 tys. m2 przyciągają ponad 50 tys. uczestników. Keqiao Textile Expo to jedyne profesjonalne targi od 20 lat prezentujące w centrum dystrybucji maszyny tkackie, dziewiarskie i drukarskie. Uczestnicy będą mogli zaznajomić się u blisko 700 wystawców także z takimi produktami jak oprogramowanie do drukowania cyfrowego, barwniki i chemikalia tekstylne, maszyny do szycia i inne.

China (Keqiao) International Textiles, Fabrics & Accessories Exhibition to wydarzenie towarzyszące Keqiao Textile Expo wiosną.To jedyne wysokospecjalizowane chińskie targi odbywające się w miejscu pochodzenia tekstyliów oraz centrum ich dystrybucji. Już od 13 lat targi te tworzą platformę handlową dla przedsiębiorstw tekstylnych i firm handlowych, nabywców i osób związanych z branżą.

Lokalizacja: China Light & Textile City International Conference and Exhibition Center New Venue, Shaoxing, Zhejiang, Chiny

Strona internetowa: ktpieshow.com/en

Keqiao region produkcji tekstyliów w Chinach - targi
Źródło: ktpieshow.com/en/about.asp?id=104

Zagłębie produkcji tekstyliów w Chinach. Przewodnik

Jak dostać się do Keqiao?

  • Samolotem

Najszybszym sposobem, aby się dostać do Shaoxing, jest samolot. Aby dostać się do Keqiao, z międzynarodowego lotniska Hangzhou Xiaoshan należy przesiąść się na autobus lub taksówkę. Podróż zajmie od godziny do półtorej. Autobusy do Keqiao odjeżdżają od 8:10 do 21:20. Przejazd kosztuje 20 RMB.

  • Autobusem

Łatwo jest dostać się do Keqiao autobusem. Prawie każde miasto w Zhejiang będzie miało połączenie do Shaoxing, a podróż z centrum Shaoxing do Keqiao zajmuje około pół godziny.

  • Pociągiem

Pociąg jest wygodnym środkiem komunikacji. Przykładowa podróż z Szanghaju do Shaoxing trwa do trzech godzin, a bilet kosztuje od 40 do 280 RMB. Najszybszy pociąg z Hangzhou przyjedzie do Shaoxing w 19 minut; przejazd nim kosztuje od 15 do 24 RMB. Przejazd z Ningbo zajmuje od pół godziny do półtorej; ceny biletów wynoszą od 50 do 160 RMB. Do Keqiao należy dojechać taksówką bądź autobusem.

Keqiao region produkcji tekstyliów w Chinach
Źródło: hktdc.com/web/featured_suppliers/keqiao/index.html

Jak poruszać się po Keqiao?

Szansa natrafienia na taksówkarza mówiącego po angielsku jest znikoma, warto więc przygotować informację o celu podróży w chińskich znakach. Taryfy zaczynają się od 10 RMB na pierwszych 3 km, a następnie 2,4 RMB za każdy kilometr.

W Shaoxing działa ponad 70 linii autobusowych. Koszt biletu na autobus to minimum 1 RMB za kurs.

Stawki celne na tekstylia

Import towarów z Chin wiąże się z dopełnieniem wszelkich formalności celnych. Jedną z takich formalności jest opłacenie cła.W przypadku importowania tekstyliów, stawki wynoszą kilka procent. Na przykład należności celne pewnego typu tkaniny z wełny (5111 11 00 00) oraz tkaniny bawełnianej (5208 13 00 00) wynoszą po 8%. Należność za nici wynosi zazwyczaj 4%.

Sprawdź inne nasze artykuły na temat regionów produkcyjnych w Chinach.

Import z Chin w 2021

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 9