Import z Chin – elektronika użytkowa

Wielu przedsiębiorców zaczynając przygodę z importem z Chin sprowadza elektronikę użytkową, czyli takie urządzenia jak tablety, telefony komórkowe, smartphony oraz telewizory LCD. Dlaczego elektronika użytkowa z Chin cieszy się tak ogromną popularnością wśród importerów? Co wiąże się z importem elektroniki użytkowej z Chin? Dowiesz się tego, czytając dalej.

Import elektroniki z Chin

Elektronika użytkowa – jakość produktów

Wiele osób narzeka na jakość produktów z Chin. Czy to znaczy, że każdy produkt elektroniki użytkowej z Państwa Środka jest niskiej jakości? Nie do końca. W Chinach dostajemy produkty takiej jakości, za którą płacimy. Jeśli więc zamówimy sto tabletów od przypadkowej firmy z Alibaba po bardzo niskiej cenie, musimy się liczyć ze niską jakością produktów. Dlatego warto zainwestować czas i środki na zweryfikowanie chińskiego dostawcy jak i na dopilnowanie jakości produktu. Jako nabywca możesz ustalić wymagania w kontrakcie handlowym oraz przeprowadzić kontrole jakości na różnych etapach procesu produkcyjnego. Skorzystaj z naszej usługi przeprowadzenia inspekcji w Chinach.

Ponadto w Chinach swoje produkty produkują światowe marki jak Apple (iPad, iPhone), Nintendo, Microsoft (Xbox 360) oraz Sony (konsole PlayStation 3). Uważa się, że są to produkty wyższej jakości. Większość produktów elektroniki użytkowej pochodzi z Chin. Powodami, dla których większość elektroniki użytkowej pochodzi z Chin są:

  • przystępna cena;
  • dostępna technologia;
  • logistyka dostaw;
  • dostęp do surowców wymaganych do produkcji.

Jeśli planujesz import towarów pod własną marką lub według unikalnego projektu, poznaj różnicę między OEM, ODM oraz OBM.

Elektronika użytkowa z Chin – stawki celne

Jeżeli zdecydujesz się na import elektroniki użytkowej z Chin, pamiętaj o sprawdzeniu stawek celnych. Stawki celne są łatwo dostępne w systemie ISZTAR. Stawka celna jest przypisana do kodów celnych. W większości przypadków cło na elektronikę użytkową z Chin wynosi 0%.

Sprawdź nasze pełne opracowanie importu elektroniki użytkowej z Chin wraz zagłębiami produkcyjnymi i rozszerzoną listą stawek celnych.

Szkolenie: Import z Chin

Elektronika użytkowa z Chin – wymagania produktowe i targi elektroniki

Wprowadzając produkty na rynek Unii Europejskiej niezwykle ważne jest, by spełniały one wymania na rynku docelowym. W przypadku elektroniki użytkowej kluczowe jest oznakowanie CE.

Aby otrzymać optymalną ofertę produktową zalecamy uczestnictwo w targach handlowych elektroniki użytkowej w Chinach. Listę eventów znajdziesz na stronie ChińskieTargi. W przypadku elektroniki warto zapoznać się z ofertami producentów w Shenzhen, jako że jest to główny region produkcji elektroniki w Chinach i miejsce wielu imprez targowych.

Obok sprowadzania elektroniki z Chin możesz także importować gadżety do urządzeń, jak stabilizatory (gimbal), przenośne ładowarki (powerbank) czy kijki do robienia zdjęć. Przeczytaj o imporcie gadżetów z Chin.

Interesuje Cię import innych produktów z elektronicznymi częściami? Sprawdź stawki celne, wymagania produktowe i więcej wobec ogólnej elektroniki z Chin.

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2