Jak to działa


ChinskiRaport powstał w odpowiedzi na nasilający się problem polskich importerów jakim jest duża niewiedza o chińskich partnerach z którymi handlują. Efektem jest wiele oszustw gospodarczych, których można uniknąć posiadając rzetelne informacje na temat chińskiego partnera, rozpoczynająć import z Chin.

Nie wysyłanie towaru, brak certyfikatów, wyłudzenie pieniędzy na inne konto, wysłanie śmieci czy piasku w kontenerze, fałszywe konta na serwisach internetowych B2B to tylko niektóre z oszustw przed którymi ChinskiRaport może cię uchronić.
Wielokrotnie powtarzające się i najpopularniejsze oszustwa i wyłudzenia opisujemy również na naszym blogu.

Niestety bardzo często skuszeni niską ceną, ładnym stoiskiem na targach czy profesjonalnie wyglądającą stroną internetową polscy przedsiębiorcy nie weryfikują zgodności deklarowanych danych z informacjami z państwowych urzędów chińskich, tak jak robimy to w kontaktach z polskimi czy europejskimi kontrahentami.

Szczegółowy raport w formacie PDF ze wszystkimi sprawdzonymi i wiarygodnymi danymi chińskiej firmy otrzymują Państwo na wcześniej podany adres email.

Każdy raport handlowy zawiera następujące dane nt. sprawdzanej firmy
Angielska nazwa firmy
Chińska nazwa rejestracji firmy
Chiński business number
Adres rejestracji
Oddziały firmy
Forma prawna (rejestracja)
Przedstawiciel prawny (angielskie imię)
Przedstawiciel prawny (chińskie imię)
Powiązane firmy
Data rejestracji
Status działalności
Zakres działalności
Zadeklarowany kapitał zakładowy
Wpłacony kapitał zakładowy
Udziałowcy
Roczny obrót
Roczny eksport
Rejestracja w urzędzie skarbowym
Rejestracja w odpowiedniku polskiego ZUS
Rejestracja w urzędzie celnym
Licencja eksportowa
Licencja importowa
Powierzchnia fabryki
Liczba pracowników
Certyfikaty
Certyfikat ISO 9001
Rejestracja w miejskim biurze nadzoru
Konta bankowe
Niewypłacalność
Strona internetowa
Data rejestracji domeny internetowej
Data wygaśnięcia domeny internetowej
Adres rejestracji domeny internetowej
Geolokalizacja serwera
Dodatkowe informacje
Opinia ekspertów ChinskiRaport.pl


Pozyskujemy dane nt. chińskich przedsiębiorców z szeregu urzędów, takich jak:

  • The State Administration for Industry and Commerce (SAIC) - odpowiednik polskiego rejestru firm (KRS)
  • Urzędu Celnego
  • Social Security Office
  • Office of Surveillance
  • Banków
  • Prowincjonalnych i Regionalnych rejestrów
  • Lokalnych izb gospodarczy
  • I innych


Wszystkie informacje zawarte w raporcie pozyskiwane są poprzez doświadczonych ekspertów i analityków w naszym biurze w Chinach.
Są to aktualne dane zgodne z chińskim prawem na dany dzień przygotowywania raportu. Podobnie jak w Polsce w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS), w Chinach urzędy rejestrują wszystkie formy działalności gospodarczej. I każda legalnie działająca firma musi posiadać rejestrację.

Dlatego nie wolno prowadzić interesów z Chinami nie sprawdziwszy czy dana firmy posiada swój wpis w odpowiednich rejestrach. Pod poniższym linkiem można zobaczyć jak wygląda przykładowy raport i jakie dane nt. Państwa potencjalnych kontrahentów znajdą się w raporcie.
Po za danymi z urzędów sprawdzamy czy weryfikowana firma była zamieszana w oszustwa, czy znajduje się na czarnych listach (sami również prowadzimy takie listy).
Na koniec każdego raportu piszemy niezależną opinię na temat badanej firmy oraz wystawiamy ocenę na temat ryzyka współpracy. Wszystkie informacje są przetłumaczone na język polski.

Tajemnica handlowa naszych klientów jest dla nas absolutnym priorytetem. Chińska firma nie ma możliwości dowiedzenia się że na jej temat jest przygotowywany raport.

Wybierając ChinskiRaport jesteś w rękach ekspertów. Mamy wiele lat codziennego doświadczenia w handlu z Chinami. Obserwujemy jak zmieniają się Chiny oraz sposoby oszustw. Podpowiemy czego się wystrzegać, jak zminimalizować ryzyko. Chińskie prawo, przepisy są bardzo szczegółowe, zawierają wiele pułapek, na tym się koncentrujemy. ChinskiRaport wyspecjalizowany jest od lat w rynku, który znamy bardzo dobrze dlatego nie przygotowujemy raportów na temat firm z całego Świata.

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Zadzwoń (732 619 322), napisz (kontakt@chinskiraport.pl) albo odwiedź nas na targach (jesteśmy od lat obecni na wszystkich najważniejszych imprezach targowych związanych z Chinami jakie organizowane są w Polsce).
Zachęcamy też do przeczytania referencji wystawionych przez naszych klientów.