Organizacja transportu morskiego

Transport z Chin i dlaczego warto skorzystać z pomocy firmy spedycyjnej ?

Wielu importerów zwraca się do nas z zapytaniem nt. transportu z Chin. Doświadczeni importerzy współpracują ściśle z firmami spedycyjnymi, natomiast osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z importem z Chin wydaję się, że będą musieli sami martwić się o transport. W celu wyjaśnienia czym jest firma spedycyjna oraz jak zorganizować transport towarów z Chin zaprosiliśmy firmę GoCargo.

transport z chin

Zakup towarów w Chinach wiąże się nieodzownie z koniecznością ich przetransportowania z Chin do Polski.

W tym celu najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy świadczącej usługi spedycyjne.

Szkolenie: Import z Chin

Transport z Chin

Usługa spedycyjna polega na organizowaniu procesu transportowego jako całości. Obejmuje wszystkie kwestie związane z przewozem naszego ładunku z punktu A do punktu B.

Polskie firmy w większości pracują w oparciu o Ogólne Polskie Warunki Spedycyjne – PWS (http://www.pisil.pl/opws/ ). Są to opracowane przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki zasady regulujące świadczenie usług spedycyjnych oraz odpowiedzialność z tym związaną.

Spedytor to osoba która działa na zasadzie pośrednictwa w kontaktach z agencją celną, urzędem celnym, armatorem morskim, przewoźnikiem drogowym, portem, magazynami i wszelkimi innymi podmiotami występującymi w trakcie realizacji przewozu. Scalanie w rękach spedytora ładunków od wielu załadowców i odbiorców pozwala mu dobrze negocjować stawki transportowe.

Spedytor w imieniu swojego klienta rezerwuje miejsce na statku. Nadzoruje przebieg odprawy celnej, informuje na bieżąco jakie dokumenty do kogo i kiedy należy przesłać. Dzięki fachowej pomocy będziemy mieli pełną kontrolę nad przewożonym towarem oraz bieżącą informację na temat kolejnych procesów transportowych.

Czym kierować się przy wyborze firmy spedycyjnej ?

Podstawowym, ale nie jedynym czynnikiem wyboru zazwyczaj jest cena. Jednak oprócz ceny, niezwykle ważny jest dobry kontakt, zaangażowanie oraz odpowiednie kwalifikacje.

Na rynku istnieje wiele firm transportowych, warto wybrać taką, dzięki której będziemy spać spokojnie a wszelkie ewentualne trudności będą rozwiązywane na bieżąco.

Polecamy usługi spedycyjne GoCargo (http://gocargo.pl).

Jest to dynamiczna firma transportowa skupiająca się na organizacji frachtów morskich całokontenerowych (FCL), drobnicowych (LCL), w imporcie oraz eksporcie właściwie w każdy zakątek świata.

Fachowa porada oraz pełne zaangażowania podejście, pozwoli nam dobrać optymalny środek i sposób transportu, a także pomoże w organizacji odprawy celnej zarówno w Gdyni, Gdańsku jak i portach europejskich jak Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam.

Najlepsze z możliwych ceny, opieka dedykowanego spedytora podczas całego przebiegu transportu, dostępność 24 h/7 a przede wszystkim posiadane kompetencje pracowników (potwierdzone Państwowymi egzaminami) sprawiają że spedycja morska GoCargo jest naprawdę godna uwagi.

ShipHub.pl