Transport lotniczy z Chin

Wybranie odpowiedniego środka transportu jest zwykle tak samo ważne jak wybór produktów. Dlatego też importując towar z Chin warto rozważyć kwestię transportu lotniczego. Transport lotniczy z Chin to obecnie nie tylko najszybsza metoda przewozu towarów, ale także jedna z najbezpieczniejszych. Czas dostawy jest dość zróżnicowany, ale zwykle trwa od 4 do 7 dni. Jest to szczególnie ważne w przypadku chociażby przewozu produktów, które wymagają szybkiego przetransportowywania lub tych, które szybko tracą na wartości.

transport lotniczy z Chin

Transport lotniczy z Chin – zalety i wady

Warto również wspomnieć, że wybierając transport lotniczy istnieje możliwość konsolidacji przesyłek, co jest odpowiednikiem transportu drobnicowego we frachcie morskim.  Polega to na tym, iż operator logistyczny konsoliduje zwykle niewielkie przesyłki od różnych dostawców w kraju załadunku. Następnie jednym kontenerem transportuje je do kraju docelowego, gdzie towar jest dostarczany do odbiorców. Poza przesyłkami skonsolidowanymi, firmy oferują również szeroki wybór innych przesyłek lotniczych z Chin. Między innymi są to: cargo,  wykorzystywane głównie dla towaru cięższego niż 100 kg czy też przesyłki ekspresowe, gdzie przewożeniem towaru od nadawcy do odbiorcy zajmują się firmy kurierskie. Istnieją też przesyłki czarterowe, lecz ze względu na wysokie koszty wyczarterowania całego samolotu są niezwykle rzadko spotykane.

Poza oczywistymi zaletami frachtu lotniczego, posiada on również wady. Niestety, w porównaniu do chociażby transportu kolejowego czy też morskiego, jest to obecnie jedna z najdroższych metod przewozu towarów. Poza tym tą metodą nie jest możliwe również przetransportowywanie produktów o sporych gabarytach. Zwykle wysyłany w ten sposób towar nie waży więcej niż 200 – 300 kg, choć zdarzają się też wyjątki. Dlatego też przed zdecydowaniem się na transport lotniczy z Chin warto zapoznać się z orientacyjnymi stawkami.

ShipHub

Koszt transportu lotniczego

Orientacyjne stawki za transport lotniczy z Chin
LotniskoCeny
z Pekinu do Warszawy2,60 USD za 1 kg
z Guangzhou do Frankfurtu2,15 USD za 1 kg
z Szanghaju do Warszawy3,00 USD za 1 kg
Z Qingdao do Warszawy3,00 USD za 1 kg

Mimo tego, że jest to dość droga gałąź transportu, to jest wręcz idealna do przewozu towarów o krótkim terminie ważności, czyli np. produktów spożywczych. Ze względów bezpieczeństwa często też wybiera się ją do wysyłki towarów o wysokiej wartości, takich jak chociażby biżuteria. Transport lotniczy szczególnie opłaca się przy przewozie niewielkich ilości produktów, dlatego też importerzy wybierają go zwykle przy zamawianiu od chińskich firm próbek małej ilości towaru.

Zdecydowanie transport lotniczy jest godny polecenia importerom ze względów wysokich standardów bezpieczeństwa oraz ekspresowych wysyłek. Decydując się na ten sposób warto również pamiętać, iż wiele firm dysponuje ofertami różnorodnych linii lotniczych, tak aby dopasować termin, dostępną przestrzeń i wybrane lotnisko w Chinach do potrzeb klienta.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 4